Oto najtańsze kraje, w których można kupić iPhone’a 14

Oto najtańsze kraje, w których można kupić iPhone’a 14

Robert Triggs / Android Authority Pomimo naszej nazwy, w Android Authority nie dyskryminujemy iOS. Bierzemy każde urządzenie na jego zalety, aw iPhonie 14 z przyjemnością przyznajemy, że Apple wyprodukował fantastyczny telefon, który idzie w parze z najlepszymi telefonami z Androidem na rynku. Ale to nie jest tanie w cenie 799 USD przed opodatkowaniem i bardzo rzadko zdarza się, aby Apple kiedykolwiek oferowało jakąkolwiek zniżkę, z wyjątkiem przewoźników, którzy oferują to tanio lub bezpłatnie, gdy zobowiązujesz się do długiego planu serwisowego. Zastanawialiśmy się więc, poza Stanami Zjednoczonymi, gdzie jest najtańsze miejsce na zakup iPhone’a 14? Przyjrzeliśmy się temu. Jest kilka rzeczy do wyjaśnienia, zanim podamy informacje. Po pierwsze, porównujemy cenę zakupu odblokowanego iPhone’a 14 w sklepie Apple Store lub u oficjalnego sprzedawcy w każdym kraju wymienionym poniżej. Bez wątpienia istnieje wiele rodzajów sprzedawców oferujących iPhone’a 14 na sprzedaż na całym świecie – niektórzy bardziej renomowani niż inni – ale my skupimy się tutaj na oficjalnych cenach. Inną rzeczą jest to, że mówimy o cenie dla turysty kupującego telefon w tym kraju. Jest to o tyle istotne, że wiele regionów świata nakłada na takie zakupy podatek od sprzedaży. Ale jeśli nie jesteś mieszkańcem tego kraju, zwykle możesz otrzymać zwrot kosztów przed wyjazdem. Mając to na uwadze, znajdźmy najtańsze miejsca, w których można kupić iPhone’a 14.

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Stany Zjednoczone są jednym z najtańszych krajów, w których można kupić iPhone’a 14, ale jest kilka krajów, w których jest on nieco tańszy. Najtańsze kraje to Australia, Chiny i Korea Południowa.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Jakie są najtańsze kraje, w których można kupić iPhone’a 14?

Australia to dobre miejsce na zakup iPhone'a 14Robert Triggs / Android Authority IPhone 14 jest oficjalnie sprzedawany w USA za 799 USD przed opodatkowaniem. Chociaż jeśli wejdziesz na stronę Apple i spróbujesz kupić odblokowany model, koszt wynosi w rzeczywistości 829 USD. Jeśli jesteś rezydentem USA, podatek od sprzedaży zależy od stanu, ale ostateczna cena, którą zapłacisz, wynosi od 875 do 920 USD. Na potrzeby tych porównań weźmiemy niższą szacunkową kwotę 875 USD. Według witryny The Mac Index, która zestawia ceny iPhone’a 14 w każdym kraju, a następnie usuwa podatek od sprzedaży i przelicza cenę na dolary, najtańsze miejsce na świecie do kupienia iPhone’a 14 jest Australia. Równoważna cena telefonu poniżej wynosi około 848 USD. Tuż za nim plasują się Chiny i Korea Południowa, gdzie flagowiec Apple kosztuje odpowiednio 857 i 858 dolarów. Tajwan i Japonia również plasują się wśród miejsc tańszych niż Stany Zjednoczone, choć tylko o około 10 do 20 dolarów. Na drugim końcu skali najdroższe miejsca na świecie, w których można kupić iPhone’a 14, to Brazylia i Turcja. Podczas gdy w większości regionów cena telefonu wynosi od 900 do 1100 USD, fani Apple w tych dwóch krajach muszą zapłacić za urządzenie ponad 1500 USD! Brazylijczycy muszą wydać oszałamiającą kwotę 1521 dolarów. Być może warto rozważyć niektóre z najlepszych alternatyw dla iPhone’a 14.

Czy powinienem kupić iPhone’a z innego kraju?

Obywatele Turcji i Brazylii mogą to uzasadnić. Ale jeśli jesteś mieszkańcem USA, nie możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy, kupując iPhone’a 14 za granicą. Jeśli zdarzy ci się być w jednym z krajów, w których iPhone 14 jest tańszy i masz czas aby przetworzyć zwrot podatku od sprzedaży, możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, podnosząc telefon podczas podróży. Ale dane sugerują, że Stany Zjednoczone są jednym z tańszych miejsc na świecie, w których można go kupić. Koszt podróży do któregokolwiek z krajów, w których można go kupić po nieznacznie niższej cenie, znacznie przekroczy wszelkie oszczędności, jakie poczynisz.

Dlaczego iPhone 14 jest tańszy w niektórych krajach, a droższy w innych?

Tył Apple iPhone 14 ciemnyRobert Triggs / Android AuthorityPodatki to jeden z głównych powodów, dla których iPhone 14 jest tańszy w niektórych krajach, a droższy w innych. Podatek od sprzedaży i cła importowe zostaną wzięte pod uwagę przy ustalaniu ceny telefonów, aby upewnić się, że Apple nadal osiąga dobre zyski ze sprzedaży. A ponieważ porównujemy równowartość ceny każdego kraju w dolarach amerykańskich, istnieją również kursy wymiany rozważyć. Cena detaliczna telefonu w każdym kraju zostanie ustalona przed jego wprowadzeniem na rynek we wrześniu 2022 r. Od tego czasu, zwłaszcza w tych burzliwych ekonomicznie czasach, wartość waluty każdego kraju mogła znacznie wahać się w stosunku do dolara. Możliwe, że dokonanie tego samego porównania w ciągu sześciu miesięcy przyniesie inny kraj oferujący najtańszy iPhone. Apple nie jest obecny we wszystkich krajach na liście i pozwoli niektórym sprzedawcom sprzedawać urządzenie tam, gdzie nie może sprzedawać bezpośrednio konsument. Sprzedawcy ci mogą być skłonni do dodania własnej premii do sprzedaży, co może tłumaczyć niektóre z wyższych cen.


Często zadawane pytania

Czy iPhone 14 można kupić w sklepach? Tak, iPhone 14 można kupić z półki, ale generalnie tylko w oficjalnych sklepach Apple. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android