Pomimo coraz większej liczby dowodów Apple milczy na temat problemu z ogrzewaniem iPhone’a 15 Pro

Pomimo coraz większej liczby dowodów Apple milczy na temat problemu z ogrzewaniem iPhone’a 15 Pro

Robert Triggs / Android AuthorityTL;DR Użytkownicy nadal zgłaszają problemy z ogrzewaniem iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max. Apple jeszcze nie potwierdziło problemu, nie wydało oświadczenia ani nie doradziło rozwiązania konkretnego dla tych telefonów. Przegrzanie przypisuje się głównie zastosowaniu tytanu, zmniejszonemu obszarowi rozpraszania ciepła i błędnym aplikacjom. W miarę jak coraz więcej użytkowników ma w rękach iPhone’a z serii 15, rośnie liczba skarg związanych z tym, że iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max nagrzewają się bardziej, niż jest to dla człowieka wygodne. Już wcześniej informowaliśmy o problemach związanych z upałem, które pierwsi użytkownicy zaczęli naśladować, a obecnie z tym samym problemem boryka się więcej konsumentów i nowsze fale użytkowników. Pomimo rozmów Apple nie skomentował tej kwestii.

Problem z nagrzewaniem się iPhone’a 15 Pro i 15 Pro Max

Nasz wczesny raport powstał na podstawie moich osobistych doświadczeń z moim iPhonem 15 Pro Max oraz doświadczeń kilku znanych recenzentów, z których wszyscy w jakimś stopniu zetknęli się z tym problemem. Choć wszystkie telefony nagrzewają się przy maksymalnym obciążeniu, osobliwością problemu z nagrzewaniem iPhone’a 15 Pro jest to, że nagrzewa się on również podczas regularnego użytkowania. Użytkownicy zgłaszali, że telefony Pro bardzo się nagrzewają podczas rozmów telefonicznych i rozmów FaceTime.iPhone 15 Pro Max bardzo się nagrzewaMój iPhone bardzo się nagrzał podczas przeglądania Instagram Reels przez około 10 minut. W moim przypadku ciepło nie wynika z przeprowadzania testów porównawczych lub gier, ani z jednoczesnego ładowania. Co więcej, ładowanie urządzenia bez żadnych zadań aktywnie działających w tle również powoduje jego nagrzewanie, na co narzekają użytkownicy. Ładowanie mojego iPhone’a 15 Pro Max za pomocą ładowarki USB PD GaN o mocy 65 W (której używałem z poprzednimi iPhone’ami, flagowcami z Androidem, laptopami, słuchawkami dousznymi i nie tylko) zapewnia temperaturę tak wysoką, jak 40,6°C/105°F.Maksymalna temperatura ładowania iPhone'a 15 ProAamir Siddiqui / Władze AndroidaObraz 237Całą tę historię komplikuje fakt, że problemy te występują tylko u niektórych użytkowników, a nie u wszystkich. Napływają skargi dotyczące starszych iPhone’ów, które również nagrzewają się wraz z aktualizacją iOS 17, co bardzo utrudnia zawężenie problemu do błędu oprogramowania w nowej aktualizacji lub wady sprzętowej nowego iPhone’a.

Co Apple robi w związku z problemem ogrzewania iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max?

Co ciekawe, Apple jak dotąd milczy na ten temat. Skontaktowaliśmy się z firmą w celu uzyskania oświadczenia przed naszym pierwszym raportem, a wczoraj skontaktowaliśmy się z nią ponownie, ale nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Nie widzieliśmy jeszcze komentarza na ten temat udostępnionego w innych publikacjach. Apple na razie milczy na ten temat. Jeśli chodzi o konsumentów, Mark Gurman donosi za pośrednictwem Bloomberga, że ​​pracownicy pomocy technicznej Apple zajmują się tymi problemami, kierując klientów na starą stronę pomocy. Na tej stronie pomocy technicznej opisano scenariusze przegrzania podczas intensywnego korzystania z aplikacji, ładowania lub konfigurowania nowego urządzenia po raz pierwszy, ale nie opisano wyraźnie iPhone’a 15 Pro.

Czy istnieje rozwiązanie problemu z ogrzewaniem w telefonie iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max?

Apple iPhone 15 Pro Wszystkie kolory 3Aamir Siddiqui / Android Authority Znany analityk Ming-Chi Kuo sugeruje, że prawdopodobną przyczyną problemów z nagrzewaniem nie jest 3-nanometrowy SoC A17 Pro. Zamiast tego prawdopodobnie będą to „kompromisy w projekcie systemu termicznego mające na celu osiągnięcie mniejszej wagi”, takie jak zastosowanie tytanowej ramy i zmniejszonej powierzchni rozpraszania ciepła. Raport z „Wall Street Journal” sugeruje, że fizyczne gniazdo karty SIM na iPhone’ach w regionach innych niż USA może być również dodatkowym czynnikiem. Jednak nawet eksperci recenzujący telefony z USA, tacy jak MKBHD, skarżyli się na problem przegrzania iPhone’a 15 Pro obsługującego wyłącznie eSIM podczas przeglądania Instagrama, więc nie sądzimy, aby fizyczne gniazdo karty SIM było znaczącym czynnikiem. W powyższych scenariuszach jedyną „poprawką” byłoby wycofanie i przeprojektowanie iPhone’a, co jest mało prawdopodobne, aby nastąpiło natychmiast. Bardziej prawdopodobne jest to, że aktualizacja oprogramowania spróbuje rozwiązać problem, prawdopodobnie poprzez ograniczenie wydajności chipa overkill w celu wygenerowania mniejszej ilości ciepła. YouTube iPhonedo zawęził jedną grupę skarg do aplikacji Instagram szybko nagrzewającej telefon i To samo mogłem potwierdzić na swoim urządzeniu. Aplikacja Instagram została niedawno zaktualizowana na iOS (około dzień temu) i dla mnie zmniejszyło to przypadkowe przegrzanie. Inne aplikacje również mogą stanowić potencjalny problem, a aktualizacje aplikacji mogą potencjalnie rozwiązać problem. Na razie wytwarzanie ciepła podczas ładowania pozostaje dla mnie problemem. Czas pokaże, ile czasu zajmie Apple rozwiązanie ogólnego problemu z ogrzewaniem i jeśli firma publicznie przyzna się do problemu i jego rozwiązania. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android