Pakiety Samsunga są świetną zachętą dla kupujących – dlaczego więc Apple tego nie robi?

Pakiety Samsunga są świetną zachętą dla kupujących – dlaczego więc Apple tego nie robi?

Ryan Haines / Android Authority W obliczu oszałamiającej liczby opcji smartfonów konsumenci upraszczają wyszukiwanie, naturalnie szukając najlepszej oferty. Kiedy moja żona kupiła wczoraj nowy Galaxy S21 FE 5G na niemieckiej stronie Samsunga, została przekonana do porzucenia swojego oryginalnego wyboru Google Pixel 6 po tym, jak Samsung machnął darmową parą Galaxy Buds 2 i Galaxy Fit 2, aby przekonać ją do kliknięcia że Kupić przycisk. Cały pakiet za fajne 729 euro i podatek od sprzedaży.
Związane z: Recenzja Galaxy S21 FE To zdecydowanie wygrana dla zespołu sprzedaży i marketingu Samsunga — zarejestrował się jeden lojalny klient. Ale nasuwa się pytanie, dlaczego Apple nie robi tego samego dla swoich produktów. Czy oferowanie gratisów, aby przekonać ludzi do zakupu iPhone’a, zwiększyłoby sprzedaż? A może Apple uznałby to za szkodliwe dla swojej marki? Obie strony mają argumenty. Pakiety Samsunga to jeden z powodów, dla których firma tak dobrze sobie radzi. Każdy kocha freebie, zwłaszcza coś tak fajnego jak para wkładek dousznych.Zrzut ekranu z pakietu Samsung przedstawiający Galaxy S21 FE, z Galaxy Buds2 i Galaxy Fit2 dołączonymi za darmoPakiety Samsunga to jeden z powodów, dla których firma tak dobrze sobie radzi. Każdy kocha freebie, zwłaszcza coś tak fajnego jak para wkładek dousznych. Wrzucenie urządzenia do monitorowania kondycji jest wisienką na torcie. Takie rzeczy rozpoczynają wirusowe reklamy w mediach społecznościowych, że pieniędzy po prostu nie można kupić. Rozdawanie tych rzeczy nie wpływa zbytnio na marże Samsunga, jeśli skupia się na długoterminowym, szerszym obrazie utrwalenia lojalności klientów na całe życie. Może nawet przekonać użytkowników Apple do przejścia na Androida, jeśli zobaczą, że dostają dodatkowe gadżety za swoje pieniądze.

Ładne gratisy przebijają aparat

Google Pixel 6 w pasku kolorowej kamery Sorta Seafoam z bliskaJimmy Westenberg / Android AuthorityMoją żonę początkowo pociągał aparat Pixela 6. Rzeczywiście, nasz kolega Jimmy Westenberg nazwał kamerę Pixel 6 „wszechstronną” i „ulepszoną”. Moja żona codziennie robi mnóstwo zdjęć, do tego stopnia, że ​​ma teraz ponad 3000 zdjęć samego naszego psa. Tak więc aparat był zdecydowanie czynnikiem i w rezultacie przygotowywała się do zakupu Pixela. Google zaoferował jej nawet parę Pixel Buds. Te gratisy wepchną kupujących do ekosystemu Samsunga, utrudniając ponowne kupowanie poza marką. Ale odwróciła głowę, gdy Samsung podniósł stawkę i zasadniczo powiedział: „Widzę twoje pąki Pixel i podnoszę parę Galaxy Buds i zespół Fit 2.”. To było prawie tak, jakby obie firmy rywalizowały o jej pieniądze (a powinny być). Znacznie lepiej ocenione Galaxy Buds i monitor fitness – które teraz zmotywują ją do rozpoczęcia od dawna obiecanej diety i reżimu fitness – sprawiły, że ponownie dołączyła do obozu Samsunga. W rzeczywistości popchną ją na platformę Samsung Health zamiast Apple Fitness + i otworzą jej oczy na to, jak wszystko działa bezproblemowo w ekosystemie Samsunga, przez co nie ma sensu kupować poza marką.
Co jest najlepsze? Zdrowie Samsunga a zdrowie Apple

Dlaczego Apple nie przechodzi do ofensywy?

Apple AirPods (2. generacji) na czasopiśmie artystycznym z etui nad nim, zamknięte.Zak Khan / Android Authority Dlaczego więc Apple nie gra w tę samą grę — obróć strategię Samsunga i Google przeciwko nim i zacznij oferować coś ekstra przy kasie? To prawda, że ​​spodziewanie się darmowego zegarka Apple o wartości 399 USD to trochę dużo, o co trzeba prosić, ale co z parą starszych Airpodów drugiej generacji, które pasują do tego błyszczącego iPhone’a 13 o wartości 799 USD? Za jedyne 129 USD, czy zaszkodziłoby to firmie aż tak bardzo, gdyby skusił właścicieli Androida na „ciemną stronę” i zamknął ich w ekosystemie Apple na całe życie? Galaxy Buds kosztują tylko trochę mniej, a Samsung wydaje się, że nie ma problemu z ich rozdawaniem.
Czytaj więcej: Apple Airpods (2. gen) vs Airpods (3. gen) Apple najprawdopodobniej argumentuje, że nie musi niczego rozdawać. Na jej produkty zawsze będzie popyt, ludzie zawsze będą je kupować po pełnej cenie, a Apple może postrzegać rozdawanie czegoś za darmo jako potanienie marki. Ale jeśli Samsung może to zrobić z sukcesem i pozyskać nowych klientów, to dlaczego w przypadku Apple jest inaczej? Dlaczego marka Samsunga nie zostaje uszkodzona przez hojność przy kasie? Jeśli już, marka Samsunga jest wzmacniana i ulepszana, szczególnie w przypadku mojej żony. Teraz opowiada wszystkim o umowie i być może ktoś, z kim porozmawia, również zdecyduje się na zakup telefonu Samsung. Podwójna wygrana dla Samsunga. Samsung odkrył zwycięską formułę przyciągania nowych klientów i wydaje się, że działa. Jeśli Apple daje darmowy prezent, aby podziękować komuś za jego zwyczaj, niekoniecznie musi to być od razu postrzegane jako szkodliwość dla marki. Zamiast tego może być postrzegany jako dobra reklama i prezent powitalny dla potencjalnego klienta na całe życie. Rzuć im okiem na to, czego tracą, lekko otwierając drzwi. To może ich skłonić do wejścia do środka i kupienia całego sklepu. Odmawiając hojności, jak Samsung, niektórzy ludzie mogą wydawać się snobistyczni i nieco aroganccy. Samsung odkrył zwycięską formułę przyciągania nowych klientów i wydaje się, że działa.

Co by się stało, gdyby Apple zaoferował gratis przy zakupie iPhone’a?

73 głosyZ pewnością zwiększyłby sprzedaż.47%To zaszkodziłoby statusowi marki.23%Nic by się nie zmieniło.30%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android