Poważna awaria Rogers odcięła 25% ruchu internetowego w Kanadzie

Poważna awaria Rogers odcięła 25% ruchu internetowego w Kanadzie

Kanadyjski telekom Rogers cierpi z powodu poważnej awarii telefonów stacjonarnych, połączeń komórkowych i łączności internetowej w całej Kanadzie, która rozpoczęła się wcześnie rano. Downdetector wymienił tysiące raportów dotyczących problemów, gdy ludzie zaczęli wstawać około 5 rano ET i nie mogli połączyć się z Internetem. Rogers najpierw zajął się awarią w tweecie z oficjalnego konta wsparcia tuż przed 9 rano ET, a następnie zamilkł na kilka godzin. W oświadczeniu przekazanym The Verge i tweetował Około 11:30 czasu wschodniego Rogers powiedział: „Obecnie mamy awarię naszych sieci przewodowych i bezprzewodowych, a nasze zespoły techniczne ciężko pracują, aby jak najszybciej przywrócić usługi. W imieniu nas wszystkich w Rogers serdecznie przepraszamy naszych klientów i będziemy nadal informować Cię na bieżąco, ponieważ będziemy mieć więcej informacji do udostępnienia, w tym kiedy spodziewamy się, że usługa będzie działać. Dziękujemy za cierpliwość podczas prac nad rozwiązaniem tego problemu”.

Wykres radaru Cloudflare pokazujący zmianę ruchu do i z Rogers spadającą do zera wczesnym rankiem, Zdjęcie: Cloudflare Cloudflare Radar pokazuje komunikację między siecią współdzielenia obciążenia a Rogers w Kanadzie, wykazując normalny nocny wzorzec, zanim spadnie zasadniczo do zera około 3–4 nad ranem ET i od tego czasu rejestracja płaskiej linii. W tym samym czasie nastąpił ogromny wzrost liczby ogłoszeń BGP dla sieci, które wskazują na zmiany w routingu, ale nie wiadomo, czy były one wyzwalaczem incydentu, czy też były wynikiem wyłączenia sieci.

Przestój ma również odłączony Interacsieci, z której korzystają kanadyjskie banki, wyłączając karty debetowe, bankomaty i usługi e-Transfer, które ostatnio odnotowały ponad 1 miliard transakcji w ciągu jednego roku.
Biura paszportowe oraz Kanadyjska Agencja Skarbowa ds. Poboru Podatków należą do usług rządowych, które są dziś niedostępne z powodu awarii. Obie agencje ostrzegły również użytkowników, że awaria odcina kody uwierzytelniania wieloskładnikowego wysyłane za pomocą głosu lub wiadomości tekstowej, więc osoby, które są wylogowane, mogą nie być w stanie się zalogować w tym momencie. Nawet Kanadyjska Komisja Radiotelewizji i Telekomunikacji (CRTC), która reguluje nadawanie i telekomunikację, mówi, że jego telefony nie działają z powodu awarii. Monitorowanie zakłóceń sieci internetowej NetBlocks udostępniane dane w czasie rzeczywistym pokazując, że krajowa łączność Kanady spadła do zaledwie 75 procent normalnego poziomu.

Raport CBC News zauważył, że spółka zależna Rogers, Fido, również ma problemy. Artykuł mówi, że problemy wpłynęły na przetwarzanie płatności kartą i bankomaty w całej Kanadzie. Stacja radiowa CBC w Kitchener w Ontario jest również niedostępna i niektóre usługi telefoniczne dla agencji tranzytowej Ottawy zostały wyeliminowane. Zdjęcia z Toronto pokazują ludzi stłoczonych w kawiarniach lub udających się do biblioteki, aby uzyskać dostęp do Wi-Fi teraz, gdy ich inne opcje są offline. Obsługa klienta TekSavvy powiedział klientom awaria rozciąga się na „Ontario, Quebec i prowincje wschodnie”, bez ETA na rozwiązanie, podczas gdy CBC donosi, że operator Thunder Bay Tbaytel twierdzi, że awaria Rogers ma zasięg ogólnokrajowy. Policja z Toronto napisała na Twitterze wczesnym rankiem po tym, jak niektórzy ludzie w mieście doświadczyli problemów z połączeniem, dzwoniąc pod numer 911. „Sieć Rogers ma pewne trudności techniczne” – powiedział na Twitterze konto Toronto Police Operations. „Pracujemy nad rozwiązaniem tych problemów”. W kontynuacja tweetapolicja potwierdziła, że ​​ich centrum 911 działa i poradziło każdemu, kto musi zadzwonić, aby pozostał na linii, jeśli się połączy, i ponowił połączenie, jeśli nie.

Aktualizacja 9:52 ET: Dodano informacje o Banku Montrealu
Aktualizacja 11:20 ET: Zauważono trwającą awarię, dodano informacje z Cloudflare Radar, TekSavvy i Tbaytel
Aktualizacja 11:33 ET: Dodano oświadczenie Rogersa
Aktualizacja 12:40 ET: Dodano najnowszą aktualizację z NetBlocks
Aktualizacja 13:31 czasu ET: Dodano dodatkowe informacje o sieci bankowej Interac, — dzięki, mbarriault.
Aktualizacja 14:13 czasu ET: Dodano informacje o CRTC, urzędach paszportowych i awariach usług podatkowych

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android