Oto, jak to jest używać telefonu Nothing Phone 1 w Stanach Zjednoczonych

Oto, jak to jest używać telefonu Nothing Phone 1 w Stanach Zjednoczonych

Oliver Cragg / Android AuthorityKiedy telefon Nothing Phone 1 wylądował w połowie 2022 roku, kupujący w USA byli rozczarowani, gdy usłyszeli, że nie pojawi się w Stanach Zjednoczonych. Brak partnerstwa z przewoźnikami i brak udowodnionej zbywalności były prawdopodobnie głównymi przyczynami tego posunięcia. Jednak to, że telefon nie jest tutaj sprzedawany, nie oznacza, że ​​nie możesz używać telefonu Nothing Phone 1 w USA. Po prostu nie możesz go kupić i wysłać na adres w USA. To się nieco zmieniło na początku 2023 roku. Nic nie otworzyło nowego płatnego programu beta dla kupujących w USA. Za 299 USD otrzymujesz telefon Nothing Phone 1 i wczesny dostęp do wersji beta systemu Nothing OS 1.5, opartego na systemie Android 13. Ten program kończy się 30 czerwca 2023 r., ale beta testerzy mogą zatrzymać telefon na stałe. Nic nie wyjaśnia, że ​​pewne rzeczy nie będą działać poprawnie, ale podstawowe wrażenia powinny być OK. Jeśli zastanawiasz się, jak to jest używać telefonu Nothing Phone 1 w USA, mam go w swoich rękach. O tym artykule: Telefon Nothing Phone 1 testowałem przez siedem dni w Kalifornii. Jednostka została dostarczona przez Nothing, but Nothing nie miało nic do powiedzenia w sprawie kierunku ani publikowanych treści.

Nothing Phone 1 w USA: w większości działa dobrze

nic telefon 1 z przoduOliver Cragg / Android Authority Podstawowe aspekty smartfona nie są skorelowane z tym, gdzie faktycznie go używasz. Oczywiście nie ma ograniczeń geograficznych dotyczących np. robienia zdjęć aparatem. Gry, łączenie się przez Wi-Fi, uzyskiwanie dostępu do aplikacji w sklepie Google Play oraz słuchanie muzyki i filmów; wszystkie działają bezbłędnie na telefonie Nothing Phone 1 w Stanach Zjednoczonych. Telefon otrzymał również liczne aktualizacje w krótkim czasie, w którym go miałem. Kiedy wyjąłem go z pudełka, czekała już na mnie aktualizacja Androida 13. Następnie otrzymał dwie kolejne aktualizacje, z których każda zawiera ulepszenia, poprawki, a nawet garść nowych funkcji. Większość aspektów smartfona z Androidem działa dobrze, niezależnie od tego, gdzie urządzenie się znajduje. Po całym dramacie zakulisowym Nothing OS, o którym opowiedział nam Carl Pei, dobrze jest widzieć, jak Nothing angażuje się w bardziej solidne oprogramowanie. Ta beta systemu Nothing OS 1.5 to pierwszy raz, kiedy firma robi wszystko we własnym zakresie i jak dotąd jestem pod wrażeniem. Oprogramowanie jest szczupłe, ale nie anemiczne, a podczas moich testów czułem się żwawo i płynnie. Szybkie i stałe aktualizacje również dobrze wróżą na przyszłość. Nie chcę wyciągać pochopnych wniosków, ponieważ technicznie jest to oprogramowanie w wersji beta. Jednak czułbym się dobrze, używając tego jako mojego codziennego kierowcy. Oczywiście niektóre problemy i ograniczenia telefonu 1, które omówiliśmy w naszej recenzji, nadal istnieją. Aparat nadal nie jest flagowym systemem jakości, a chipset nadal jest średniej klasy. Nadal jest tylko stopień ochrony IP53, a prędkości ładowania nie mają o czym pisać. Jednak żywotność baterii była dla mnie znacznie lepsza, co miło było zobaczyć. Mimo to wielu z tych problemów nie można naprawić za pomocą oprogramowania, więc musisz złagodzić swoje oczekiwania, jeśli pochodzisz z flagowego telefonu Samsung lub Pixel. Jednak bardzo przystępna cena wstępu w wysokości 299 USD pomaga spojrzeć na to wszystko z perspektywy.

