Praktyczna znajomość Lenovo Legion Go: przełącznik Windows Nintendo Switch?

Praktyczna znajomość Lenovo Legion Go: przełącznik Windows Nintendo Switch?

C. Scott Brown / Android AuthorityPrzenośne urządzenia do gier są tak samo popularne jak zawsze — wystarczy, że wybierzesz system operacyjny. Widzieliśmy już opcję Androida w Razer’s Edge 5G, urządzeniach przenośnych z systemem Windows, takich jak ASUS ROG Ally, Steam Deck opartym na systemie Linux firmy Valve i klasycznym Nintendo Switch. Teraz Lenovo rzuca kapelusz na przysłowiowy ring, oferując własną ofertę działającą w systemie Windows. Legion Go czerpie kluczowe funkcje od swoich najbliższych rywali, a my mieliśmy okazję przekonać się osobiście podczas targów IFA 2023. Oto, co pomyśleliśmy o nowej konsoli do gier.

Sprzęt o dużej mocy

Lenovo Legion Idź od dołu w rękach graczaC. Scott Brown / Android Authority Na papierze Lenovo Legion Go jest przystosowany do pokonywania okrążeń wokół swoich przenośnych rywali. Pasuje do ROG Ally z procesorem AMD Ryzen Z1 Extreme i 16 GB pamięci RAM, ale oferuje znacznie więcej pamięci dzięki wbudowanej pojemności do 1 TB. Ryzen Z1 Extreme pokonuje także starzejący się, niestandardowy procesor Zen 2 „Van Gogh” w Steam Deck. Dodaj do tego, że Steam Deck zaczyna się od zaledwie 64 GB pamięci w modelu podstawowym, a pozostaje w tyle. Jednak zalety Lenovo nie ograniczają się do tego, co znajduje się pod maską. Świecącą gwiazdą nowego zestawu do gier jest 8,8-calowy ekran dotykowy LCD Legion Go, który przyćmiewa zarówno ROG Ally, jak i Steam Deck dzięki swoim 7-calowym panelom. Wyświetlacz Lenovo jest najostrzejszy z całej trójki i oferuje rozdzielczość QHD (2560 x 1600) w porównaniu z jakością FHD firmy ASUS (1920 x 1080) i stosunkowo skromnym panelem Steam Deck o rozdzielczości 1280 x 800. Zakończ go wyraźną częstotliwością odświeżania 144 Hz, a Legion Go wcale nie straci wiele. Większy, szybszy, ostrzejszy — Legion Go nie skąpi na swoich specyfikacjach. To powiedziawszy, jeśli istnieje jedna wada podejścia Lenovo „więcej znaczy lepiej”, Legion Go nie jest najlżejszym urządzeniem przenośnym. Waży aż 850 g z podłączonymi kontrolerami lub prawie 650 g bez nich. To około 30 g więcej niż ROG Ally, nawet bez kontrolerów i prawie 180 g cięższe niż Steam Deck z podłączonymi kontrolerami. Mieliśmy tylko krótki czas na zabawę z Legion Go, ale być może będziesz potrzebować pożywnej miski Wheaties każdego ranka, aby stało się to Twoim głównym przenośnym urządzeniem do gier. Na szczęście nie musisz trzymać Legion Go przez cały dzień, jeśli nie chcę — jest podpórka. Możesz wysunąć dolną połowę tylnego panelu jako regulowaną (i dość solidną) podstawkę, dzięki czemu możesz pozwolić swojemu biurku lub stolikowi z oparciem fotela wykonać ciężkie podnoszenie. Oczywiście podpórka działa najlepiej, gdy kontrolery są odłączone, więc przyjrzyjmy się Legionowi Go jako konkurentowi Nintendo Switch.

Więcej Switcha niż Steam Deck

Osoba Lenovo Legion Go korzystająca z oddzielnych kontrolerów do grania naprzemiennegoC. Scott Brown / Android Authority Nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo potrzebuję przenośnego urządzenia do gier z systemem Windows i wymiennymi kontrolerami, dopóki nie wypróbowałem Lenovo Legion Go. Tam, gdzie ROG Ally i Steam Deck znajdują się bliżej Nintendo Switch Lite z wbudowanymi kontrolerami, wyjmowane kontrolery TrueStrike Legion Go można wsuwać i wysuwać podobnie jak JoyCony Nintendo. Kontrolery Lenovo są nieco grubsze niż te na Switchu, ale są też nieco bardziej ergonomiczne, z wygodnym wybrzuszeniem u góry wokół konfiguracji spustu. Na początku odłączenie kontrolerów jest dość trudne ze względu na umieszczenie przycisków na dole, ale po kilku minutach praktyki staje się to drugą naturą. Jeśli chodzi o sam układ kontrolerów, Lenovo zdecydowało się na zdrową mieszankę Steam Deck i ASUS ROG Ally za inspirację. Po obu stronach znajduje się joystick, lewy kontroler ma płaski D-pad, a prawy przyciski A, B, X i Y oraz mały gładzik przypominający laptop (w końcu to urządzenie z systemem Windows). Gdy będziesz gotowy dostosować swój układ, kontrolery Legion TrueStrike mają 10 przycisków na ramionach. Kontrolery Lenovo podobne do JoyCon są znacznie bardziej elastyczne niż kontrolery Steam Deck lub ROG Ally. Oczywiście nie wszystkie gry opierają się na układach przyjaznych kontrolerowi. Jeśli wolisz układ WASD i wolisz celować myszką na laptopie Lenovo Legion, Legion Go również ma na to rozwiązanie. Do każdego palmtopa do gier dołączony jest mały plastikowy pierścień, który może utrzymać podstawę prawego kontrolera TrueStrike w trybie FPS, który Lenovo nazywa. Zasadniczo zmienia prawą stronę w mysz komputerową (wraz z kółkiem przewijania), aby kontrolować kierunek, podczas gdy lewy kontroler obsługuje ruch. Niestety, przełączanie między konfiguracjami kontrolerów może być mylące, jeśli jesteś zwykłym graczem, takim jak ja. Możesz przyzwyczaić się do jednej konfiguracji z podłączonymi kontrolerami TrueStrike, tylko po to, aby przełączyć się w tryb FPS i odkryć, że twój przycisk A jest teraz przyciskiem R, a przycisk, który kiedyś powodował, że skakałeś, teraz pozwala ci wyskoczyć z poruszającego się pojazd. Jestem pewien, że mógłbym przyzwyczaić się do drzwi obrotowych układów, mając więcej czasu, ale nasze półgodzinne demo nie wystarczyło.

