Poufna wskazówka dla użytkowników iPhone’a i Androida: genialna aplikacja internetowa omija irytujące ograniczenia

Poufna wskazówka dla użytkowników iPhone’a i Androida: genialna aplikacja internetowa omija irytujące ograniczenia

Kiedy użytkownicy iPhone’a i Androida spotykają się i chcą szybko wymieniać pliki, zdjęcia i nie tylko przez sieć WLAN, sprawy się komplikują. Nie możesz tego zrobić za pomocą narzędzi pokładowych, potrzebujesz określonych aplikacji, w razie potrzeby WhatsApp lub poczty e-mail. Z naszą poufną wskazówką jest o wiele łatwiej.

Użytkownicy Apple są rozpieszczani, jeśli chodzi o trzymanie się dla siebie. Dzięki AirDrop pliki można łatwo wymieniać między sobą za pośrednictwem sieci WLAN – do tego nie jest wymagana żadna rejestracja ani specjalne aplikacje. Tak więc AirDrop jest całkiem sprytny i mocno zintegrowany z systemami iPhone’a, iPada i Maca. Ale co, jeśli dołączy do nich użytkownik Androida lub PC? Wtedy szybki, bezprzewodowy transfer danych nie wchodzi w rachubę, a Bluetooth też nie pomaga. Przez większość czasu wysyłasz e-maile, WhatsApp lub po prostu korzystasz z usług w chmurze. Ale dla tych rozwiązań najpierw musisz się zarejestrować, wymienić kontakty… wszystko zbyt skomplikowane.

Snapdrop: AirDrop dla wszystkich użytkowników iPhone’a i Androida

Szybciej z „Snapdrop” – in czysta usługa internetowa, quasi AirDrop dla wszystkich użytkowników ponad granicami systemu. Jak działa Snapdrop? Aby wymieniać dane, obrazy i wszystko inne za pomocą Snapdrop, wystarczy otworzyć dowolną przeglądarkę na iPhonie, iPadzie, smartfonie z systemem Android, komputerze Mac lub PC oraz wprowadź następujący adres internetowy: snapdrop.net.

Każdy Snapdrop daje teraz użytkownikowi własny pseudonim, które każdy w sieci może również zobaczyć. Pożądane dane można teraz rozprowadzić po prostu przez przeciągnięcie i upuszczenie lub dotknięcie palcem, co odpowiada kliknięciu myszą. Są one odbierane przez drugą osobę w czasie rzeczywistym i można je również później zapisać. Bardzo ważne: Oczywiście wszystko działa tylko wtedy, gdy wszyscy użytkownicy są zalogowani do tej samej sieci, tj. nie na całym świecie w Internecie.

Naprawdę niesamowite, myślimy. Wszystko, co tak naprawdę musisz wiedzieć, aby w przyszłości wymieniać między sobą dane, to nazwa, a tym samym adres Snapdrop. Każdy i tak ma przeglądarkę internetową, taką jak Safari, Chrome i spółka. Wady: W podróży, jeśli nie ma dostępnej sieci WLAN, to rozwiązanie oczywiście nie wchodzi w rachubę. Ale zazwyczaj możesz znaleźć hotspot, jeśli to konieczne, i nadal możesz wymieniać między sobą dane. Użycie jest również ograniczone lokalnie, co nie różni się w przypadku AirDrop. A poważniej, jeśli Snapdrop zawiedzie i strona będzie chwilowo niedostępna, korzystanie z niej będzie oczywiście niemożliwe. Podobnie jak w przypadku usług w chmurze, jesteś zależny od serwerów zewnętrznych.

Powiedz cześć!

Przy okazji mała wskazówka: Możesz nawet krótkie wiadomości o Snapdropie wysłać. Aby to zrobić, dotknij ikonę adresata nieco dłużej lub kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie. Tak naprawdę nie możesz z nim rozmawiać, ale możesz na przykład ogłosić transfer danych. Możesz także uzyskać bezpośredni dostęp do aparatu i natychmiast zrobić zdjęcie lub nagrać film i wysłać je za pomocą Snapdrop.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android