Podłącz telefon komórkowy do radia samochodowego: Tak to działa (Bluetooth i USB)

Podłącz telefon komórkowy do radia samochodowego: Tak to działa (Bluetooth i USB)

Jeśli chcesz słuchać muzyki w samochodzie lub skorzystać z funkcji głośnomówiącej, możesz podłączyć swój smartfon do radia samochodowego. Głośniki można następnie używać w pojeździe. W zależności od urządzenia można to łatwo zrobić na różne sposoby za pomocą kabla (USB, AUX) lub Bluetooth.

Podczas gdy wiele współczesnych pojazdów jest nadal wyposażonych w radio samochodowe z odtwarzaczem CD lub kasetowym, „generacja smartfonów” do odtwarzania muzyki nie wykorzystuje już fizycznych nośników dźwięku, a raczej strumieniowego przesyłania muzyki z serwisów strumieniowego przesyłania muzyki, takich jak Spotify i Apple oferuj Music lub Amazon Music Unlimited prawie każdy utwór na żądanie.

Niektórzy użytkownicy mają także własną kolekcję plików MP3 na swoim smartfonie. Inni chcą wykorzystać czas w samochodzie na słuchanie głośników w samochodzie. Wystarczy podłączyć telefon komórkowy do radia samochodowego. Poniżej przedstawimy Ci najprostsze opcje.

Wskazówka: jeśli chcesz nie tylko słuchać muzyki przez głośniki, ale także korzystać z aplikacji, możesz doposażyć swój samochód w systemy rozrywki Android Auto i Apple CarPlay.

Wskazówka dotycząca oszczędzania GIGA
Czy paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tutaj znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.
Aplikacja do tankowania z trendami cen benzynyAplikacja do tankowania z trendami cen benzyny

Ströer Media Brands GmbH

Aplikacja do tankowania z trendami cen benzynyAplikacja do tankowania z trendami cen benzyny

Stroer Media Brands GmbH

Aplikacja TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również firma GIGA.

Podłącz telefon komórkowy do radia samochodowego: kablem USB i AUX

Wiele współczesnych radioodbiorników posiada wejście audio (AUX), które umożliwia łatwe nawiązanie połączenia z telefonem komórkowym. Wystarczy kabel, który podłączysz do gniazda słuchawkowego w smartfonie i do wejścia AUX w radiu. Alternatywnie działa to również za pomocą kabla USB. Smartfon można także ładować za pomocą portu USB.

Podłącz telefon komórkowy za pomocą kabla AUX

Wejście audio zwykle znajduje się z przodu radia samochodowego. Tutaj możesz łatwo podłączyć wtyczkę jack 3,5 mm, która przesyła sygnał audio bezpośrednio do głośników samochodowych (patrz kabel na Amazon).Rzadziej wejście AUX jest również instalowane w konsoli środkowej lub w pobliżu zapalniczki.Uwaga: Potrzebny jest specjalny kabel audio ze złączami jack 3,5 mm po obu stronach. Podłączasz jedną stronę do telefonu komórkowego, a drugą do wejścia w radiu samochodowym. Następnie włącz radio Tryb AUXtak, aby dźwięk był odtwarzany przez głośniki.Obecne smartfony coraz rzadziej mają wejście słuchawkowe. Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji w samochodzie, możesz doposażyć dostęp w adapter do portu ładowania.
Kabel pomocniczy Amazon Basics, kabel audio stereo, wtyk jack 3,5 mm na wtyk jack 3,5 mm, 1Kabel pomocniczy Amazon Basics, kabel audio stereo, wtyk jack 3,5 mm na wtyk jack 3,5 mm, 1

Kabel pomocniczy Amazon Basics, kabel audio stereo, wtyk jack 3,5 mm na wtyk jack 3,5 mm, 1

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 30.11.2023 o godzinie 22:47

Jeśli Twój smartfon nie ma wejścia jack 3,5 mm, a zamiast tego ma na przykład port Lightning lub USB-C, z pomocą może przyjść adapter jack. Za pomocą tego kabla nie można przesyłać plików.

