Oto najlepsze horrory science-fiction do streamowania na Halloween

Oto najlepsze horrory science-fiction do streamowania na Halloween

Jeśli się nad tym zastanowić, połączenie gatunków science-fiction i horroru jest prawie idealnym połączeniem. Oba gatunki mają na celu pokazanie fanom filmów postaci, scenerii i motywów, które wykraczają poza ich normalne życie. Najlepsze filmy w tej kategorii należą do najlepszych filmów science fiction lub horrorów. Ale jakie są najlepsze do streamowania horrory science fiction? Oto nasze 10 najlepszych typów, w dowolnej kolejności, z kilkoma wyróżnieniami do sprawdzenia.

Najlepsze horrory science fiction

Rzecz (1982)

horrory sci-fi z psemOryginalna filmowa wersja The Thing z 1951 roku była w zasadzie „potwór Frankensteina jest kosmitą”. Wersja z 1982 roku, wyreżyserowana przez Johna Carpentera, była znacznie bardziej wierna oryginalnemu źródłu, noweli „Who Goes There?” z 1938 roku. John W. Campbell Jr. Amerykańska ekspedycja na Antarktydę musi rozprawić się z kosmitą, który został uwolniony z lodu po awaryjnym lądowaniu w tym regionie tysiące lat temu. To nie jest zwykły ET; może przybrać dowolną formę, której dotknie, i niestety dotyczy to także niektórych członków ekspedycji. Paranoja, która pojawia się w zespole, jest prawie tak przerażająca, jak efekty obcych stworzone przez Roba Bottina i Stana Winstona. Kurt Russell prowadzi znakomitą obsadę. Film, który w momencie premiery był kasową i krytyczną bombą, teraz stał się klasykiem. Prequel z 2011 roku, również zatytułowany The Thing, nie był aż tak dobry.
Duże logo pawiaUsługa przesyłania strumieniowego PeacockNBCUniversal firmy Peacock oferuje wiele świetnych filmów i programów telewizyjnych, które można przesyłać strumieniowo na żądanie, a także wiadomości na żywo i sport. Co najlepsze, wiele treści możesz oglądać za darmo lub oglądać je wszystkie z płatną subskrypcją już od 4,99 USD miesięcznie.

Obcy

obcyZałożenie tego klasycznego horroru science-fiction z 1979 roku jest proste: obcy zaczyna zabijać wszystkich na statku kosmicznym. Jednak to założenie „nawiedzonego domu w kosmosie” jest wzmocnione dzięki ogólnemu gotyckiemu wyglądowi reżysera Ridleya Scotta i projektowi samego kosmity przez słynnego artystę biomechanicznego HR Gigera. W rzeczywistości istnieją trzy różne formy tego Obcego, którego stworzył i wszystkie są przerażające. Film ma również niemal idealną obsadę, kierowaną przez Sigourney Weaver, która zagrała w kilku z wielu sequeli i spinoffów tego filmu. Tylko jeden z nich, Aliens z 1986 roku reżysera Jamesa Camerona, osiągnął poziom oryginału z 1979 roku, ale ten film był bardziej filmem akcji niż horrorem.
logo gwiazdStarzStarz oferuje tysiące filmów i programów telewizyjnych do strumieniowego przesyłania, w tym cieszące się uznaniem ekskluzywne oryginalne seriale telewizyjne.

Horyzont zdarzeń

horrory sci-fi horyzont zdarzeńTen film z 1997 roku, podobnie jak The Thing, nie odniósł sukcesu komercyjnego ani krytycznego, kiedy został po raz pierwszy wydany, ale od tego czasu osiągnął status filmu kultowego. Łatwo zrozumieć, dlaczego efekty wizualne i kierownictwo artystyczne nadają temu filmowi wygląd niepodobny do żadnego innego filmu. Statek ratunkowy z Ziemi kieruje się na Neptuna, aby odkryć dawno zaginiony statek kosmiczny, Horyzont Zdarzeń, który został zaprojektowany do poruszania się szybciej niż światło. Jednak ekipa ratunkowa wkrótce odkrywa, że ​​ten zagubiony statek przeszedł również przez inny wymiar, który przyniósł coś bardzo mrocznego i złego. To prawdziwy film „nawiedzony dom w kosmosie”, jeszcze bardziej niż Alien.
najważniejszy plus od ImpactParamount PlusParamount Plus zawiera tysiące filmów i programów telewizyjnych z CBS, Showtime i Paramount Pictures. Zawiera również nowe i oryginalne filmy, takie jak The Good Fight, Infinite i inne.

