Plotki o PS6: wszystko, co wiemy do tej pory o konsoli nowej generacji Sony

Plotki o PS6: wszystko, co wiemy do tej pory o konsoli nowej generacji Sony

Adam Birney / Android AuthoritySony wypuściło PlayStation 5 w okresie świątecznym 2020 roku. PS5 było nie tylko potężniejsze od PS4, ale także oferowało szereg funkcji niedostępnych w poprzedniej generacji, takich jak szybki dysk SSD, sprzęt -przyspieszone śledzenie promieni, obsługa dźwięku 3D i wiele więcej. Nie wspominając o tym, że nowy DualSense był największym odstępstwem w historii PlayStation pod względem konstrukcji kontrolerów. Teraz, gdy jesteśmy w drugiej połowie cyklu życia PS5, najwyższy czas zacząć myśleć o tym, co Sony przygotowało dla nas w przyszłości. Jakie innowacje mogłoby wprowadzić Sony do swojej konsoli szóstej generacji? Krążą już przecieki i plotki, a w tym centrum plotek na temat PS6 opowiemy Ci o nich wszystko. Oto wszystko, co do tej pory wiemy o PlayStation 6.

Plotki o PS6: w skrócie

Kiedy można się spodziewać, że wyjdzie? Nie ma oficjalnej daty ani okna premiery PS6, ale dyrektor Sony potwierdził, że cykl życia PS5 będzie prawdopodobnie wynosić od sześciu do siedmiu lat. Dałoby to potencjalną datę premiery gdzieś pomiędzy 2026 a 2027 rokiem.
Jakie nowe funkcje mogą się pojawić? Szczegóły dotyczące funkcji i specyfikacji są bardzo skąpe. Prawdopodobnie będzie udostępniać wiele funkcji z PS5 i zawierać kilka nowych.
Ile to może kosztować? Prawdopodobnie nie będzie kosztować więcej niż 600 dolarów i mniej niż 400 dolarów.

Czy będzie PS6?

logo playstation kontroler dualsense ps5Oliver Cragg / Android Authority Dopóki nie nadejdzie przyszłość, w której gry będzie można przesyłać strumieniowo bez pytań o niezawodność, problemy z opóźnieniami itp., zapotrzebowanie na nowe konsole będzie zawsze obecne. Choć Sony nie potwierdziło istnienia PlayStation szóstej generacji, firma niewątpliwie pracuje nad jego rozwojem. Prawdopodobnie nie usłyszymy o PS6, dopóki nie będziemy co najmniej rok od jego premiery, a prawdopodobnie minie kilka lat od tej premiery. Czy będzie więcej niż jeden model? Po premierze PS5 firma Sony zaoferowała dwie wersje systemu – jedną z napędem dyskowym i drugą bez. Wersja cyfrowa bez dysku była sprzedawana za 100 dolarów taniej niż wersja na płycie, aby zapewnić kupującym tańszą opcję. Na ten moment trudno powiedzieć, czy Sony zrobi to samo w przypadku premiery PS6. Więcej osób niż kiedykolwiek kupuje wyłącznie kopie cyfrowe, a nie fizyczne. Biorąc pod uwagę, że nowa wersja PS5 Digital Edition może być wyposażona w podłączany napęd dyskowy, może to nam dać wskazówkę dotyczącą przyszłej strategii Sony. Możliwe, że Sony zdecyduje się na stworzenie jednej, w pełni cyfrowej konsoli PS6. Sony może jednak zaprojektować konsolę w sposób umożliwiający klientom podłączenie napędu dyskowego, który będzie dostępny w osobnej sprzedaży. Oczywiście to wszystko spekulacje i im bliżej premiery będziemy mieli lepsze pojęcie o tym, czego się spodziewać.

Jaka jest przewidywana data premiery PS6?

