Pierwszy telefon z Androidem i wbudowaną dwukierunkową satelitarną obsługą SMS-ów jest już dostępny

Pierwszy telefon z Androidem i wbudowaną dwukierunkową satelitarną obsługą SMS-ów jest już dostępny

TL;DR Motorola i Bullitt Group wprowadziły na rynek smartfony Motorola Defy 2 i CAT S75 z wbudowanym dwukierunkowym przesyłaniem wiadomości satelitarnych. Telefony mają dokładnie ten sam sprzęt, ale są dostępne w różnych regionach. Motorola ogłosiła również kompaktowe urządzenie z łączem satelitarnym, które zapewnia łączność satelitarną z każdym urządzeniem z systemem Android i iOS. Firmy Motorola i Bullitt wprowadziły na rynek pierwszy na świecie telefon z Androidem z wbudowaną od samego początku dwukierunkową satelitarną obsługą wiadomości tekstowych. Urządzenie nazywa się Motorola Defy 2 w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej i Kanadzie. W międzyczasie będzie sprzedawany jako
CAT S75 z nieco inną tylną obudową w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce. Wytrzymały smartfon jest wyposażony we wbudowany dwukierunkowy komunikator satelitarny o nazwie Bullitt Satellite Messenger. Jest to pierwsza satelitarna usługa przesyłania wiadomości bezpośrednio do urządzenia dla telefonów z systemem Android. Opiera się na standardach zdefiniowanych przez projekt partnerski trzeciej generacji (3GPP), termin zbiorczy dla kilku organizacji normalizacyjnych opracowujących protokoły telefonii komórkowej.

Jak to działa?

Komunikator satelitarny Motorola Defy 2 BullittMotorola Defy 2 i CAT S75 mogą uzyskać dostęp do istniejących satelitów geostacjonarnych w celu wymiany wiadomości tekstowych za pomocą Bullitt Satellite Messenger. Usługa powinna działać tak długo, jak długo użytkownicy mają czysty widok nieba. Najpierw spróbuje połączyć się z Wi-Fi lub siecią komórkową, jak zwykle. Komunikator połączy się przez satelitę, jeśli żadna z tych sieci nie będzie dostępna. Odbiorcy, którzy nie mają aplikacji Bullitt Satellite Messenger, mogą otrzymać wiadomość w postaci zwykłego SMS-a na swój dotychczasowy telefon i są proszeni o pobranie powiązanej aplikacji na Androida lub iOS, aby odpowiedzieć. Nie będą oni obciążani opłatami za odebranie wiadomości przez satelitę, ponieważ koszt tych wiadomości zostanie odliczony od abonamentu abonenta wiadomości satelitarnych. Rodzaje wiadomości, które użytkownicy mogą wymieniać przez satelitę, obejmują zwykłe wiadomości tekstowe, informacje o udostępnianiu lokalizacji i sprawdzanie- ins. Tymczasem Motorola Defy 2 i CAT S75 będą również zapewniać całodobową pomoc SOS za pośrednictwem komunikacji satelitarnej. Zasięg satelitarny na telefonach będzie dostępny w chwili premiery w Europie i Ameryce Północnej, a następnie w Australii, Nowej Zelandii, Afryce i Ameryce Łacińskiej. Inne regiony również zostaną dodane przed końcem roku.

Ile kosztują plany komunikacji satelitarnej Bullitt?

Kot S75Plany przesyłania wiadomości satelitarnych Bullitt dla Motorola Defy 2 i CAT S75 zaczynają się od 4,99 USD / 4,99 EUR za pakiet Essential, który zapewnia do 30 dwukierunkowych wiadomości miesięcznie i pomoc SOS przez 12 miesięcy. Dostępne są również inne cięższe plany użytkowania, sięgające do 59,99 USD za 250 wiadomości satelitarnych rocznie i usługę reagowania kryzysowego.

Specyfikacja i cena Motoroli Defy 2 i CAT S75

Cat S75 Mototola Defy 2Jak powiedzieliśmy wcześniej, Motorola Defy 2 i CAT S75 to zasadniczo te same telefony o różnych nazwach. Wyposażone są w 6,6-calowy wyświetlacz FHD+ 120 Hz pokryty szkłem Gorilla Glass Victus. Mają wytrzymałość klasy wojskowej, stopień ochrony IP68 i IP69K, ośmiordzeniowy chipset MediaTek Dimensity 930, baterię 5000 mAh, ładowanie 15 W, tylną kamerę 50 MP + 8 MP (szeroki) + 2 MP (makro) i przednią 8 MP strzelec. Oddzielny chip MediaTek jest odpowiedzialny za technologię komunikacji satelitarnej telefonów. Motorola Defy 2 i CAT S75 są dostarczane z systemem Android 12 po wyjęciu z pudełka, co jest trochę kłopotliwe. Obsługują również tylko dwa lata aktualizacji Androida do Androida 14. Powinni otrzymać łącznie pięć lat aktualizacji zabezpieczeń. Firma będzie oferować kwartalne poprawki bezpieczeństwa przez trzy lata i kolejne dwa lata awaryjnych poprawek bezpieczeństwa w razie potrzeby. Motorola Defy 2 będzie dostępna od drugiego kwartału 2023 r. u wybranych operatorów w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej i Kanadzie. Jego cena wynosi 599 USD, co obejmuje 12-miesięczną subskrypcję planu Essential. CAT S75 można już zamawiać w przedsprzedaży u wybranych operatorów i sprzedawców detalicznych w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce. Jest wyceniony na 599 € / 549 £, w tym trzymiesięczną bezpłatną wersję próbną usługi Bullitt’s Essentials.

To więcej: Łącze satelitarne Motorola Defy

Łącze satelitarne Motorola DefyMotorola i Bullitt zaprezentowały również Defy Satellite Link. Jest to kompaktowe, samodzielne urządzenie Bluetooth, które umożliwia urządzeniom z systemem Android lub iOS łączenie się z usługą Bullitt Satellite Messenger. Możesz go używać do wysyłania i odbierania SMS-ów, udostępniania swojej lokalizacji i kontaktowania się ze służbami ratunkowymi, a wszystko to za pośrednictwem satelity. To kieszonkowe urządzenie przeszło również wojskowe testy wytrzymałościowe i ma stopień ochrony IP68. Mieści baterię 600 mAh, która według firmy wystarcza na wiele dni użytkowania. Konstrukcja zawiera fizyczne przyciski SOS i meldowanie lokalizacji, dzięki czemu może oferować dodatkowe funkcje, nawet gdy nie jest sparowany z telefonem. Łącze satelitarne Motorola Defy będzie dostępne w międzynarodowych sklepach detalicznych w drugim kwartale 2023 r. Kosztuje 99 USD za tylko urządzenie. Pakiet obejmujący roczną subskrypcję planu usługi Essentials Messaging zaczyna się od 149 USD. Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android