Plotki o Valve Index 2: wszystko, co wiemy na razie i co chcemy zobaczyć

Plotki o Valve Index 2: wszystko, co wiemy na razie i co chcemy zobaczyć

Pomimo premiery ponad cztery lata temu, Valve Index pozostaje jednym z najbardziej zaawansowanych gogli VR do komputerów PC. Konkurencja w segmencie high-end uległa znacznemu spowolnieniu, a Meta zrezygnowała z serii Quest Pro, aby skupić się na tańszych goglach VR, takich jak Quest 3. Wszystko może się zmienić w przyszłości, zwłaszcza w przypadku high-endowych produktów Apple Vision Pro pojawi się na początku przyszłego roku. Czy Valve wypuści Index 2, aby pozostać konkurencyjnym? Dobre pytanie. Oto wszystko, co wiemy o Valve Index 2 i co chcielibyśmy w nim zobaczyć.

Słowo kluczowe: W skrócie

Kiedy można się spodziewać, że wyjdzie? Jeśli nadejdzie Valve Index 2, prawdopodobnie pojawi się on najwcześniej w pierwszej połowie 2024 roku.
Jakie nowe funkcje mogą się pojawić? Zagłębienie się w najnowszą aktualizację aplikacji Steam wskazuje, że Valve może pracować nad goglami Index VR z baterią. Poza tym prawdopodobnie zestaw słuchawkowy zamieni stacje bazowe na wbudowane kamery. Zaktualizowane obiektywy o wyższych rozdzielczościach i możliwe aktualizacje kontrolerów również miałyby duży sens.
Ile to może kosztować? Jeśli Valve Index 2 jest skierowany do tej samej grupy odbiorców, co oryginał, prawdopodobnie będzie kosztować co najmniej 999 dolarów, a może nawet osiągnąć wyższą kwotę.

Czy będzie Valve Index 2?

Logo zaworu parowegoOliver Cragg / Android AuthorityBranża VR w dalszym ciągu jest rosnącym i ewoluującym rynkiem, charakteryzującym się własnymi, unikalnymi przypływami i odpływami. Często widzimy, że nowe produkty, takie jak PSVR 2 i Meta Quest 3, wzbudzają nowe zainteresowanie wśród konsumentów głównego nurtu, tylko po to, aby VR ponownie nieco zniknęła w tle. Opłucz i powtórz. Jak wspomnieliśmy pokrótce powyżej, rynek może ponownie się rozgrzać wraz ze zbliżającym się wejściem Apple w kosmos. Może to skłonić Valve do wypuszczenia Index 2. Chociaż nie ma żadnych oficjalnych szczegółów na temat planów Valve, przynajmniej kilka plotek sugeruje, że Valve nad czymś pracuje. Pojawił się południowokoreański certyfikat radiowy dla produktu Valve o nazwie 1030. Jest to zgodne z poprzednimi wewnętrznymi etykietami produktów Valve, ponieważ Steam Deck był wymieniony jako 1010, a oryginalny indeks Valve był wcześniej wymieniony jako 1007. Sądząc po liczbach, jest to bardziej prawdopodobne, że będzie to powiązane z Steam Deck, ale znowu nie mogę tego powiedzieć na pewno. Bardziej przekonująca eksploracja danych Steam – zauważył Brad Lynch wrześniowa aktualizacja klienta Steam zawierała szereg ciągów specyficznych dla VR związanych z bateriami, co potwierdza pomysł, że Valve może pracować nad samodzielnym goglem VR. Czy ten zestaw słuchawkowy zastąpi Index lub rozszerzy go jako tańszą opcję mobilną? Trudniej zgadnąć. Wiemy jednak, że Valve Index nadal jest uważany za jedno z najpotężniejszych rozwiązań dla VR. Dzięki temu jest popularny nie tylko wśród entuzjastów VR, ale także wśród firm wdrażających VR z powodów innych niż rozrywka. To powiedziawszy, być może widzieli sukces Questa na niższym poziomie i chcą dotrzeć do bardziej mainstreamowej publiczności. Biorąc pod uwagę te wczesne dowody, powiedzielibyśmy, że jest całkiem prawdopodobne, że Indeks 2 nastąpi, po prostu znacznie trudniej jest ocenić, czy tak się stanie zakończy się tytułem pełnego następcy lub po prostu wprowadzeniem na rynek nowej linii produktów. Na razie w tym poście będziemy nadal nazywać go Valve Index 2, tak dla uproszczenia.

Jaka jest najbardziej prawdopodobna data premiery Valve Index 2?