Drapieżnik

drapieżne horrory sci-fiOryginalny film z 1987 roku, który zapoczątkował serię Predator, zaczyna się jako film akcji. Holender, grany przez Arnolda Swaggenagera, i jego zespół sił specjalnych Stanów Zjednoczonych zostają oszukani, by wysadzić w powietrze obóz rebeliantów gdzieś w Ameryce Południowej. Jednak film szybko przeniósł się do kategorii filmów slasherowych, ponieważ łowca kosmitów wybiera drużynę Arnolda jeden po drugim w dżungli. To jeden z niewielu filmów nakręconych przez Arnolda, w których jego postać może ostatecznie nie wygrać. Do tego filmu było kilka sequeli i spinoffów, w tym Prey z 2022 roku (obecnie dostępny na Hulu), który przenosi tego łowcę kosmitów w czasie do XIX wieku.
Logo HuluHuluHulu oferuje nie tylko tysiące filmów i programów telewizyjnych do przesyłania strumieniowego, ale także oryginalne programy i filmy, takie jak Opowieść podręcznej. Możesz przejść na Hulu Plus Live TV, aby otrzymywać kanały na żywo, w tym stacje lokalne.

Smoła czarna

czarne horrory sci-fiTen film z 2000 roku rozgrywa się w odległej przyszłości, w której statek kosmiczny przewożący wielu pasażerów zostaje uderzony przez burzę meteorytową i rozbija się na planecie, która prawie zawsze jest oświetlona światłem słonecznym. Na nieszczęście dla ocalałych pasażerów planeta wkracza w jeden z rzadkich okresów całkowitej ciemności. Kiedy tak się dzieje, roje latających obcych stworzeń wychodzą z ich jaskiń i zabijają wszystko, co się porusza. Projekt tych stworzeń jest naprawdę przerażający, a sam film ma kilka ciekawych zwrotów akcji. Vin Diesel gra „bohatera” tego filmu, niebezpiecznego skazańca Riddicka, który potrafi walczyć z tymi kosmitami. Dwa kolejne filmy powstały po Pitch Black z tą postacią i aktorem, ale tylko trzeci, nazwany po prostu Riddick, jest godny uwagi.

Mucha (1986)

muchowe horrory science fictionReżyser David Cronenberg przerobił ten klasyczny horror science-fiction, z Jeffem Goldblumem w roli naukowca pracującego nad sposobem na natychmiastową teleportację ludzi. Oczywiście, kiedy testował tę technologię na sobie, nie zauważył małej muchy, która została złapana w kontenerze teleportacyjnym. To miesza jego DNA z muchą i, cóż, wszystko zaczyna się zmieniać wraz z postacią Goldbluma. Efekty stworzenia są zarówno imponujące, jak i przerażające, ale wydajność Goldbluma udaje się przejść przez cały ten makijaż. Możesz ominąć sequel, ponieważ jest to głównie grabież pieniędzy.
Logo HBO MaxHBO MaxHBO Max to Twój dom dla filmów i programów telewizyjnych Warner Bros, takich jak Władca Pierścieni, superbohaterowie DC Comics i nie tylko. To także miejsce na nowe i oryginalne filmy i programy, które nie są dostępne nigdzie indziej.

