Podsumowanie Obi-Wana Kenobiego: Co wydarzyło się w odcinkach 1 i 2?

Podsumowanie Obi-Wana Kenobiego: Co wydarzyło się w odcinkach 1 i 2?

Koniec czekania! Obi-Wan Kenobi miał swoją premierę w Disney Plus, z okazji powrotu ulubionej przez fanów postaci z Gwiezdnych Wojen, z Ewanem McGregorem w roli głównej. Seria rozpoczęła się dwuodcinkową premierą wczoraj wieczorem, 26 maja, skakać z broni w ogłoszonym czasie antenowym o kilka godzin. Pozostałe cztery odcinki będą się pojawiać co tydzień w środy. Przez cały czas będziemy oferować podsumowania Obi-Wana Kenobiego co tydzień w dniu premiery, więc zaglądaj tu w każdą środę, począwszy od przyszłego tygodnia.
Zobacz też: Sprawdź swoją wiedzę o Gwiezdnych WojnachNa razie możesz przeczytać nasze podsumowanie pierwszego i drugiego odcinka Obi-Wana Kenobiego. Należy pamiętać, że wszystkie nasze podsumowania będą zawierać spoilery ponieważ dzielimy najważniejsze wydarzenia w całej serii. Jeśli jeszcze tego nie oglądałeś, możesz sprawdzić Obi-Wana Kenobiego, klikając poniższy link.
Główny ekran Disney Plus 3Roczna subskrypcja Disney Plus12 miesięcy w cenie 10 Usługa przesyłania strumieniowego jest domem wszystkich filmów Pixara, Marvela i Gwiezdnych Wojen. Zawiera również kilka ekscytujących oryginałów, takich jak The Mandalorian, The World według Jeffa Goldbluma i nie tylko.

O czym jest Obi-Wan Kenobi?

Obi-Wan Kenobi wypełnia luki między oryginalną trylogią Gwiezdnych wojen a trylogią prequel. Sześcioodcinkowa limitowana seria rozgrywa się 10 lat po wydarzeniach z Gwiezdnych wojen: Część III — Zemsta Sithów, umieszczając ją niemal dokładnie pomiędzy tym filmem a oryginalnymi Gwiezdnymi Wojnami z 1977 roku. Trochę kontekstu: Zemsta Sithów zakończyła się Kenobi dostarcza niemowlaka Luke’a Skywalkera do swojej ciotki i wujka na Tattooine, gdzie Luke będzie dorastał, aż pozna „Ben” Kenobiego w filmie z 1977 roku. O ile wiemy, Kenobi przez cały czas patrzył z daleka na swoją podopieczną, ale nowa seria obiecuje ujawnić, jak to wyglądało w praktyce. Ewan McGregor występuje jako Obi-Wan Kenobi, wcielając się w rolę z prequelowej trylogii. Z prequeli dołączył do niego Hayden Christensen jako były uczeń Kenobiego, Anakin Skywalker, obecnie Darth Vader, wraz z Bonnie Piesse i Joelem Edgertonem wcielającym się ponownie w role ciotki Beru Luke’a Skywalkera i wujka Owena oraz Benjamina Bratta jako Bail Organa. Członkowie obsady Wan Kenobiego to Moses Ingram, Kumail Nanjiani, Indira Varma, Rupert Friend, O’Shea Jackson Jr., Sung Kang, Simone Kessell, Flea i Benny Safdie. Przyjrzyjmy się zatem, co wydarzyło się w tym tygodniu w Obi-Wanie Kenobie . Jeśli jeszcze go nie oglądałeś, pamiętaj, że niektóre spoilery nastąpi.

Podsumowanie Obi-Wana Kenobiego: Co wydarzyło się w odcinku 1?