Wystąpiły problemy z 5G/LTE

Nothing Phone 1 w amerykańskich testach prędkościC. Scott Brown / Android Authority Nic nie wskazuje na to, że beta testerzy będą mieli problemy z używaniem telefonu 1 u dwóch największych operatorów w kraju: Verizon i AT&T. Obaj operatorzy nie będą obsługiwać połączeń 5G na telefonie 1, a zasięg Verizon będzie „bardzo ograniczony” (słowa własne Nothing). T-Mobile jest najlepszym operatorem dla Telefonu 1, ponieważ zapewni połączenia 3G, 4G i 5G. Jednak nawet użytkownicy T-Mobile nie będą mieli pełnego wsparcia pasma, więc zasięg może nadal stanowić problem w niektórych obszarach, w których Twój obecny smartfon w USA ma silny sygnał. Jestem klientem T-Mobile i miałem T-Mo SIM w moim Nothing Phone 1 podczas tego okresu testowego. Krótko mówiąc, moje doświadczenie z połączeniem było w porządku. Miałem serwis, kiedy spodziewałem się go mieć, a moje prędkości wydawały się być takie same, jak te, które widziałem ze smartfonów, które są oficjalnie kompatybilne z rynkiem amerykańskim. W T-Mobile Nothing Phone 1 działał tak, jak się spodziewałem. Jednak kiedy zacząłem kopać, zauważyłem zupełnie inną wydajność w porównaniu z telefonem z USA. Jednak słowem kluczowym w tym ostatnim zdaniu jest „pojawił się”. Gdybym niczego nie analizował, telefon 1 działał tak, jak oczekiwałbym, że każdy telefon będzie działał. Ale kiedy przeprowadziłem kilka aktywnych testów, zobaczyłem, że Nothing Phone 1 ma pewne znaczące różnice w łączności w porównaniu z telefonem z USA. W ramach moich testów umieściłem Nothing Phone 1 i mój Google Pixel 7 Pro tuż obok siebie inny i przeprowadził kilka testów prędkości z połączeniami 4G i 5G (oba telefony miały karty SIM T-Mobile). Wyniki były całkiem inne. Sprawdź kilka zrzutów ekranu z moich testów poniżej (Nothing Phone 1 jest po lewej stronie, a Pixel 7 Pro po prawej).
Strona główna Nic Telefon 1 Test prędkości 5GStrona główna NP1 (5G)Strona główna Test prędkości Pixel 7 Pro 5GStrona główna P7P (5G)Strona główna Nic Telefon 1 Test prędkości 4GStrona główna NP1 (4G)Strona główna Test prędkości Pixel 7 Pro 4GStrona główna P7P (4G)Starbucks Nothing Phone 1 Speed ​​Test 5GLokalny Starbucks NP1 (5G)Test prędkości Starbucks Pixel 7 Pro 5GLokalny Starbucks P7P (5G)Starbucks Nothing Phone 1 Speed ​​Test 4GLokalny Starbucks NP1 (4G)Test prędkości Starbucks Pixel 7 Pro 4GLokalny Starbucks P7P (4G) Powyższe zrzuty ekranu pokazują pewne znaczące różnice między dwoma telefonami, głównie związane z prędkościami pobierania 4G i prędkościami wysyłania 5G. Testy te pokazują, że telefon 1 nie osiąga takich samych prędkości i niezawodności jak Pixel 7 Pro, niezależnie od lokalizacji. Zauważ, że czasami działa to na korzyść Telefonu 1, na przykład z nieco lepszymi prędkościami w górę / w dół w 4G w moim domu – ale w większości przypadków tak nie jest. Ważne jest, aby zrozumieć, że testy prędkości, takie jak te, nie są ewangelią. Uruchomiłem każdy z nich wiele razy z tej samej pozycji, podłączony do tych samych sieci i widziałem różne wyniki. Powyższe zrzuty ekranu przedstawiają wyniki, które widziałem najbardziej konsekwentnie. Ogólnie jednak Pixel 7 Pro miał bardziej stabilne wyniki niż Telefon 1.
Zobacz też: Najlepsze plany 5G w USA Niezależnie od tego, należy zauważyć, że zauważyłem to dopiero wtedy, gdy tego szukałem. Mimo że prędkości były różne na papierze, nadal byłem online. Moje aplikacje zostały otwarte, moje strony internetowe zostały załadowane, moja muzyka została przesłana strumieniowo, a moje pobieranie zostało zakończone. Tak długo, jak nie szukasz bardzo konkretnych połączeń/prędkości, powinieneś być w porządku, używając telefonu Nothing Phone 1 w USA, przynajmniej w T-Mobile.

Trywialne przypomnienia, że ​​to nie jest telefon z USA

Nic Telefon 1 Tryb samolotowyC. Scott Brown / Android AuthorityNothing ma siedzibę w Londynie. Chociaż ma wielonarodowy zespół, większość integralnych członków zespołu mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii. W związku z tym nie powinno dziwić, że język i miary zorientowane na Wielką Brytanię są domyślnie używane w systemie Nothing OS. Powyższy obraz pokazuje, że tryb samolotowy to „Tryb samolotowy” na telefonie Nothing Phone 1 w USA. Możesz także zobaczyć „kolor”, „minimalizuj” i „licencja”, które w Stanach Zjednoczonych są pisane inaczej (kolor, minimalizacja i licencja). Aplikacja Weather pod marką Nothing ma domyślnie temperaturę w stopniach Celsjusza. Chociaż jest to świetne dla anglofilów tutaj w USA, prawdopodobnie jest nieco dezorientujące dla innych użytkowników. Chociaż możesz to zmienić, po pierwszym włączeniu telefonu Nothing Phone 1 w Stanach Zjednoczonych zobaczysz język i wymiary odnoszące się do Wielkiej Brytanii. Będę pierwszym, który przyzna, że ​​to błahostki. Właściwie to mi się podoba — sprawia, że ​​mój telefon wydaje się nieco egzotyczny. Dowodzi to jednak, że Nothing OS nie został zoptymalizowany pod kątem rynku amerykańskiego. Amerykańscy użytkownicy prawdopodobnie nigdy wcześniej nie widzieli brytyjskiej pisowni na swoich smartfonach. Oczywiście łatwo to zmienić. Możesz iść do Ustawienia > System > Języki i metody wprowadzania > Języki > Dodaj język i zmień domyślny język z „angielski (Wielka Brytania)” na „angielski (Stany Zjednoczone)”. Dogodnie zmienia to również pomiary temperatury na stopnie Fahrenheita. Większość Amerykanów nigdy tego nie zrobiła i nie będzie wiedziała jak, ponieważ są przyzwyczajeni do oglądania własnego języka od razu po wyjęciu z pudełka.

