OnePlus 12: data premiery, specyfikacje, cena i wszystkie dotychczasowe plotki

OnePlus 12: data premiery, specyfikacje, cena i wszystkie dotychczasowe plotki

C. Scott Brown / Android AuthorityOnePlus rzucił nam wiele krzywych w ciągu ostatnich kilku lat. Ostatnio firma wypuściła OnePlus 11 i jednocześnie ogłosiła, że ​​nie wypuści OnePlus 11T. Nie będzie już również tworzyć modeli Pro (co oznacza, że ​​​​nie ma w drodze OnePlus 11 Pro). To było interesujące, gdy pamiętasz, że w 2022 roku firma wypuściła OnePlus 10 Pro i OnePlus 10T i nie wypuściła OnePlus 10! To wszystko jest trochę zwariowane. Niezależnie od tego, oczekujemy OnePlus 12, ale czego możemy się spodziewać? Poniżej podsumowaliśmy wszystkie uzasadnione plotki o OnePlus 12, które widzieliśmy do tej pory. Mamy też pewne spekulacje oparte na historii premier firmy. Na koniec mamy też kilka rzeczy, które mamy nadzieję zobaczyć, nawet jeśli jeszcze nie słyszeliśmy o nich żadnych plotek.

Czy będzie OnePlus 12?

Pomimo wspomnianych wcześniej krzywych, OnePlus konsekwentnie co roku wypuszcza nowe flagowe numerowane urządzenie od samego początku. Nazwa i liczba urządzeń może się trochę zmienić tu i tam, ale zawsze jest nowy numer, więc jesteśmy pewni, że OnePlus 12 pojawi się w 2024 roku. W 2023 roku OnePlus ostatecznie wypuścił OnePlus 11R z ograniczoną dostępnością (głównie w Indiach ). Telefon skrócił kilka zakrętów w porównaniu do OnePlus 11, ale uzyskał także zaskakujące ulepszenia jakości życia, co czyni go całkiem ekscytującym telefonem w swoim przedziale cenowym. Biorąc pod uwagę, że są to jedyne dwa telefony z serii 11, które zostaną wprowadzone na rynek w tym roku, rozsądne jest oczekiwanie telefonu „R” również w 2024 roku. Oczywiście jest za wcześnie, aby OnePlus ogłosił lub dokuczał cokolwiek związanego z jego listą smartfony z 2024 roku. Na razie działamy tylko na fakcie, że zawsze widzimy nowy roczny flagowiec i regularnie urządzenie „R”, więc skład OnePlus 2024 prawdopodobnie nie będzie inny.

Kiedy będzie data premiery OnePlus 12?

bohater oneplus 11Ryan Haines / Urząd ds. Androida
Seria OnePlus 9: 23 marca 2021 r
OnePlus 10 Pro (Chiny): 11 stycznia 2022 r
OnePlus 10 Pro (globalnie): 31 marca 2022 r
OnePlus 11 (Chiny): 4 stycznia 2023 r
OnePlus 11 (globalny): 7 lutego 2023 Przed 2022 rokiem OnePlus zaprezentował swój najnowszy flagowy telefon podczas jednego wydarzenia. Jednak w 2022 roku zaczęła organizować dwa wydarzenia: jedno dla Chin i jedno dla innych rynków światowych. Premiera OnePlus 10 Pro w Chinach miała miejsce jako pierwsza, a globalna premiera nastąpiła prawie trzy miesiące później. W 2023 roku OnePlus powtórzył tę strategię dla OnePlus 11. Teraz, gdy mamy na to dwa lata, jesteśmy prawie pewni, że OnePlus zrobi to samo w 2024 roku. W związku z tym należy spodziewać się premiery OnePlus 12 w Chinach na początku stycznia 2024 r., a globalna premiera nastąpi kilka tygodni, a nawet miesięcy później. Co ciekawe, różnice między chińską wersją tych telefonów a wersjami globalnymi były bliskie zeru. Innymi słowy, jedyne, czego nie dowiemy się o OnePlus 12, kiedy dojdziemy do drugiego uruchomienia, to ile to będzie kosztować. Specyfikacje, wygląd, funkcje aparatu itp. zostaną potwierdzone podczas premiery w Chinach. Oznacza to, że będziesz mógł rozpocząć rok 2024, wiedząc prawie wszystko o OnePlus 12 – nawet jeśli nie będziesz mógł go kupić do lutego, a nawet marca.

Jakie funkcje będzie miał OnePlus 12?

