Operator sieci dla komunikacji mobilnej w Niemczech

Operator sieci dla komunikacji mobilnej w Niemczech

Redakcja 10 marca 2023 r

Zdjęcie: Michael Schwarzenberger z Pixabay

W Niemczech jest wielu operatorów telefonii komórkowej. Kupują usługi, które oferują swoim klientom od różnych operatorów sieci. Trzej najwięksi operatorzy sieci w Niemczech to Deutsche Telekom, Vodafone i Telefónica.

Deutsche Telekom

Deutsche Telekom generuje największe obroty wśród operatorów sieci w Niemczech na rynku telefonii komórkowej i posiada sieć z drugą największą liczbą połączeń. Ogólnie rzecz biorąc, sieć Deutsche Telekom jest najbardziej niezawodna w Niemczech.Ceny Deutsche Telekom są średnio wyższe niż u konkurencji. Z drugiej strony, znacznie szybciej przyspieszono rozbudowę sieci w standardzie 5G w Telekom, który oferuje największy jak dotąd zasięg sieci wśród operatorów sieci.

Vodafone

Pod względem dystrybucji przychodów na rynku telefonii komórkowej Vodafone zajmuje trzecie miejsce wśród operatorów sieci w Niemczech, ale jednocześnie ma najwięcej połączeń. Firma oferuje szereg planów, a jej ceny są na ogół niższe niż w przypadku Deutsche Telekom. Sieć Vodafone jest tylko nieznacznie mniej rozbudowana niż Deutsche Telekom.

Telefónica

Telefónica, potocznie znana jako O2, zajmuje trzecie miejsce pod względem liczby abonamentów komórkowych wśród operatorów sieci w Niemczech, ale ma drugie najwyższe przychody na rynku mobilnym. Połączenia przez sieć O2 są generalnie tańsze, ale zasięg i prędkość sieci nie nadążają w wielu testach za dwoma głównymi konkurentami. Telefónica rozpoczęła również rozbudowę sieci 5G znacznie później niż Telekom i Vodafone, co oznacza, że ​​ogólnie dostępny jest tu również mniejszy zasięg.

1&1 Drillisch

Operator telekomunikacyjny 1&1 od dawna ma ambicje, a wraz z nabyciem licencji 5G konkretne plany obsługi własnej sieci komórkowej. Do tej pory budowa sieci ograniczała się jednak do kilku miast i stałych taryf sieciowych.

Test sieci
Deutsche Telekom
Vodafone
Telefónica

Connect 2022/2023 Znakomity (zwycięzca testu) Bardzo dobry Bardzo dobry Computer Bild 2022/2023 Bardzo dobry (1,4) Dobry (1,8) Dobry (2,2) Stiftung Warentest 04/2022 Dobry (1,6) Dobry (1,7) Dobry (1,9) Chip 2022/2023 Bardzo dobry (1,3) Bardzo dobry (1,4) Dobry (1,7)

Sieci komórkowe w trakcie testów

Ekspansja sieci w Niemczech

W ostatnich latach wszyscy trzej operatorzy sieci mocno inwestowali w rozbudowę sieci, zwłaszcza w rozbudowę sieci LTE i 5G. W ramach starań o zasięg sieci w całych Niemczech rząd zainwestował także w rozbudowę sieci telefonii komórkowej Deutsche Telekom, Vodafone i Telefónica. Tak zwane „białe plamy”, czyli miejsca, w których wcześniej nie było zasięgu sieci, powinny więc należeć do przeszłości.

Który operator sieci oferuje LTE i 5G?

Wszyscy najwięksi operatorzy sieci w Niemczech oferują swoim klientom usługi LTE i 5G. Deutsche Telekom jest pierwszym operatorem, który wdrożył usługi 5G w Niemczech i ma już duży zasięg. Vodafone i Telefónica obecnie rozwijają swoje sieci LTE i 5G, ale nie są one jeszcze dostępne na wszystkich obszarach.

Kiedy wybór operatora sieci jest dla mnie ważny?

Nie tylko jeśli chcesz zawrzeć umowę bezpośrednio z trzema dostawcami, ale także ze wszystkimi innymi dostawcami, odpowiednia sieć powinna być znana. Wszyscy dostawcy w Niemczech korzystają z tych sieci iw wielu miejscach nadal może mieć duże znaczenie, która sieć jest używana, pomimo ogólnie rozległego zasięgu sieci. Niezależnie od tego, którego operatora sieci wybierzesz, możesz być pewien, że będziesz mieć dostęp do niezawodnej komunikacji mobilnej w Niemczech.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android