Glif przypomina o tym, jak przestarzały jest rynek amerykański

nic telefon 1 glif na tylnym portrecieOliver Cragg / Android AuthorityCarl Pei jest nieugięty, że Nothing Phone 1 nie wygląda jak iPhone. Twierdzi, że kwadratowe boki i płaski wyświetlacz to po prostu najbardziej optymalny sposób zaprojektowania smartfona, a umiejscowienie aparatu z tyłu nie różni się od większości telefonów z Androidem. Jednak niezależnie od tego, co mówi Carl, większość znanych mi osób, które widziały telefon Phone 1 podczas jego używania, myślała, że ​​to iPhone. Ponieważ jestem zagorzałym użytkownikiem Androida i piszę dla witryny poświęconej Androidowi, moja znajomi natychmiast zapytali, dlaczego używam iPhone’a. Wyjaśniłem, że tak naprawdę jest to telefon z Androidem i pokazałem im urządzenie. Nieuchronnie zauważyli, jak fajny jest przezroczysty tył, a potem pisnęli z zachwytu, kiedy pokazałem im Glif.
Zobacz też: Carl Pei o biznesie szumu i budowaniu ekosystemu Te sytuacje naprawdę pokazały, jak nudne są smartfony w USA. 55% właścicieli smartfonów korzysta z iPhone’a, pozostawiając mniej niż 45% Androida. Z tych 45% przytłaczająca większość to telefony Samsung. Tutaj urządzenie takie jak Nothing Phone 1 wyróżnia się jak ból kciuka. Dzięki tym statystykom Nothing Phone 1 w USA staje się oświadczeniem — niezależnie od tego, czy chcesz, aby nim było. Korzystanie z tego telefonu spowoduje, że ludzie będą Cię o to pytać, zwłaszcza jeśli jesteś w zatłoczonym barze, a Glif zacznie migać, gdy otrzymasz telefon. Jestem pewien, że podobne rzeczy dzieją się w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, biorąc pod uwagę, że żaden inny telefon nie ma nic tak innowacyjnego jak The Glyph. Ale poza Stanami Zjednoczonymi oglądanie różnych telefonów z unikalnymi funkcjami i wzorami jest całkiem normalne, podczas gdy tutaj jest to totalna niespodzianka. Ludzie w USA zainteresowani uzyskaniem telefonu Nothing Phone 1 powinni o tym pamiętać.

Nothing Phone 1 w USA: czy powinieneś go mieć?

nic telefon 1 logo 1Oliver Cragg / Android AuthorityOd teraz do końca czerwca 2023 r. mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą kupić telefon Nothing Phone 1 za jedyne 299 USD. Będzie miał oprogramowanie w wersji beta, nie będzie działać dobrze w sieciach AT&T i Verizon, a ty nie możesz wybrać wariantu pamięci RAM/pamięci (jesteś zablokowany na model 8 GB/128 GB). Myślę jednak, że dla niektórych kupujących jest to warte to. Za 299 USD telefon Nothing Phone 1 ma taką samą cenę jak budżetowy telefon Motorola i ponad 100 USD mniej niż nawet Pixel 6a. Jeśli masz już plan T-Mobile lub chcesz się przełączyć, prawdopodobnie będziesz zadowolony z telefonu Nothing Phone 1 za to, za co zapłacisz. Oczywiście w 2023 roku prawdopodobnie pojawi się telefon Nothing Phone 2, a to urządzenie może otrzymać oficjalne wsparcie w Stanach Zjednoczonych. Może warto na to poczekać, jeśli nie potrzebujesz czegoś natychmiast. Dla mnie Nothing Phone 1 nie mógł mnie odwieść od mojego Pixela 7 Pro. Aparat Pixela jest znacznie lepszy, a ekskluzywne funkcje oprogramowania Pixela ułatwiają codzienne użytkowanie. Jeśli jednak szukałem taniego telefonu, który wyglądał fajnie i dobrze radził sobie z podstawami, moim najlepszym wyborem byłby telefon Nothing Phone 1 za 299 USD. Po prostu podejdź do tego z realistycznymi oczekiwaniami, a będziesz szczęśliwy. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android