Gatunek

gatunek science fiction horrorHR Giger powraca, ponieważ zaprojektował kolejnego biomechanicznego kosmitę do tego filmu z 1995 roku. Naukowcy na Ziemi otrzymują transmisję z kosmosu o tym, jak połączyć ludzkie DNA z DNA obcych. W przypadku „intrygi idioty” naukowcy właśnie to robią i tworzą istotę, która ostatecznie przemienia się w dorosłą osobę, graną przez Natashę Henstridge w swoim filmowym debiucie. Oczywiście ta ludzka postać to tylko podstęp; obcy zaprojektowany przez HR Gigera jest prawdziwą formą tej istoty, a teraz musi zostać zatrzymany, zanim zacznie się rozmnażać. Film miał kilka sequeli, ale żaden nie jest tak dobry jak oryginał.

Atakuj blok

atakuj blokW tym filmie z 2011 roku napisanym i wyreżyserowanym przez Joe Cornisha na ulicach Londynu pojawiają się złośliwi kosmici. Ten film o inwazji kosmitów przedstawia naprawdę przerażające stworzenia, które prawie wszystkie mają zęby bez oczu. Tylko nastoletni gang uliczny może uratować świat przed tymi najeźdźcami. W filmie pojawiły się wczesne role dwóch osób, które stały się znacznie bardziej znane w przyszłych rolach: Johna Boyegi (Finn w sequelu trylogii Gwiezdnych wojen) i Jodie Whittaker (13. Doktor Who). Aha, i jest to również najkrótszy film na tej liście, który ma 88 minut.

Inwazja porywaczy ciał (1978)

Inwazja porywaczy ciał 1978 Najlepsze filmy Amazon Prime VideoNa podstawie powieści Body Snatchers powstały cztery filmy, ale ten drugi, z 1978 roku, jest najlepszy. Obce zarodniki przemierzyły gwiazdy i wylądowały w San Francisco, gdzie zaczynają wnikać w ekosystem. Wkrótce ewoluują w strąki roślin i zaczynają powielać ludzi, kiedy idą spać. Pomysł, by ludzie zamieniali się w pozbawione emocji wersje samych siebie, jest dość przerażający, a film przechodzi w tryb pełnej paranoi. Znakomita jest również obsada, w tym Donald Sutherland, Leonard Nimoy i (po raz kolejny) Jeff Goldblum.

Pośliznąć się

pośliznąć sięJames Gunn napisał i wyreżyserował ten film z 2006 roku na kilka lat przed tym, jak zaczął robić filmy Guardians of the Galaxy dla Marvela. Jest to przesłanka filmu klasy B, jeśli kiedykolwiek istniała. Obcy pasożyt ląduje w małym miasteczku i zaraża miejscowego człowieka. To dopiero początek tego filmu, który ma jedne z najdzikszych przemian człowieka w kosmitę, jakie kiedykolwiek widziano w filmie. Ma też kilku solidnych aktorów, takich jak Nathan Fillion, Elizabeth Banks i Michael Rooker.

Najlepsze horrory sci-fi – wyróżnienia

Oto kilka innych filmów, które nie znalazły się na naszej liście 10 najlepszych:

Siła życiowa – Wampiry kosmiczne najeżdżają Ziemię, a także spędzają trochę czasu w seksownym czasie, w tym filmie z poczuciem winy. (Wypożycz lub kup w Amazon Prime Video)
Inwazja porywaczy ciał (1956) – Pierwsza adaptacja filmowa wciąż jest całkiem skuteczna w tworzeniu paranoi i horroru. (bezpłatnie na kanale Roku)
Proszę o ciszę – Obcy zdziesiątkowali Ziemię dzięki swojej prędkości i wykrywaniu dźwięku. To film, w którym brak dźwięku jest pozytywem. (Najważniejsze Plus)
Wydział – To najgorszy koszmar nastolatka: ich licealiści zostali zastąpieni przez zmiennokształtnych kosmitów. (HBO maks.)
Zabójczy Klownes z kosmosu – Tak, to kosmiczni klauni. Jednak ta komedia horroru science-fiction ma kilka przerażających momentów (bezpłatnie w telewizji Pluto)

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android