Obrazy stockowe PS5 na stojaku 3Adamya Sharma / Urząd Androida
PlayStation 3 — 11 listopada 2006
PlayStation 4 — 15 listopada 2013
PlayStation 5 — 12 listopada 2020 Jeśli chodzi o konsole do gier, zwykle nie jest trudno przewidzieć okna premiery, szczególnie jeśli chodzi o PlayStation. Cykl życia konsoli trwa średnio od sześciu do dziesięciu lat. Szczególnie w przypadku Sony firma skłania się ku sześciu lub siedmiu, przy czym siedem jest częstszym wyborem. Sony prawie zawsze wypuszcza swoje nowe systemy w listopadzie, aby zdążyć przed świątecznymi zakupami. Nie dotyczyło to oryginalnej konsoli i PS2, ale wydano je zaledwie miesiąc później, w grudniu. Mając tę ​​wiedzę, można prawdopodobnie bezpiecznie założyć, że PS6 zostanie wydane w listopadzie. Istnieje możliwość, że pojawi się ona w 2026 lub 2027 roku. Wiceprezes wykonawczy Sony ds. inżynierii sprzętu, Masayasu Ito, również potwierdził w wywiadzie dla Game Informer, że cykl życia PS5 ma wynosić od sześciu do siedmiu lat. Według Microsoftu firma może jednak zdecydować się na przedłużenie cyklu życia PS5 o dodatkowy rok. Podczas sądowej walki Microsoftu o przejęcie Activision Blizzard z dokumentów, które wyciekły (za pośrednictwem IGN), wynikało, że Microsoft spodziewa się, że Sony wypuści sprzęt pod koniec 2027 lub 2028 roku. Oczywiście Microsoft może wiedzieć tylko tyle na temat decyzji podejmowanych w Sony. Ponieważ jednak Microsoft przewiduje dłuższy cykl PS5, jesteśmy skłonni wierzyć, że najbardziej prawdopodobną datą premiery PS6 może być listopad 2027 r.

Jakie według plotek specyfikacje i funkcje może mieć PS6?

Kontroler DualSense do konsoli PlayStation 5 z konsoląC. Scott Brown / Android Authority Ponieważ premiera prawdopodobnie nastąpi za kilka lat, jest trochę za wcześnie, aby mówić o specyfikacjach i funkcjach. Postaramy się jednak zebrać w całość tę niewielką ilość informacji, jakie mamy na temat PS6, i udostępnić więcej, gdy tylko będą dostępne.

Projekt

PS5 stanowiło drastyczną zmianę w typowej filozofii projektowania Sony. Nie wiadomo, jak będzie wyglądać następna konsola firmy. Ale plotka krążąca po internecie twierdzi, że Mark Cerny — główny architekt PS5 — powróci na stery. Gdybyśmy mieli teraz zgadywać, podejrzewalibyśmy, że PS6 będzie mniejsze od PS5. Po premierze PS5 zyskało miano największej konsoli do gier wszechczasów. Konsola jest tak duża, że ​​zrodziły memy o tym, jak ludzie nie byli w stanie zmieścić systemu w swoich centrach rozrywki. Trudno uwierzyć, że Sony zdecydowałoby się na jeszcze większy system.

Okular

PS6 będzie mocniejsze niż PS5; o to zwykle chodzi nowym pokoleniom. Ale co będzie miała pod maską konsola nowej generacji, co zapewni jej dodatkową moc? Podobnie jak w przypadku wielu innych sekcji w tym centrum plotek, w tej chwili nie ma wystarczającej liczby przecieków i plotek na temat PS6, aby można było wyciągnąć solidne przypuszczenia. Pomocne może być jednak wskazanie, z czym współpracuje PS5. PS5 wykorzystuje w swoim procesorze ośmiordzeniowy procesor AMD Zen 2 o częstotliwości 3,5 GHz z niestandardowym procesorem graficznym opartym na AMD RDNA 2. Do tego dochodzi 16 GB pamięci RAM GDDR6 i dysk SSD o pojemności 825 GB. Dodatkowo obsługuje wyjście 120 Hz dla telewizorów 4K i 8K oraz zmienną częstotliwość odświeżania (VRR). Pełny podział znajdziesz na naszej liście specyfikacji PS5. Sony może zaktualizować każdą z tych specyfikacji lub tylko kilka z nich. Będziemy musieli poczekać trochę dłużej i zobaczyć, jakie wycieki z PS6 nadejdą.

