Otwórz plik pkpass lub dodaj go do Portfela Google

Otwórz plik pkpass lub dodaj go do Portfela Google

Jeśli zarezerwowałeś bilet online, na przykład na lot, zazwyczaj otrzymasz potwierdzenie e-mailem. Często można znaleźć tutaj załączony plik pkpass. Ale jak otworzyć ten plik pkpass i co jest tutaj przechowywane?

Wersja: 12

Języki: niemiecki, angielski

Wydanie: 01.10.2003

Licencja: bezpłatna

Szczególnie użytkownicy Androida i Windowsa nie mogą otworzyć tego pliku w ten sposób. Próbując uzyskać dostęp do pkpass za pośrednictwem menedżera plików w systemie Android, pojawia się jedynie komunikat „Aplikacja niedostępna”. Objazdem możesz wyświetlić te pliki pkpass, a także dodać je do swojego portfela Google.

Otwórz pliki pkpass na Androidzie i dodaj do Portfela Google

Pkpass to format pliku, który został faktycznie opracowany dla urządzeń z systemem iOS, takich jak iPhone lub iPad. W przypadku „Apple Passbook” (do iOS 9) lub „Wallet” na urządzeniach iOS jest już zainstalowana odpowiednia aplikacja, za pomocą której można otwierać te treści. Tutaj możesz na przykład sprawdzić swój bilet lotniczy lub bilet wstępu na wydarzenie. Można tu także zapisać kupony, bilety do kina czy karty lojalnościowe. Użytkownicy Androida i Windows potrzebują dodatkowej aplikacji, aby otworzyć ten plik pkpass. Portfel Google nie jest przeznaczony do otwierania treści pkpass.

Dzięki aplikacji Pass2Pay możesz przeglądać informacje o biletach z plików Passbook. Aplikacja może także wysyłać zawartość do Portfela Google i innych aplikacji obsługujących portfel. Możesz pobrać bezpłatnie tutaj:
Pass2Pay

Kolory rozwoju

Jednak użytkownicy narzekają na aplikację z powodu dużej liczby reklam i importowanych nieprawidłowych informacji.

Aby po prostu otwierać pliki pkpass na Androidzie bez dodawania ich do preinstalowanej aplikacji portfela od Google, możesz alternatywnie pobrać i zainstalować „Przeglądarkę PassAndroid Passbook”.
Portfel Passbook na AndroidaPortfel Passbook na Androida

liga

Podobny zakres funkcji oferuje PassWallet – Passbook ze sklepu Google Play.
PassWallet - karty cyfrowePassWallet – karty cyfrowe

Fobi AI Inc.

Trzecim sposobem dostępu do kart wirtualnych jest WalletPasses – Passbook Wallet.
Portfele |  Portfel na książeczkę oszczędnościowąPortfele | Portfel na książeczkę oszczędnościową

Portfel Passes Alliance

sklep-przepustka-playsklep-przepustka-playDzięki Passwallet możesz zarządzać swoimi biletami na urządzeniu z Androidem. (Źródło obrazu: portfel paszportowy)

Oczywiście za pomocą tych aplikacji możesz uzyskać dostęp do plików pkpass nie tylko na smartfonie, ale także na tablecie z Androidem.

Otwórz Pkpass: Tak to działa w systemie Windows

Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych programów na komputerze z systemem Windows. Zamiast tego możesz po prostu zmienić nazwę pliku i wpisać końcówkę „.zip” zamiast „.pkpass”. Następnie możesz otworzyć plik pkpass za pomocą dowolnego programu do pakowania i wyświetlić odpowiednią zawartość. Tutaj znajdziesz na przykład grafikę i teksty przedstawiające odpowiedni bilet. Pliki Pkpass zawierają również podpis cyfrowy, który ma zapewnić autentyczność paszportu.

Jeśli wbrew oczekiwaniom nie możesz otworzyć pliku na swoim iPhonie, spróbuj zastosować następujące obejście:

Wyślij odpowiedni plik z otrzymałem wiadomość e-mail za pośrednictwem iMessage ty też.Z wiadomości następnie możesz dodać pkpass do portfela.

W filmie pokazujemy, jak podłączyć smartfon z systemem Android do komputera z systemem Windows:

Podłączanie smartfonów z systemem Android do komputerów z systemem Windows – wskazówka TECH

Jeśli w ogóle nie można otworzyć pliku, podłącz urządzenie do komputera. Tutaj powinieneś następnie sprawdzić nazwę pliku. Zwróć szczególną uwagę, czy plik portfela rzeczywiście ma rozszerzenie „.pkpass” i w razie potrzeby dodaj je. Należy również upewnić się, że nazwa pliku nie zawiera żadnych nietypowych znaków specjalnych.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android