OnePlus nie jest zbyt spójny z tym, co oferuje ze swoimi flagowymi smartfonami. Na przykład w końcu wszedł na pokład z ładowaniem bezprzewodowym z serią OnePlus 8, ale potem upuścił go z OnePlus 11. Podobnie wprowadził wysokiej klasy sprzęt do aparatu, a następnie porzucił go i rozwidlił oficjalne oceny IP przed zatrzymaniem tego ćwiczyć. W związku z tym istnieje wiele symboli wieloznacznych związanych z uruchomieniem OnePlus 11.

Projekt

oneplus 11 stojący z oneplus buds pro 2Ryan Haines / Android AuthorityOnePlus 9 wyglądał zupełnie inaczej w porównaniu z OnePlus 8. Podobnie OnePlus 10 Pro nie przypominał OnePlus 9 Pro. OnePlus 11 wyglądał bardzo podobnie do OnePlus 10 Pro, ale pytanie brzmi: czy OnePlus będzie trzymał się jednego języka projektowania, czy zmieni go ponownie dla OnePlus 12? Niestety, nie mamy żadnych wycieków renderów ani innych wiarygodnych wycieków projektowych już. Z historią OnePlus nikt nie zgadnie, jak mógłby wyglądać telefon. Więcej informacji na ten temat powinniśmy poznać w drugiej połowie 2023 roku.

Okular

Profil boczny ekranu oneplus 11rDhruv Bhutani / Android Authority Najnowszy flagowiec OnePlus jest zawsze wyposażony w najnowszy chipset Qualcomm z serii 8. W 2024 roku spodziewalibyśmy się, że Snapdragon 8 Gen 3 pojawi się w OnePlus 12. Zobaczenie czegokolwiek innego byłoby sejsmiczną zmianą strategii smartfonów OnePlus, więc jest to równie pewny zakład, jak każdy inny. Jeśli OnePlus 12 nie jest wyposażony w Snapdragon 8 Gen 3, zjemy nasz kapelusz. Widzieliśmy już kilka wyciekłych informacji na temat Snapdragon 8 Gen 3. Podobno SoC może mieć nową konfigurację rdzenia w konfiguracji 1+3+2+2. Oznacza to, że możesz spodziewać się jednego dużego rdzenia, pięciu średnich rdzeni i dwóch małych rdzeni. Zasadniczo powinno to sprawić, że Snapdragon 8 Gen 3 będzie mocniejszy niż jego poprzednik i bardziej wydajny w testach wielordzeniowych. Jednak to, w jaki sposób poprawi to rzeczywiste użytkowanie, jest na razie tajemnicą. Poza SoC, OnePlus rzadko obniża specyfikacje z poprzednich modeli. Oznacza to, że powinieneś zobaczyć wiele takich samych specyfikacji, które widzieliśmy w OnePlus 11. Obejmuje to co najmniej 8 GB i do 16 GB pamięci RAM, co najmniej 128 GB pamięci wewnętrznej i co najmniej 5000 mAh baterii. Ta bateria powinna ładować się przewodem z prędkością co najmniej 80 W, chociaż ładowanie bezprzewodowe prawdopodobnie nie będzie obsługiwane. Wyświetlacz powinien być jedną z jego głównych cech z rozdzielczością 1440p, dużą gęstością pikseli i osłoną Gorilla Glass Victus.

Kamery

aparaty oneplus 11 prostoRyan Haines / Android AuthorityOnePlus ma tendencję do zmieniania swojej strategii dotyczącej aparatów z każdym nowym rokiem. Chociaż konfiguracja aparatów pozostaje względnie stała – główna, ultraszerokokątna, teleobiektyw, a czasem czwarta – typy czujników i cechy charakterystyczne tych czujników są bardzo różne. Na przykład OnePlus 10 Pro miał szalenie szeroki ultraszeroki aparat, który był prawie obiektywem typu rybie oko. OnePlus użył sztuczek programowych, aby „odkręcić” obraz, ale wyniki nie były zbyt imponujące i uniemożliwiły mu stanie się jednym z najlepszych telefonów z aparatem roku. Firma porzuciła ten styl obiektywu dla OnePlus 11, wybierając ultraszeroki obiektyw z normalnym polem widzenia – jednocześnie znacznie obniżając jakość czujnika tego obiektywu. Czy kamera OnePlus 12 będzie kolejną sprawą cięcia kosztów, czy też firma w końcu zrobić krok naprzód i oferować sprzęt na poziomie flagowym? Jedna plotka sugeruje, że teleobiektyw może uzyskać znaczną aktualizację. Według przecieku Digital Chat Station, OnePlus rzekomo wewnętrznie testuje urządzenie z procesorem Snapdragon 8 Gen 3 i peryskopowym teleobiektywem. Biorąc pod uwagę, że oczekiwany OnePlus V Fold – który zostanie wprowadzony na rynek w sierpniu – będzie za wcześnie na imprezę dla Snapdragon 8 Gen 3 SoC, to wewnętrzne urządzenie testowe jest prawie na pewno OnePlus 12. Oczywiście nie oznacza to, że 2024 flagowiec z pewnością będzie miał teleobiektyw peryskopowy, ale wydaje się, że może. Niezależnie od sprzętu, możesz spodziewać się kontynuacji współpracy z Hasselbladem, ponieważ OnePlus zrobił z tego ogromną sprawę w ciągu ostatnich kilku lat. To partnerstwo przenosi charakterystyczną naukę kolorów Hasselblada na telefony OnePlus.

