Oto jak ważne są kopie zapasowe Office 365

Oto jak ważne są kopie zapasowe Office 365

Od redakcji 22 czerwca 2022 r.

Wciąż jest wiele osób prywatnych, a nawet firm, które nie zajmują się kopiami zapasowymi. Są one szczególnie ważne, aby z jednej strony wykonać kopię zapasową danych, az drugiej przywrócić dane, jeśli zostały przypadkowo usunięte. Jednym z powodów jest to, że większość użytkowników Office 365 zakłada, że ​​Microsoft dba o dane. Ale to jest złe. Firma Microsoft odpowiada jedynie za zapewnienie bezproblemowego działania narzędzia i administracji. Jednak każdy użytkownik jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo danych. Ale są też inne powody, dla których kopie zapasowe Office 365 są tak ważne.

Źródło obrazu: Pexels

intranet i ekstranet

W szczególności firmy posiadają intranet lub ekstranet. Dlatego każdy, kto korzysta z usługi Office 365, ma do dyspozycji SharePoint, oparty na chmurze portal internetowy dla rozwiązań intranetowych i ekstranetowych. W tym przypadku szczególnie ważne jest wykonanie kopii zapasowej Office 365 SharePoint, aby dane były zawsze archiwizowane. Dzieje się tak dlatego, że często znajdują się tutaj szczególnie ważne dane, które są tracone na zawsze, jeśli nie zostaną wykonane żadne kopie zapasowe. Jednocześnie jednak awarie zasilania, a nawet cyberatak mogą również spowodować utratę danych. Przypadkowe usunięcie plików i folderów może być również zabezpieczone, ponieważ dane są bezpiecznie przechowywane.

Dzięki usłudze Office 365 SharePoint Backup masz możliwość tworzenia kopii zapasowych zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych witryn SharePoint. Oprócz witryn zespołu obejmuje to również witryny komunikacyjne i zbiory witryn. Masz również możliwość tworzenia kopii zapasowych osobistych witryn użytkowników usługi Office 365 z usługi OneDrive.

Jeśli zdarzy się, że dane wymagają przywrócenia, można przywrócić między innymi tylko poszczególne treści lub tylko zawartość. Dzięki temu jesteś bardzo elastyczny i możesz przywrócić poszczególne części, które mogły zostać utracone w wyniku awarii zasilania lub nie można ich już znaleźć.

Kopie zapasowe poczty e-mail

Osoby prywatne, a także firmy otrzymują na przestrzeni lat wiele ważnych e-maili, które oczywiście również powinny być wspierane. Dzięki usłudze Office 365 Secure E-Mail Backup możesz z jednej strony tworzyć kopie zapasowe ważnych wiadomości e-mail, az drugiej przywracać je. Przede wszystkim skrzynka odbiorcza e-mail jest najczęstszą przyczyną znalezienia się na komputerze wirusów i złośliwego oprogramowania. E-maile phishingowe, załączniki zawierające wirusy i wiele innych możliwości stanowią bramę do komputera.

Bez względu na to, jak bardzo jesteś ostrożny, zawsze w pewnym momencie cię złapie. Metody podsłuchiwania danych czy infiltracji komputera stają się coraz bardziej wyrafinowane, a przygotowane wiadomości są bardzo często zwodniczo prawdziwe. Pomimo ostrożności i dokładnego przyjrzenia się, szybko może się zdarzyć, że wirus wkradnie się do sieci lub zostaniesz wciągnięty przez witrynę phishingową.

Nawet jeśli Exchange Online oferuje funkcję tworzenia kopii zapasowych i przywracania, często jest ograniczona. Ponadto oferta nie wystarcza do złagodzenia ataków ukierunkowanych. Dlatego Bezpieczna kopia zapasowa poczty e-mail Office 365 ma ogromne znaczenie dla zachowania integralności danych, a także szybkiego i łatwego ich przywrócenia.

Wniosek

Bez względu na to, czy dane zostały utracone w wyniku cyberataku, wiadomości phishingowych lub przypadkowego usunięcia, bez kopii zapasowej, z pewnością zniknęły i nie można ich odzyskać. Dlatego ogromne znaczenie ma rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych dla Office 365, aby dane były szybko i łatwo ponownie dostępne w dowolnym momencie. Nie ma jednak znaczenia, czy jest to osoba prywatna, czy firma. Każdy ma ważne e-maile i dane na swoim komputerze, ponieważ większość umów ma obecnie formę cyfrową i dlatego rzadko jest umieszczana w folderach.

Co gorsza dla firm, problemem może stać się zemsta pracowników. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy zemsta wydaje się być częścią dobrego wychowania, nierzadko zdarza się, że zwolnieni pracownicy złośliwie usuwają dane. Ponownie rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych może rozwiązać problem, bezpiecznie przywracając dane. Pod warunkiem, że wykonywane są również regularne kopie zapasowe. Z tego powodu firmy powinny codziennie mieć kopię zapasową Office 365, aby zawsze być na bieżąco i mieć kopię zapasową wszystkich ważnych danych.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android