Powiedziałeś nam: Chcesz tych dwóch ulepszeń aparatu w smartfonie w 2023 roku

Powiedziałeś nam: Chcesz tych dwóch ulepszeń aparatu w smartfonie w 2023 roku

Robert Triggs / Android Authority2023 jest tutaj, a my już widzieliśmy pierwsze flagowe telefony takie jak OnePlus, Vivo i Xiaomi. Urządzenia te niewątpliwie zapewnią pewne godne szacunku referencje dotyczące aparatów, wśród innych zalet. Ale gdy wkraczaliśmy w nowy rok, byliśmy ciekawi ulepszeń, jakich nasi czytelnicy najbardziej oczekiwali od aparatów w smartfonach w 2023 r. Więc zadaliśmy ci to pytanie , a oto jak odpowiedziałeś.

Co chcielibyście zobaczyć z aparatów w smartfonach w 2023 roku?

Wyniki

W chwili pisania tego tekstu oddano nieco ponad 1200 głosów, a najlepszym wyborem z niewielkim marginesem był „zoom wyższej jakości”. Ten wybór stanowił 24% głosów i możemy zrozumieć, dlaczego. Najwyższej klasy flagowce, takie jak Google, Samsung i Xiaomi, rzeczywiście oferują świetne możliwości powiększania, ale flagowce niższego poziomu i średniej klasy często pozostawiają niedosyt. Co więcej, flagowe telefony Apple, Oppo, Realme i OnePlus również pozostają w tyle pod względem jakości zoomu. Tymczasem drugie miejsce, o zaledwie jeden punkt procentowy, to „lepsze zdjęcia przy słabym świetle” (23%). Fotografowanie w słabym świetle poczyniło duże postępy dzięki nowoczesnym trybom nocnym, ale wyraźnie czujesz, że można uzyskać więcej korzyści. Wciąż jest jeszcze miejsce na ulepszenia w tym zakresie, w szczególności jeśli chodzi o telefony budżetowe.
Więcej zasięgu: Chcesz telefon ze świetnym aparatem? Oto, czego należy szukać W pierwszej trójce znalazło się „ulepszone wideo”, które zdobyło 12,1% głosów. Możemy zrozumieć to stanowisko, ponieważ iPhone’y Apple nadal mają reputację lepszych urządzeń z Androidem, jeśli chodzi o jakość wideo. Jeśli to jakieś pocieszenie, twórcy Androida często stosowali funkcje wideo na długo przed Apple, takie jak superstabilne wideo, wideo 8K, zwolnione tempo 4K / 120 kl./s i inne. Opcja „inne” stanowiła 7,3% wyniku, a komentarze wskazują na życzenia, takie jak mniejsze uderzenia aparatu, dokładniejsze podglądy, mniej nadmiernego przetwarzania i ulepszony aparat pod wyświetlaczem.

Uwagi

roaduardo: Szybsze czasy otwarcia migawki. Krótsze czasy otwarcia migawki. Krótsze czasy otwarcia migawki. Andrew Farris: Chcę zobaczyć lepsze ogólne przetwarzanie, telefony imo mocno opierają się na odszumianiu i wyostrzaniu. Porównując zdjęcia zrobione za pomocą aplikacji takich jak „motion cam”, która korzysta z własnego potoku kamery, naprawdę można zobaczyć znacznie bardziej szczegółowy i wyższej jakości plik jpeg z tej aplikacji niż standardowe aplikacje aparatu. Michael: Chciałbym zobaczyć tryb „przewijania do tyłu”. Czasami próbując uchwycić ulotne chwile. Powiedzmy, że chcesz uchwycić uderzenie pioruna. Kiedy widzisz błyskawice, jest już za późno, by nacisnąć migawkę. Podobnie, jeśli próbuję uchwycić moje dziecko blokujące strzał w siatkówkę. Przy przewijaniu do tyłu aparat miałby bufor zawierający ostatnie dwie sekundy, powiedzmy jako serię dziesięciu ujęć. Albin: Przede wszystkim chciałbym, aby obecne funkcje premium, takie jak optyczny teleobiektyw i OIS, zostały wycofane i stały się standardem w modelach średniej klasy i budżetowych. To powiedziawszy, „rozłożony HDR” wydaje się mieć duży potencjał, chociaż nie widziałem porównań. B!: Inne (zostaw komentarz) – UDC dopracowane. Kira: Myślę, że większe rozpowszechnienie technologii OIS w większej liczbie modeli ze średniej półki, a nawet niektórych budżetowych urządzeniach, co nie tylko poprawia fotografowanie w słabym świetle, ale także pomaga w filmowaniu w realistyczny sposób. Z drugiej strony, miejmy nadzieję, że producenci OEM pominą wszystkie te bezużyteczne czujniki makro/głębokości w zamian za OIS. Joe Black: Lepszy balans kolorów/bieli w każdym smartfonie i funkcja wyłączająca wszelkie wygładzanie skóry lub ogólnie nadmierne wyostrzanie. Andreas Larsson: Chcę dokładniejszego podglądu w wizjerze i mniej obróbki końcowej. EasyCare: Trzymaj się podstaw. Lepsze działanie przy słabym oświetleniu. Zmniejsz uderzenie aparatu. Popraw jakość aparatu do selfie. Osobiście dodałbym też, że musimy skończyć z wyścigiem na super długie zoomy. Główny aparat ze standardową ogniskową od 28 do 35 mm i prostym, ale wysokiej jakości obiektywem 2x jest lepszy niż obiektyw 3x, 5x lub 10x. Eric Koop: Zoom lepszej jakości, szczególnie w telefonach ze średniej półki. Nie chcę płacić miliona dolarów za Galaxy Ultra lub iPhone Max. Rzuć jedną na serię Pixel A lub Galaxy A, która nie jest gorsza niż użycie zoomu cyfrowego w głównej strzelance


Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android