„Ben”  Kenobi na Tatooine w odcinku 1 Obi Wana Kenobiego — podsumowanie Obi-Wana KenobiegoPremiera Obi-Wana Kenobiego całkiem nieźle przygotowuje scenę, wprowadzając nowych wrogów dla starzejącego się Jedi, który stara się położyć na Tatooine, bacznie obserwując młodego Luke’a Skywalkera. Poniżej kilka kluczowych wniosków i spostrzeżeń Obi-Wana Kenobiego Odcinek pierwszy: Odcinek rozpoczyna się w tragicznie odpowiednim czasie, z retrospekcją do szturmu na Akademię Jedi po rozkazie 66, aby zabić wszystkich Jedi, 10 lat przed wydarzeniami w serialu. Morderstwo dzieci w Revenge of the Sith było jednym z najmroczniejszych momentów serii Gwiezdnych Wojen. Dobrze nadaje ton serii Obi-Wan Kenobi, choć z pewnymi przypadkowymi podobieństwami do bieżących wydarzeń, które sprawiają, że jest jeszcze bardziej szokująca. Widzimy, że Imperium polowało na Jedi przez te 10 lat. Jeden z Inkwizytorów (łowca Jedi) imieniem Reva zawzięcie szukał Kenobiego, by zyskać przychylność Dartha Vadera. Obi-Wan Kenobi wiódł spokojne życie na Tatooine, podobne do tego, jakie widzieliśmy w Gwiezdnych wojnach z 1977 roku, z podobieństwami do Reya w Przebudzeniu Mocy i Luke’a w Ostatnim Jedi. Pracuje w zakładzie przetwórstwa mięsnego, zarabiając mizerną pensję i unikając spraw innych ludzi, nawet gdy jest świadkiem niesprawiedliwości. W przeciwieństwie do Luke’a w Ostatnim Jedi, Obi-Wan wydaje się być pokonany, zamiast krytykować Jedi. Widzimy Łukasza i Leię jako dzieci. Obaj przypominają swoich rodziców, z Luke’iem bawiącym się w latanie śmigaczem, a Leia używa wabików, by zająć swoje miejsce na oficjalnych ceremoniach. Kiedy Leia zostaje porwana, jej przybrany ojciec Bail Organa przychodzi do Obi-Wana po pomoc, chociaż emerytowany Jedi niechętnie się angażuje. „Nie jestem tym, kim byłem, mówi”. Odcinek pierwszy kończy się, gdy Obi-Wan odzyskuje swój miecz świetlny i po raz pierwszy od dekady opuszcza Tatooine, by odnaleźć Leię. Zostaje popchnięty do działania, gdy młody i niedoświadczony Jedi zostaje zabity w mieście przez Inkwizytorów. Premierowy odcinek drażni się z powrotem mentora Kenobiego, Qui-Gona Jinna, a „Ben” próbuje porozmawiać z duchem Mocy Mistrza Jedi. Liam Neeson powiedział niedawno, że chciałby wrócić do roli Qui-Gona, ale tylko w filmie Gwiezdne Wojny. Całkiem możliwe, że aktor powiedział to, by zniechęcić fanów. Nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby pojawił się, zanim to się skończy.

Podsumowanie Obi-Wana Kenobiego: Co wydarzyło się w odcinku 2?

Obi Wan Kenobi odcinek 2Drugi odcinek Obi-Wana Kenobiego jest kontynuacją odcinka pierwszego. Poniżej kilka kluczowych momentów i spostrzeżeń: Obi-Wan przybywa na planetę Daiyu w poszukiwaniu Lei. Planeta jest tętniącym życiem obszarem miejskim, ale z pewnością jest bezpieczną przystanią dla przestępców. Obi-Wan nawiązuje kontakt z oszustem, granym przez Kumaila Nanjianiego, udając Jedi, by oszukiwać ludzi. Jedi infiltruje placówkę narkotykową w oparciu o dane oszusta i znajduje tam Leię. Gdy przedziera się przez strażników, widzimy, że Obi-Wan przez lata stracił część swoich umiejętności walki. Mimo to wyciąga Leię z Revą i innymi Inkwizytorami na ogonie. Podobnie jak w przypadku młodego Anakina, Obi-Wan jest mieszanką irytacji i uczucia wobec Lei, gdy próbuje wydostać się z planety. Przedwcześnie rozwinięta młoda księżniczka jest pełna pytań i nie do końca mu wierzy. Zauważa, że ​​została porwana specjalnie po to, by wywabić Obi-Wana z ukrycia. Reva wbija swój miecz świetlny w Wielkiego Inkwizytora, gdy ten próbuje przeszkodzić jej w polowaniu na Obi-Wana. Podobno zabija swojego szefa, aby zająć jego miejsce i kontynuować poszukiwania starego przyjaciela Vadera. Obi-Wan i Leia prawie zostają schwytani, ale z pomocą oszusta opuszczają Daiyu. Zanim to zrobią, Reva wyjawia Obi-Wanowi, że jego były padawan i przyjaciel wciąż żyją. Mówi mu, że Anakin stał się Darthem Vaderem. Odcinek kończy się, gdy Vader znajduje się w zbiorniku z bactą, wciąż gojąc się z ran nabytych podczas ostatniego pojedynku z Obi-Wanem. Seria prawdopodobnie zbuduje się w kierunku kolejnej walki między dwoma starymi przyjaciółmi.


To nasz podział na to, co wydarzyło się w tym tygodniu podczas premiery Obi-Wana Kenobiego. Wrócimy w przyszłym tygodniu z podsumowaniem trzeciego odcinka Obi-Wana Kenobiego, transmitowanym w środę, 1 czerwca. Co myślisz o pierwszym i drugim odcinku Obi-Wana Kenobiego? Jakieś prognozy na to, co nadejdzie w dalszej części sezonu? Daj nam znać w komentarzach lub na Facebooku lub Świergot! Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android