Powiedzieliście nam: pomimo nowych chatbotów nadal korzystacie z Asystenta Google

Powiedzieliście nam: pomimo nowych chatbotów nadal korzystacie z Asystenta Google

Kris Carlon / Android AuthorityWydaje się, że w ostatnim czasie nie widzieliśmy wielu ulepszeń i dodatków do Asystenta Google, zwłaszcza teraz, gdy dostępny jest firmowy chatbot Bard. Ale czy nadal używasz Asystenta Google po tak długim czasie? Czy może przestawiłeś się na alternatywę? Zadaliśmy to pytanie w zeszłym tygodniu i oto jak na nie odpowiedziałeś.

Czy nadal korzystasz z Asystenta Google lub innych asystentów głosowych?Wyniki

Ta ankieta była bardzo popularna, z prawie 3500 głosami oddanymi w momencie pisania. I okazuje się, że wielu z was nadal korzysta z Asystenta Google, zdobywając 63,7% głosów. Komentarze czytelników sugerują, że Asystent jest używany głównie do funkcji inteligentnego domu, alarmów i przypomnień. Co ciekawe, 13,86% respondentów stwierdziło, że nigdy nie korzystało z Asystenta. Przynajmniej kilka komentarzy sugeruje, że główną przeszkodą jest tutaj obsługa języków. Ale domyślamy się również, że niektórzy z tych ankietowanych czytelników czują się bardziej komfortowo z pisaniem na klawiaturze i tradycyjnymi funkcjami wyszukiwania niż z rozmową z asystentem głosowym. Trzecią najpopularniejszą opcją była „Tak, ale mniej niż wcześniej”, tracąc drugie miejsce o drzazga i co stanowi 13,5% głosów. W kilku komentarzach stwierdzono, że Asystent pogorszył się z biegiem czasu, co wskazuje na powód, dla którego niektórzy ludzie nie używają go już tak często. Tymczasem 7,2% ankietowanych czytelników twierdzi, że nie korzysta już z Asystenta Google, a 1,8% respondentów powiedział, że przełączyli się na innego asystenta.

Uwagi

Mace Moneta: Używam Asystenta Google głównie do przypomnień. Uważam to za irytujące przy regularnym używaniu, ponieważ wydaje się, że ostatnio daje niezbyt przydatne odpowiedzi. Glen M Lj: „Hej, Google, obudź mnie o 6”. Przykład sytuacji, gdy jestem zbyt leniwy lub zbyt zmęczony, aby podnieść telefon i ustawić alarm. Czy to nie jest wygodne? Więc tak, asystent głosowy jest nadal niezbędny, przynajmniej dla mnie. tigerberry: Bawiłem się z Asystentem przez kilka miesięcy, ale ponieważ nie mam inteligentnego domu i nie mieszkam w USA ani nawet w Europie Zachodniej, dostępne dla mnie funkcje są bardzo ograniczone. Próbowałem używać go do prostych poleceń, takich jak „obudź mnie o” lub „przypomnij mi o X o Y”, ale irytująco zawsze miał problem z moim akcentem (mimo, że nie jest szczególnie gruby), więc i tak już dziwne uczucie mówienia do mój telefon stał się naprawdę nieporęczny, musiałem mówić bardzo wolno i wyraźnie. ShaneN: Asystent Google zaczynał NIESAMOWICIE. Ale z czasem to zmalało. Polecenia, które kiedyś działały – głównie do sterowania inteligentnym domem – często się psują. „Przepraszam, wystąpiła usterka… Spróbuj ponownie za kilka sekund” to refren, który słyszę codziennie. Mam około 10 domowych urządzeń Google w całym domu… ​​Funkcja, która kiedyś ograniczała odpowiedź do najbardziej prawdopodobnego mówcy, z którym rozmawiałem, zniknęła i wiele odpowiada jednocześnie różnymi (lub tymi samymi) odpowiedziami. Bayumu: Mam wrażenie, że Asystent z czasem zrobił się głupszy. Albo mi się to wydaje, albo usunęli z niego funkcje. Druhowie: Korzystam z Asystenta Google przynajmniej raz dziennie, aw niektóre dni kilka razy. Uważam, że to jest świetne. Chanan Bos: Nadal używam go cały czas. Mam dom Google w każdym pokoju (2 to Nest Display). Ale zgadzam się, że stało się głupsze i czasami jest nie do zniesienia. Naprawdę chciałbym, żeby ulepszyli polecenia „stop” lub „zamknij się”, ponieważ aktywują się cały czas, gdy nikt nie pyta. Nie mogę się doczekać Asystenta Google obsługiwanego przez Bard. Również mieć Barda w wyszukiwarce Google i arkuszach/dokumentach Google. Ale nie, UE najwyraźniej nie dostanie tego w najbliższym czasie…. ffs Fredrik Seglem: Pomaga mi zapamiętywać różne rzeczy i używam go do włączania i wyłączania światła. Mam go na telefonie, zegarku, Chromebooku i hubie gniazdowym, mini-głośniku gniazdowym itp. Asystent Google to jedyny dobry dwujęzyczny asystent głosowy, i to od faceta mieszkającego w kraju, w którym iPhone ma każde miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych sprzedam listę telefonów cile1977: Nie mogę jej użyć, nie jest dostępna w moim języku. Ja: (prawie) nigdy nie używam Digital Assistant. Mówię po brazylijsku po portugalsku, a asystenci nie mówią tak dobrze w moim języku. Z tego powodu czasami łatwiej i szybciej jest zrobić coś samemu niż poprosić asystentów… Poza tym myślę, że są naprawdę niezgrabni i robotyczni.


Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android