Indeks zaworów — 28 czerwca 2019 Oryginalny Valve Index pojawił się w czerwcu 2019 roku i jak dotąd jest pierwszym i jedynym członkiem rodziny Index, co utrudnia wyciąganie jakichkolwiek wniosków na temat daty premiery Valve Index 2. Wcześniej krążyły pogłoski na ten temat latem, twierdząc, że premiera Index 2 nastąpi w tym roku, ale teraz zbliża się koniec roku. Jeśli premiera nadal trwa, musi nastąpić natychmiast. W końcu, jeśli będą czekać dłużej niż koniec października lub początek listopada, może być już za późno na umieszczenie ich na świątecznych listach zakupów. Jeśli Valve zdecyduje się poczekać do przyszłego roku, powiedzmy, że premiera nastąpi od początku do połowy 2024 roku. jest bardzo możliwe. Powtórzę: to naprawdę opiera się tylko na spekulacjach.

Jakie specyfikacje i funkcje może mieć Valve Index 2?

Na razie plotki nie podały nam zbyt wielu szczegółów poza wspomnianym wcześniej urządzeniem kodującym, które sugeruje, że może mieć własną baterię. Trudno też powiedzieć, czy będzie to naprawdę samodzielne rozwiązanie, czy po prostu coś, co nie wymaga bezpośredniego tetheringu. Niedawno w 2023 r. Valve otrzymało kilka patentów na projekty gogli VR, ale często patenty te dotyczą tylko testowania nowych rzeczy i niekoniecznie przekładają się na rzeczywiste zmiany produktów. Mimo to warto zauważyć, że najnowszy render patentowy nie różnił się zbytnio od Valve Index – co sugeruje, że Valve albo gra swoimi kartami blisko kamizelki, albo prawdopodobnie nie będzie zbytnio kołysać łódką w kwestii projektu.patent na zawórPonadto? Jeśli Valve planuje opcję bardziej przenośną, możliwe, że wprowadzi skromniejsze zmiany w takich kwestiach, jak technologia wyświetlania i pole widzenia (FoV), aby zapobiec nadmiernemu wzrostowi kosztów. Valve jest nadal jednym z najlepszych, jeśli chodzi o pole widzenia wynoszące 130 stopni, więc rewolucjonizowanie tego aspektu może nie być konieczne. Z drugiej strony, jeśli Valve pójdzie na całość, może zdecydować, że utrzymywanie niskich cen nie jest tak ważne, jak utrzymywanie się na krawędzi VR. Wyobrażamy sobie również, że Valve przynajmniej chciałoby dorównać lub nieco przekroczyć rozdzielczość Quest 3 wynoszącą 2064 x 2208 pikseli na oko. Śledzenie i kontrolery to kolejne obszary, w których Valve prawdopodobnie będzie chciało wprowadzić ulepszenia, o czym porozmawiamy nieco więcej w naszej sekcji „Co chcemy zobaczyć”.

Jaka może być cena Valve Index 2?

Valve Index nie był najtańszą opcją w momencie premiery, a w obecnej sytuacji cena Valve Index 2 mogła być jeszcze wyższa. Po pierwsze, w gospodarce nastąpił wzrost cen gogli VR, co widać w przypadku urządzeń takich jak Meta Quest 2, które wzrosły o 100 dolarów długo po ich pierwszym wprowadzeniu na rynek. Dodatkowo musimy wziąć pod uwagę firmę Apple i jej Vision Pro. Oczekuje się, że gogle Apple VR będą kosztować 3499 dolarów. Dlaczego to jest ważne? Valve Index był jednym z najpotężniejszych gogli VR w momencie premiery, więc możliwe, że firma pójdzie jeszcze głębiej i dostarczy droższy zestaw, aby lepiej konkurować z Apple. W takim przypadku cena może z łatwością wahać się od 1200 do 1600 dolarów i nadal być uważana za tańszą alternatywę. Nie zapominajmy jednak o plotkach o kolejnych goglach Valve Index VR wyposażonych w baterię, co uczyniłoby je bardziej przenośnymi. Obecnie nie wiemy, czy oznacza to, że Valve planuje konkurować z nowym Questem 3, czy też jest bardziej prawdopodobne, że będzie pasował do czegoś takiego jak Vive XR Elite za 1099 dolarów. Jeśli to pierwsze, możemy spodziewać się, że Valve utrzyma cenę na podobnym poziomie 500 do 750 dolarów. Jeśli planuje się samodzielny produkt z wyższej półki, taki jak XR Elite, cena 999 USD lub wyższa miałaby sens.