Specyfikacje Lenovo Legion Go

Wyświetlacz Lenovo Legion GoDisplay
8,8-calowy IPS
2560 x 1600
QHD+
Częstotliwość odświeżania 144 Hz
Edytor
Aż do AMD Ryzen Z1 Extreme
Baran
16 GB LPDDR5X
Składowanie
256 GB/512 GB/1 TB PCle 4.0
gniazdo microSD
Łączność
5G/LTE
Wi-Fi 6E
Bluetooth 5.2
2x USB typu C
Audio
Głośniki 2×2 W
Oprogramowanie
Strona główna systemu Windows 11
Moc
2-ogniwowe 49Wh
Bateria kontrolera 900 mAh
Wymiary / waga
Z kontrolerami: 299 x 131 x 41 mm (854 g)
Bez kontrolerów: 210 x 131 x 20 mm (640 g)

Lenovo Legion Go: praktyczne wrażenia

Lenovo Legion Go z futerałem i stojakiem na kontroler, widok z bokuC. Scott Brown / Android Authority Wczesny ptak może złapać robaka, ale Lenovo Legion Go to klasyczny przypadek drugiej myszy, która dostała ser. Lenovo nie spieszyło się ze swoją premierą i być może stworzyło najbardziej elastyczny palmtop ze wszystkich, teraz, gdy odchodzi od telefonów marki Legion. Jasne, jest za ciężki, a wewnętrzne wentylatory stają się bardzo, bardzo głośne, gdy się rozkręcają, ale elastyczność porównywalna z Switchem sprawia, że ​​Legion Go wygodnie przewyższa ROG Ally i Steam Deck pod względem wszechstronności. Moje zdanie o tych wentylatorach po godzinie lub dwóch, a nie zaledwie 20 minutach, może zmienić moje nastawienie, a nie widziałem jeszcze, jak komponenty o dużej mocy wpływają na długoterminową wydajność baterii. Na razie mogę powiedzieć, że Legion Go działa doskonale zarówno z podłączonymi kontrolerami, jak i po ich odłączeniu, w stylu Nintendo Switch. Zanurkowałem w Hot Wheels Unleashed na kilka wyścigów z podłączonymi kontrolerami, a ogólny rozmiar przypominał używanie kierownicy. Na szczęście gra wykorzystuje niemal identyczne sterowanie jak Mario Kart, więc mogłem rozpocząć grę praktycznie bez pomocy zespołu Lenovo. Odłączyłem także kontrolery Legion TrueStrike, aby wypróbować tryb FPS w PowerWash Simulator — kolejny klasyk dla zwykłych graczy, takich jak ja. Legion Go nie miał problemów z przejściem na nowy układ kontrolera, kółko myszy przejęło kontrolę nad zmianą mocowania podkładki, a przyciski na lewym ramieniu przejęły skakanie i kucanie w miejsce przycisków A, B, X i Y. Trzymanie w jednej ręce swobodnie poruszającego się kontrolera, a w drugiej sterowanego myszką, jest dość trudne, ponieważ często chciałem używać ich obu jak pilotów VR.
Kontroler Lenovo Legion Go Right w dołączonej podstawceLenovo Legion Go Wyświetla makro w lewym rogu
Jako urządzenie do gier zasilane przez Wind0ws, Legion Go jest dostarczany z systemem Windows 11 Home. Jednak poruszanie się po maleńkim interfejsie jest trudne, szczególnie jeśli masz większe palce. Przez większość czasu korzystałem z małego gładzika, chociaż trzeba go przesuwać więcej niż raz, aby przenieść kursor z jednej strony wyświetlacza na drugą. To może być bluźnierstwo, ale myślę, że Legion Go zyskałby na interfejsie bliższym Xbox Series X lub, ośmielę się powiedzieć, Windows Phone.

Czy warto kupić Lenovo Legion Go?

34 głosyTak, wygląda świetnie.79%Nie, jest za duży/za ciężki/za drogi21% Ostatecznie interfejsy można modyfikować i układ kontrolerów można dostrajać, ale elastyczność Legion Go wyróżnia go spośród innych . Niezależnie od tego, czy chcesz grać z podłączonymi kontrolerami, z Legion Go na biurku, czy nawet z podłączonym do telewizora za pomocą DisplayPort 1.4, możesz to zrobić, korzystając z wybranych bibliotek gier, w tym Xbox Game Pass, Epic Games, Para. Elastyczność Lenovo ma swoją cenę (699 dolarów za model podstawowy), ale wygląda na to, że będzie to cena, którą warto zapłacić. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android