Powiedziałeś nam: sprzeciwiasz się zabijaniu przez Google aplikacji do nagrywania rozmów innych firm

Powiedziałeś nam: sprzeciwiasz się zabijaniu przez Google aplikacji do nagrywania rozmów innych firm

Ryan Haines / Android Authority Firma Google ogłosiła niedawno zmiany w swoich zasadach dotyczących Sklepu Play, a najbardziej dzielącą zmianą jest to, że teraz zakazuje aplikacji do nagrywania rozmów innych firm ze Sklepu Play. Ta zmiana ma wejść w życie 11 maja, ale nie ma wpływu na funkcję nagrywania rozmów przez firmę własną. W zeszłym tygodniu opublikowaliśmy ankietę w naszym artykule z wiadomościami, pytając, czy popierasz decyzję Google. Oto jak zagłosowałeś w tej ankiecie.

Czy obsługujesz aplikacje do nagrywania rozmów innych firm przez Google?

Wyniki

Ta ankieta przyciągnęła wiele głosów, z 8600 głosów liczonych w momencie pisania. Począwszy od dołu, 12,24% respondentów twierdzi, że nie obchodzi ich, czy Google zabija aplikacje do nagrywania rozmów innych firm. Tymczasem 14,83% ankietowanych czytelników deklaruje, że popiera decyzję Google. Ogromna liczba 72,93% respondentów stwierdziła, że ​​nie popiera posunięcia Google do zabijania aplikacji do nagrywania rozmów innych firm, co sprawia, że ​​jest to niekontrolowany wybór. Warto zauważyć, że funkcja nagrywania rozmów z pierwszej strony we wstępnie zainstalowanych aplikacjach jest zwolniona z tego posunięcia, podczas gdy nadal możesz prawdopodobnie sideloadować aplikacje innych firm. Prawie wszystkie komentarze czytelników są przeciwne decyzji Google. Niektórzy czytelnicy sugerują, że Google robi to, aby zwiększyć sprzedaż swoich telefonów Pixel (które mają fabrycznie zainstalowaną funkcję nagrywania rozmów), podczas gdy jeden komentarz wskazuje na uzasadniony przypadek użycia nagrywania rozmów (np. dla osób będących w nadużyciu). Wreszcie, niektórzy czytelnicy również ubolewają nad faktem, że Google podejmuje ogólną decyzję pomimo różnych przepisów dotyczących prywatności w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Uwagi

Jay S: Nie rozumiem, dlaczego Google ciągle to robi. Z biegiem czasu zauważyliśmy, że Android staje się coraz bardziej restrykcyjny w kwestii tego, co możesz robić z własnym sprzętem. Mam nadzieję, że zdają sobie sprawę, że zrażają w ten sposób zaawansowanych użytkowników, a w pewnym momencie zaawansowani użytkownicy mogą równie dobrze przeskoczyć na iOS. Jeśli będą miały zasadniczo te same możliwości, dlaczego nie miałbym wybrać urządzenia ze znacznie większymi akcesoriami i ekosystemem wsparcia innych firm, z pozornie większą kontrolą prywatności do uruchomienia? Jim Propert: Więc jeśli ktoś był w agresywnym związku lub otrzymywał groźby śmierci, zastraszanie itp., nie będzie można nagrywać rozmów? No cóż, wracając do telefonu głośnomówiącego i rejestratora dźwięku innej firmy, to jest… AnArizonaGuy: W stanie, w którym mieszkam, nagrywanie rozmów jest legalne bez zgody drugiej strony. Nie jestem z tego zadowolony. John Jackson: Chcę, aby firma Google trzymała nos z dala od mojego telefonu. Całkowicie. W przeciwnym razie zmuszają mnie do znalezienia produktu kogoś innego, kto to zrobi. Konsument: Wygląda na to, że utrudniają innym kupowanie piksela, aby funkcje były bardziej ekskluzywne. Trochę ironiczne, ponieważ nadal pozwalają na to natywnie, ale nie na 3rd party, trochę głupie. Slayer: W wyniku tej zmiany znika konkurencja w rozwoju aplikacji w nagrywaniu rozmów. Z pewnością istnieją opcje nagrywania. Proszę, ułatw to! James Collins: Wydaje mi się, że próbują zwiększyć sprzedaż swoich urządzeń PIXEL. Utknąłem z ANDROIDEM – ZE WZGLĘDU NA możliwość nagrywania WSZYSTKICH moich rozmów. Mamy nadzieję, że Samsung przyspieszy swoją grę i pozwoli na nagrywanie rozmów natywnych. W przeciwnym razie uniknę „sklepu zabaw” i zdobędę aplikacje, które robią to, co chcę. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android