Czy warto czekać na Valve Index 2?

zestaw słuchawkowy z indeksem zaworowymJeżeli jesteście absolutnie zainteresowani serią Valve Index, to tak, poczekalibyśmy. Valve Index ma obecnie prawie pięć lat, więc nie jest wart tak dużej inwestycji, gdy prawdopodobnie nadejdzie jego zmierzch. Jeśli szukasz tylko wysokiej klasy gogli VR i nie chcesz czekać na coś, co może nie pojawi się w najbliższym czasie, HTC Vive Pro 2 (1251,99 USD w sklepie Amazon) będzie dobrym wyborem, ponieważ ma dopiero dwa lata i powinno mu jeszcze sporo pomóc. A co, jeśli liczysz bardziej na samodzielną opcję? Meta Quest 3 (499,99 USD w Best Buy) może być wart zakupu, jeśli nie chcesz czegoś z najwyższej półki. Jeśli macie nadzieję, że Index będzie oferował samodzielne wrażenia z wyższej półki, tak naprawdę poczekalibyśmy, aby zobaczyć, co dostarczy Valve, zanim rozważymy coś takiego jak Vive Elite XR.

Valve Index 2: Co chcemy zobaczyć

Valve Index był dobrym zestawem słuchawkowym, ale technologia VR rozwinęła się w ciągu ostatnich czterech lat. Stacje bazowe i tethery nie są już popularne. Mamy nadzieję, że Valve porzuci te starsze technologie w swoim następnym zestawie słuchawkowym. Poza tym przydałoby się kilka drobnych ulepszeń kontrolera.

Stacje bazowe muszą zniknąć

stacje bazowe zaworów
Większość nowoczesnych zestawów VR ma wbudowane kamery, które pomagają w orientacji urządzenia, eliminując przy tym potrzebę stosowania stacji bazowych. Z kolei Valve Index wymaga rozmieszczenia stacji bazowych w określonej przestrzeni, aby mogły śledzić zestaw słuchawkowy. Chociaż śledzenie stacji bazowej jest prawdopodobnie nieco dokładniejsze, rozwiązania z wbudowanymi kamerami przeszły ostatnio długą drogę. Mamy nadzieję, że Valve Index 2 wykorzystuje rozwiązanie kamery, które jest na tyle skuteczne, że całkowicie zastąpi stacje bazowe.

Kontrolerom przydałoby się pewne udoskonalenie

sterowniki zaworówKontrolery Valve są jednymi z najlepszych na rynku, zapewniają świetną obsługę śledzenia palców i dość wygodną konstrukcję. To powiedziawszy, są nieco masywniejsze niż inne kontrolery VR, a dostęp do niektórych przycisków może być trudny dla osób o mniejszych dłoniach. Nie chcemy, aby Valve radykalnie zmieniało swoje urządzenia wejściowe, ale byłoby miło zobaczyć kilka udoskonaleń, które sprawią, że będą wygodniejsze dla każdej wielkości dłoni. Co więcej, Valve może dać nam dwa różne rozmiary kontrolerów dla osób z większymi lub mniejszymi dłońmi.

Chcielibyśmy tym razem zobaczyć projekt bez kabla i prawdopodobnie dwa modele

O plotce o baterii Valve Index 2 wspominaliśmy już kilka razy i nie bez powodu. Konstrukcja bezprzewodowa, zasilana bateryjnie, jest znacznie łatwiejsza w użyciu niż coś, w czym brakuje ton przewodów. Od czasu do czasu potykałem się o kabel mojego HTC Vive i marzyłem o dniu, w którym kable znikną w rzeczywistości wirtualnej. Widzieliśmy już samodzielne projekty, które naprawdę działają bez tetheringu, ale mamy nadzieję, że ta plotka jest prawdziwa i Valve pójdzie na całość z podejściem bez tetheringu. Jednocześnie mamy naprawdę nadzieję, że Valve Index 2 nie jest rozwodnionym urządzeniem w stylu Meta Quest. Valve Index to już dziś jeden z najpotężniejszych zestawów VR i mamy nadzieję, że Valve Index 2 w dalszym ciągu będzie skupiał się na rynku high-end. Oczywiście najlepszym z obu światów byłoby posiadanie wysokiej klasy zestawu słuchawkowego Index, który nadal może działać samodzielnie, podobnie jak HTC Vive Elite XR, oraz tańszego modelu, który działa bardziej jak Meta Quest 3.

Która z tych funkcji listy życzeń jest dla Ciebie najważniejsza?

7 głosów Koniec ze stacjami bazowymi14%Ulepszenia kontrolera43%Samodzielna konstrukcja14%Inne (zauważę w komentarzach)29%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android