Podłącz telefon komórkowy za pomocą kabla USB

Umiarkowanie nowoczesne radia, takie jak to urządzenie JVC, mają teraz także wejście USB z przodu. Niektóre z tych radioodbiorników mogą odtwarzać pliki bezpośrednio z pamięci USB. Potrzebujesz tego, aby odtwarzać dźwięk ze smartfona przez głośniki. Radio tylko przez kabel USB do radia samochodowego Smartfon często można ładować również poprzez port USB w radiu samochodowym, jeśli podłączyliśmy go kablem. Należy jednak pamiętać, że port USB nie przesyła dźwięku, a raczej umożliwia dostęp do przechowywanych lokalnie plików, takich jak MP3 – Format. Nie można go używać do przesyłania muzyki z usług przesyłania strumieniowego.
Android Auto od Google

Android Auto od Google

Podłącz telefon komórkowy do radia samochodowego: nadajnik Bluetooth i FM

Najbardziej eleganckim sposobem jest transmisja bezprzewodowa poprzez Bluetooth. W tym celu radio samochodowe potrzebuje funkcji Bluetooth. Alternatywnie można użyć nadajnika FM. Podłączasz go do gniazda zapalniczki, łączysz urządzenie ze smartfonem przez Bluetooth, a następnie przesyłasz dźwięk za pośrednictwem „stacji radiowej”, którą musisz ustawić w samochodzie.

Połącz swój smartfon z radiem poprzez Bluetooth

Aktywuj funkcję Bluetooth w swoim radiu. W niektórych przypadkach jest już aktywowany lub włączony na stałe. Często się to zdarza, szczególnie w przypadku modernizowanych odbiorników Bluetooth. Sposób osiągnięcia tej funkcji w radiu samochodowym zależy od producenta. W większości przypadków wystarczy poszukać go w menu ustawień, teraz trzeba już korzystać z telefonu komórkowego poprzez Bluetooth z radiem samochodowym para. Następnie po prostu odtwórz muzykę na swoim smartfonie lub rozpocznij rozmowę przy włączonej funkcji głośnomówiącej.Jeśli masz problemy z połączeniem, w dwóch kolejnych artykułach pokażemy Ci, co możesz zrobić, jeśli masz problemy z połączeniem Bluetooth w telefonie Może to zrobić iPhone lub urządzenie z Androidem.
Radio samochodoweRadio samochodowe© djedzura / iStock

Czy chcesz zmienić nazwę swojego urządzenia Bluetooth? W serii zdjęć pokazujemy, jak to działa w systemie Android:

Sposobów na podłączenie telefonu komórkowego do radia samochodowego jest zdecydowanie wystarczająco dużo. Jeśli wszystkie sugerowane metody nie pomogą lub jeśli masz bardzo stare radio, możesz także kupić specjalną kasetę, która transmituje dźwięk.

Sygnał audio z telefonu komórkowego można odebrać za pomocą zwykłego radia za pomocą nadajnika FM (zobacz na Amazon).Tutaj podłączasz swój smartfon przez Bluetooth z nadajnikiem FM a potem pozy częstotliwość A. To może wtedy im FM-Modus radia samochodowego są odbierane. Aby to zrobić, po prostu wyszukaj odpowiedni „nadajnik”. Na Amazon (na Amazon) są tanie nadajniki FM. Skorzystaj z niektórych z nich także prosty kabelaby połączyć się z telefonem. Urządzenie zazwyczaj pobiera energię z zapalniczki samochodowej.
Syncwire Bluetooth 5.1 nadajnik FM dla samochodówSyncwire Bluetooth 5.1 nadajnik FM dla samochodów

Nadajnik FM Syncwire Bluetooth 5.1 do samochodu

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 30.11.2023 godz. 23:05

Sposobów na podłączenie telefonu komórkowego do radia samochodowego jest zdecydowanie wystarczająco dużo. Czy wszystkie sugerowane metody nie pomagają, czy też tak masz bardzo stare radiomożna też kupić specjalną kasetę przesyłającą dźwięk.

Adapter Aux firmy Kassetten Auto Bluetooth 5.0 AudioAdapter Aux firmy Kassetten Auto Bluetooth 5.0 Audio

Adapter Aux firmy Kassetten Auto Bluetooth 5.0 Audio

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 30.11.2023 o godzinie 22:44

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android