pisanie mobilne

pisanie mobilne

Redakcja 22 grudnia 2022 r

Smartfon jest naszym wiernym towarzyszem od początku 2010 roku. Bez niej trudno wyobrazić sobie codzienność. Niezależnie od tego, czy korzystasz z bankowości internetowej, robisz zdjęcia, czy komunikujesz się z rodziną i przyjaciółmi, nasz smartfon jest zawsze gotowy. Funkcja mobilnego pisania jest nierozerwalnie powiązana z większością funkcji, dla których jedna lub druga pomocna aplikacja jest dostępna do pobrania w Playstore. W tym artykule przedstawimy niektóre aplikacje. Ponadto przyglądamy się ogólnie cyfryzacji w sektorze biznesowym, a także w sektorze prywatnym.

Źródło obrazu: Unplash

Mobilność i cyfryzacja w różnych branżach

Zwłaszcza w ciągu ostatnich 10 lat dokonał się prawdziwy postęp w gospodarce w zakresie cyfryzacji. Banki całkowicie przechodzą na bankowość internetową, dowody dostawy, faktury itp. są przesyłane cyfrowo, a bilety lotnicze i kolejowe istnieją prawie wyłącznie na smartfonach lub tabletach. Oprócz oszczędności na druku i papierze, chroni to również środowisko.

Nowoczesne branże, takie jak branża gier, kładą teraz duży nacisk na obsługę mobilną i gry. Przede wszystkim można zaobserwować dostosowanie do potrzeb pożądanych grup docelowych, zwłaszcza w iGamingu. Duże firmy, takie jak Bet365 czy Interwetten, zainwestowały w przeszłości dużo czasu i pieniędzy we własne aplikacje. Około 70% zakładów sportowych zostało postawionych za pośrednictwem smartfona w zeszłym roku, rekord! Liczba, która, jeśli spojrzeć dwa razy, nie jest zaskakująca, biorąc pod uwagę, że około 90% mieszkańców regionu DACH ma obecnie smartfon, przy czym Szwajcaria przoduje z wynikiem 98%. Tylko w tym kraju sprzedaż smartfonów w zeszłym roku wyniosła 1,6 miliona. To czyni Szwajcarię jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie krajów na świecie. Nic więc dziwnego, że Mobile Wetten Schweiz specjalizuje się w profesjonalnym porównywaniu różnych operatorów telefonii komórkowej i ocenia ich krytycznie z różnych punktów widzenia.

Mobilne pisanie — przydatne aplikacje dla każdego

Aplikacje są nieodłączną częścią cyfryzacji. Aplikacje można pobrać z Google Playstore w ciągu kilku sekund i są one kompatybilne z prawie każdym telefonem z Androidem, który jest w połowie aktualny. Część z nich jest płatna, część nawet bezpłatna. Poniżej przedstawiamy bardziej szczegółowo przydatne aplikacje do pisania cyfrowego.

Gramatycznie – Koniec z błędami ortograficznymi

Czy komunikacja z managerem odbywa się mobilnie, czy biznesowe teksty pisze się na smartfonie? Następnie Grammarly pojawia się we właściwym czasie.

Grammarly można zainstalować zarówno na laptopie lub komputerze domowym, jak i na smartfonie lub tablecie. Sprawdzanie pisowni w czasie rzeczywistym działa w komunikatorach internetowych, takich jak Whatsapp lub Telegram, a także w wiadomościach e-mail.

Podstawowa wersja jest darmowa i może stać się prawdziwym atutem nawet w codziennym użytkowaniu. Aktualizacja do wersji premium jest również możliwa w ciągu kilku minut. Z Grammarly Premium można korzystać już od 8,75 € miesięcznie. Różnica polega na tym, że sprawdzanie tekstu jest jeszcze dokładniejsze i sugeruje synonimy między innymi w celu poprawy stylu pisania. Oprócz proponowanych zmian, Grammarly zawiera również ich wyjaśnienia. Aplikacja jest dostępna w języku niemieckim i angielskim.

FancyKey — staje się kreatywny

FancyKey umożliwia zmianę własnej klawiatury. Aplikacja oferuje prawie 100 różnych czcionek i niezliczoną ilość nowych emotikonów. Oprócz czcionek i emotikonów istnieje również możliwość dostosowania obrazu tła lub dodania różnych efektów dźwiękowych. FancyKey jest bezpłatny zarówno dla systemów iOS, jak i Android.

Dokumenty Google

Dokumenty Google doskonale nadają się do współpracy ze znajomymi i współpracownikami, ponieważ wielu użytkowników może jednocześnie uzyskiwać dostęp do tego samego dokumentu. Synchronizacja to umożliwia. Dokumenty Google działają na smartfonach, tabletach i komputerach, teraz nawet w trybie offline i można z nich korzystać bezpłatnie.

Typewise – Rozwój ze Szwajcarii

Typewise to aplikacja, która znacznie ułatwia codzienne pisanie. Według ich własnych wypowiedzi, użytkownicy aplikacji, która została opracowana w Szwajcarii, popełniają cztery razy mniej błędów podczas pisania i piszą o 33% szybciej niż na konwencjonalnej klawiaturze Androida / Apple. Cechą szczególną jest to, że klawiatura jest zaprojektowana na dwa kciuki, a poszczególne klawisze są o 70% większe niż zwykle. Autokorekta również działa bardzo dobrze.

zobaczyć w przyszłości

Odważne spojrzenie w przyszłość nigdy nie jest łatwe, ale trend można zidentyfikować i jest prawie niemożliwe, abyśmy zrobili krok wstecz, jeśli chodzi o cyfryzację.

Komunikowanie się i pisanie za pomocą smartfona jest już dziś znacznie szybsze niż jeszcze kilka lat temu, również dzięki uproszczonej obsłudze wspomnianych aplikacji.

Ekscytującym punktem jest zdecydowanie temat „dyktowania zamiast pisania”, tutaj możemy spodziewać się znaczących skoków rozwojowych w najbliższej i średnioterminowej przyszłości. Oznacza to, że użytkownik mówi słowa do smartfona, a następnie smartfon zapisuje je jako tekst. Ta funkcja już istnieje, ale nadal jest rzadko używana w codziennym lub biznesowym użyciu.

Wady i zalety digitalizacji

Podobnie jak w przypadku prawie wszystkich punktów, również w cyfryzacji dostrzegamy zalety i wady. Na koniec chcielibyśmy porównać najważniejsze punkty.

Zalety digitalizacji
Wady digitalizacji

Zwykle procesy robocze są szybsze, ponieważ kanały komunikacji są znacznie krótsze niż w przeszłości. Przejście od tradycyjnego do cyfryzacji wiąże się dla wielu firm z wysokimi kosztami. Lepsza sieć całego świata. Zarówno prywatne, jak i biznesowe relacje mogą być utrzymywane dzięki błyskawicznemu transferowi danych. Nawet najlepsza technologia nie jest w 100% bezpieczna. Coraz częściej słyszy się o atakach hakerskich na firmy i osoby prywatne. W pewnych okolicznościach mogą wystąpić szkody liczone w milionach. Cyfryzacja jest dobra dla środowiska, ponieważ zużywa się znacznie mniej zasobów. Spotkania biznesowe mogą odbywać się na przykład online. Zoom, Microsoft Teams czy Skype sprawiają, że jest to możliwe.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android