Podłącz telefon komórkowy do stereo: 4 sposoby na osiągnięcie celu

Podłącz telefon komórkowy do stereo: 4 sposoby na osiągnięcie celu

Jak przenieść muzykę i podcasty ze smartfona z Androidem lub iPhone’a na stary system stereo? Pokazujemy możliwości oraz ich zalety i wady.

Nowoczesne systemy stereo nie mają problemów ze smartfonami: dzięki zintegrowanemu Bluetooth czy nawet Spotify Connect są dobrze wyposażone. Przyjrzyjmy się jednak starszym systemom stereo, które poprzedzają smartfony (i tablety). Wiele szlachetnych wież hi-fi z lat 90. z dużymi głośnikami brzmi dziś o wiele lepiej niż najnowszy box Bluetooth – szkoda więc, aby sprawdzony weteran zebrał kurz tylko dlatego, że muzyka jest teraz bardziej z telefonów komórkowych niż z telefonów komórkowych. Płyty CD są dostarczane. Poniżej Przegląd z gadżetami z różnych przedziałów cenowych, które umożliwiają odtwarzanie treści ze smartfonów na starych (analogowych) systemach stereo.

Kabel (+Adapter)

Niektóre smartfony nadal mają okrągłe wyjście słuchawkowe („gniazdo jack”). Wtedy najłatwiejszym i najtańszym sposobem na stereo jest a Kabel Jack do RCA (znajdzie się również w punkcie „Wtyczka jack 3,5 mm na 2 wtyczki cinch”). Wtyczka jack wchodzi do telefonu komórkowego, dwie wtyczki cinch (“złącze RCA”, czerwona i biała) do wejścia liniowego lub CD wzmacniacza/odbiornika systemu stereo. Tak to wygląda:

3,5 mm jack to cinch: za pomocą tego kabla niektóre telefony komórkowe można podłączyć bezpośrednio do wejścia liniowego systemu stereo (źródło obrazu: GIGA)

Jednak niektóre smartfony nie oferują wyjścia słuchawkowego – wtedy też trzeba użyć przejściówki. Telefony z Androidem można rozszerzyć za pomocą przejściówki z USB-C na gniazdo, iPhone’y potrzebują złącza Lightning do gniazda.

Zalety:

Niedogodności

Nieelastyczny i ograniczony zasięg, ponieważ jakość dźwięku przewodowego jest bardzo zależna od wyjścia słuchawkowego telefonu komórkowego

Który model jest dobry?

Kabel cinch-jack CSL (2 metry)

Kabel cinch-jack CSL (2 metry)

Cena może być teraz wyższa. Cena od 13.06.2022 07:14

mogę to zrobić Kabel CSL RCA do gniazda polecić. Jest wytrzymały i dostępny w różnych długościach. Zdecydowałem się na dość długą wersję o długości 7,5 metra (około 13 euro) – więc mogę poprowadzić kabel wzdłuż krawędzi salonu do stolika kawowego, przy którym mam telefon komórkowy.

Jeśli cenisz sobie najwyższą jakość dźwięku, obstawiasz do tego do zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC). Z Audioquest Dragonfly Black i Adapter USB-OTG są podłączone do telefonu komórkowego i gwarantują, że brzmią lepiej niż wbudowane gniazdo jack. W przypadku iPhone’ów zamiast tego wymagany jest adapter USB do aparatu.

Odbiornik Bluetooth

Bluetooth jest zintegrowany ze wszystkimi standardowymi smartfonami, dzięki czemu mogą bezprzewodowo przesyłać dźwięk do odbiornika. Tak więc stary system stereo potrzebuje odbiornika Bluetooth: małego pudełka, które odbiera Bluetooth i przesyła go do systemu przez cinch. Trzeba się liczyć ze stratami w jakości dźwięku (kompresja danych) – ale nowoczesne standardy, takie jak AAC i aptX HD skutecznie przeciwdziałają temu słabemu punktowi (pod warunkiem, że nadajnik i odbiornik obsługują kodek).

Zalety:

WirelessWorks ze wszystkimi smartfonami

Niedogodności

Ograniczony zasięg Przesyłane są wszystkie dźwięki telefonu komórkowego (w tym dzwonki) Transmisja może być stratna (kompresja)

Które modele są dobre?

Odbiornik audio Bluetooth firmy Logitech, zasięg 15 m

Odbiornik audio Bluetooth firmy Logitech, zasięg 15 m

Cena może być teraz wyższa. Cena od 13.06.2022 04:18

Wybór jest ogromny – chętnie polecę starszą, ale wypróbowaną i przetestowaną Odbiornik audio Bluetooth od znanego producenta akcesoriów Logitech. Obsługuje wielopunktowy Bluetooth i dlatego może pozostać połączony z dwoma urządzeniami (np. telefonem komórkowym i tabletem).