Cechy

PS5 jest wyposażone w niezliczone funkcje, z których wiele prawdopodobnie trafi na PS6. Oprócz istniejących funkcji Sony z pewnością doda nowe funkcje. Jednak na tym etapie jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, co Sony umieści w swoim następnym systemie. Kilku możliwych kandydatów może obejmować rozszerzenie pamięci masowej, kompatybilność wsteczną, dźwięk 3D (Tempest i/lub Dolby Atmos) oraz strumieniowanie w chmurze. Moglibyśmy jeszcze zobaczyć większą integrację z PlayStation Link. PlayStation Link to zastrzeżony standard bezprzewodowej łączności audio stworzony przez firmę Sony. Mówi się, że oferuje bezstratny dźwięk o niskim opóźnieniu, połączenia z wieloma urządzeniami i inne korzyści za pośrednictwem Bluetooth. Firma Sony przyjęła ten standard – zaniedbując Bluetooth – w swoim PlayStation Portal, słuchawkach dousznych Pulse Explore i zestawie słuchawkowym Pulse Elite. Istnieje duża szansa, że ​​Sony zechce zastosować tę technologię w swojej kolejnej konsoli, aby zapewnić bardziej połączony ekosystem. Niestety oznacza to również złe wieści dla każdego, kto chce korzystać ze swoich obecnych słuchawek dousznych lub słuchawek Bluetooth. Biorąc pod uwagę obecne szaleństwo wokół sztucznej inteligencji, nie byłoby wielkim zaskoczeniem, gdyby Sony rozważało włączenie sztucznej inteligencji do swojego następnego systemu w jakiś sposób sposób. Mogliśmy to zobaczyć w formie pomocy graczom w uzyskiwaniu wskazówek dotyczących gier, podobnie jak Google planował używać Asystenta Google w nieistniejącej już Stadii. Chociaż jest to kontrowersyjne, możliwe jest nawet, że zobaczymy wyciek technologii do gier, w które gramy. Na przykład firma NVIDIA pokazała na początku 2023 roku wersję demonstracyjną konwersacyjnego NPC opartego na sztucznej inteligencji. W tym roku Xbox niedawno nawiązał współpracę z twórcą AI NPC, firmą Inworld. Sony zgłosiło wiele interesujących patentów, a niektóre z bardziej godnych uwagi dotyczą potencjalnych funkcji kontrolera. W najnowszym patencie opisano kontroler, który może pełnić funkcję etui ładującego słuchawki douszne. Inny patent przewidywał kontroler, który może zmieniać temperaturę i odkształcać się. Jednakże, jak w przypadku każdego patentu, nie ma gwarancji, że Sony będzie realizować którykolwiek z tych pomysłów.

Jaka może być cena PS6?

logo PS5Oliver Cragg / Władze Androida
PlayStation 3 — 499 dolarów
PlayStation 4 — 399 dolarów
Wersja dyskowa/cyfrowa konsoli PlayStation 5 — 499 USD/399 USD Nie podano jeszcze oficjalnej ceny i nie spodziewamy się, że stanie się to w najbliższym czasie. Jest też zbyt wcześnie, aby krążyły jakiekolwiek przecieki czy choćby plotki na temat ceny. W związku z tym jedyne, co możemy w tej chwili zrobić, to spekulować. Przez ostatnie kilka pokoleń cena wywoławcza konsol PlayStation wahała się w granicach 399–499 dolarów. Jest to zakres, na który skupiają się zarówno Sony, jak i jego najbliższy konkurent — Microsoft — przy wprowadzaniu na rynek nowej konsoli. Od czasu słabego przyjęcia konsoli PS3 za 600 dolarów z dyskiem 60 GB firma robi wszystko, co w jej mocy, aby odejść od tego poziomu cenowego. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie widzimy, aby Sony odeszło od tej strategii. Zatem cena PS6 najprawdopodobniej nie będzie niższa niż 399 dolarów i nie wyższa niż 599 dolarów.

Czy warto czekać na PS6?

PlayStation 5 Obrazy PS5 obok kontrolerów 2Dhruv Bhutani / Android Authority Podobnie jak w przypadku każdej decyzji dotyczącej pieniędzy, to, czy warto poczekać na PS6, zależy od czasu i Twojej sytuacji. Na przykład do premiery PS6 najprawdopodobniej potrzeba wiele lat, więc jeśli obecnie posiadasz PS4 lub Xbox One i chcesz dokonać aktualizacji, prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem będzie zakup PS5 lub Xbox Series X|S. Z drugiej strony, jeśli masz komputer PC lub konsolę Xbox Series X|S i nie przeszkadza Ci czekanie, równie dobrze możesz poczekać na PS6. W tej chwili odpowiedź prawie zawsze będzie brzmieć „nie”. nie powinieneś czekać. Ale to się zmieni, gdy minie rok lub dwa od premiery. Jak wspomniano wcześniej, jesteśmy obecnie mniej więcej w połowie cyklu życia, więc minie trochę czasu, zanim status quo ulegnie zmianie. Jeśli potrzebujesz alternatywy dla PS6, możesz rozważyć Xbox Series X (449 USD w sklepie Amazon) . Możesz też wybrać OLED Nintendo Switch (348 USD w Amazon). Valve wypuściło także wersję OLED Steam Deck, która oferuje szereg ulepszeń w stosunku do oryginału (549 USD na stronie producenta). Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android