Znacznie droższy Alternatywny jest Auris Blume Proktóry jest skierowany do wymagających użytkowników z wyświetlaczem Bluetooth 5.0, LDAC, aptX HD i OLED.

Auris Blume Pro Bluetooth-5-Adapter z LDAC, AptX HD

Auris Blume Pro Bluetooth-5-Adapter z LDAC, AptX HD

Cena może być teraz wyższa. Cena od 06.12.2022 23:58

WLAN

Dźwięk może być przesyłany bezprzewodowo przez domową sieć WLAN. W ten sposób oferuje nawet pewne zalety w porównaniu z Bluetooth, zasięg jest zwykle wyższy i możliwa jest lepsza jakość dźwięku. Dwa najbardziej znane standardy to Airplay firmy Apple i Google Cast. Ale dostępne są również inne systemy, takie jak Musiccast (Yamaha) i HEOS (Denon). Potrzebujesz również dodatkowego gadżetu, aby zamienić stary system stereo w odbiornik WLAN. Wydajna i bezproblemowa sieć Wi-Fi w mieszkaniu ma fundamentalne znaczenie dla strumieniowego przesyłania muzyki Wi-Fi, w przeciwnym razie mogą wystąpić przerwy.

Zalety:

Możliwa bezstratna transmisja bezprzewodowa (jakość CD)

Niedogodności

Który model jest dobry?

Odbiornik audio Multiroom LinTech AirLino max do bezprzewodowego przesyłania dźwięku przez Bluetooth aptX i W

Odbiornik audio Multiroom LinTech AirLino max do bezprzewodowego przesyłania dźwięku przez Bluetooth aptX i W

Cena może być teraz wyższa. Cena od 13.06.2022 03:43

polecam to AirLino max od Lintech. To małe pudełko obsługuje WLAN z częstotliwością 2,4 i 5 GHz, a od wersji oprogramowania 6.3.0 jest również kompatybilne z Apple Airplay 2 (włącznie z funkcjami multi-room). Adapter audio (gniazdo jack 3,5 mm na 2x cinch) do podłączenia do systemu stereo jest zawarty w zakresie dostawy.

Porównywalne alternatywy: Yamaha WXAD-10, Sonos Port, Belkin SoundForm Connect

odtwarzacz sieciowy

Jeśli nie lubisz kluczy sprzętowych, zdobądź prawdziwy komponent hi-fi i dodaj jeden poziom do istniejącej wieży systemu stereo. Jest to stosunkowo drogie, ale obiecuje najlepszą jakość dźwięku i maksymalną elastyczność. To ostatnie ma zastosowanie, jeśli masz streamer (odtwarzacz sieciowy), który oferuje dodatkowe funkcje (np. DAB+, radio internetowe, CD, USB).

Zalety:

Najlepszy dźwiękW zależności od modelu, wiele innych opcji (np. DAB+)

Niedogodności

Stosunkowo drogi Kolejny element na wieży urządzenia

Który model jest dobry?

Węzeł Bluesound (3. gen.)

Węzeł Bluesound (3. gen.)

Cena może być teraz wyższa. Cena od 13.06.2022 04:04

W świecie audiofilskim Bluesound Node (3. generacja, 2021) otrzymał wiele pochwał i najwyższych not w testach. Jest to pełnoprawny komponent hi-fi zoptymalizowany pod kątem najwyższej jakości dźwięku. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji kontrolera (iOS, Android, Kindle Fire, Windows, macOS), za pomocą pola dotykowego bezpośrednio na urządzeniu lub za pomocą dowolnego adaptacyjnego pilota na podczerwień. Oprócz WLAN węzeł obsługuje również Bluetooth.

Spojrzenie na tył nie pozostawia nic do życzenia, ponieważ są tam wszystkie ważne połączenia:

Analogowy cinch stereo, koncentryczne wyjście cyfrowe cinch, optyczne wyjście cyfrowe Toslink, złącze słuchawkowe (3,5 mm), subwoofer, wyzwalacz 12 V, Gigabit Ethernet RJ45 i oczywiście WLAN 5 (802.11ac, dwuzakresowy) – Bluesound Node jest doskonale wyposażony ( Źródło obrazu: producent) Bluesound Node (3. gen.) teraz od 517,00 € w Cyberport

Cena może być teraz wyższa. Cena od 13.06.2022 04:04

Porównywalne alternatywy: port Sonos, Cambridge Audio CXN (V2)

Jeśli wszystkie te opcje Cię nie przekonują, to może mimo wszystko stary system stereo musi zostać wycofany. Oszczędność miejsca i funkcjonalność: Nowoczesna Głośnik Wi-Fi firmy Sonos, Bose & Co., w której zintegrowane są już wzmacniacze i odtwarzacze sieciowe. Więcej na ten temat w naszym dużym poradniku zakupowym:

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku (GIGA Tech, GIGA Games) lub Twitterze (GIGA Tech, GIGA Games).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android