Jaka będzie cena OnePlus 12?

kamery oneplus 11 i suwak alertówRyan Haines / Urząd ds. Androida
OnePlus 8 Pro (2020): 899 $
OnePlus 9 Pro (2021): 969 $
OnePlus 10 Pro (2022): 899 $
OnePlus 11 (2023): 699 USD OnePlus 11 wylądował w szokującej cenie zaledwie 699 USD. Chociaż brakowało mu słowa „Pro” w nazwie, OnePlus zapewnił nas, że jest to topowy flagowiec firmy na 2023 rok. W porównaniu z poprzednimi telefonami na poziomie Pro, OnePlus 11 był o setki dolarów tańszy. Oczywiście , firma musiała dokonać ogromnych poświęceń, aby uzyskać tę cenę (bezprzewodowe ładowanie, stopień ochrony IP, wysokiej jakości ultraszerokokątny aparat itp.). Pytanie brzmi, czy OnePlus uznał to za skuteczne. Firma nie publikuje często danych dotyczących sprzedaży swoich telefonów, więc nie mamy pojęcia, jak dobrze sprzedał się OnePlus 11 w porównaniu ze starszymi telefonami OnePlus z jego rodowodu. Innymi słowy, możliwe jest, że OnePlus odniósł wielki sukces z OnePlus 11 i OnePlus 12 wyląduje w podobnej cenie z podobnymi poświęceniami, aby się tam dostać. Z drugiej strony możliwe, że OnePlus 11 wcale nie sprzedawał się dobrze, a OnePlus powróci do wyższej ceny z mniejszymi wyrzeczeniami w przypadku OnePlus 12. Biorąc pod uwagę plotki, że firma bawi się teleobiektywem peryskopowym, my skłaniają się ku znacznemu wzrostowi cen. Jednak to na razie tylko spekulacje.

OnePlus 12: Co chcemy zobaczyć

Powyżej powiedzieliśmy Ci wszystko o najnowszych przeciekach, plotkach i danych historycznych, aby zasugerować, co prawdopodobnie zobaczymy z OnePlus 12. Poniżej mamy kilka rzeczy, które mamy nadzieję zobaczyć. Należy pamiętać, że różnią się one od przecieków i plotek tym, że nie mamy dowodów na to, że te rzeczy nadejdą. Po prostu bardzo chcielibyśmy, żeby się wydarzyły.

Ładowanie bezprzewodowe

OnePlus 8 Pro na ładowarce bezprzewodowej 2Minęło sześć lat, zanim OnePlus w końcu wypuścił telefon z ładowaniem bezprzewodowym: OnePlus 8 Pro, który wylądował w 2020 roku. Po ostatecznym uzyskaniu tej funkcji straciliśmy ją w 2023 roku, ponieważ OnePlus 11 nie ma ładowania bezprzewodowego, a my nie oczekuj innych flagowych telefonów OnePlus w tym roku (przynajmniej poza sferą składanych telefonów). Wygląda na to, że wróciliśmy tam, gdzie kiedyś byliśmy, kupując telefon OnePlus, który wymaga od użytkownika, aby nie przejmował się ładowaniem bezprzewodowym. Naprawdę mamy nadzieję, że ten problem zniknie w 2024 roku. Wszystkie flagowe telefony powinny być wyposażone w ładowanie bezprzewodowe – kropka. Z telefonami poniżej 500 USD, takimi jak Google Pixel 7a, które mają teraz i każdym nowoczesnym iPhonem obsługującym go wraz z zaletami MagSafe, nie może być już żadnych wymówek. Ładowanie bezprzewodowe mogło być miłym dodatkiem kilka lat temu, ale coraz częściej staje się standardową funkcją. Jeśli planujesz posiadać OnePlus 12 przez wiele lat, będziesz chciał, aby mógł ładować się bezprzewodowo, teraz lub w przyszłości.

Bezkompromisowy aparat

aplikacja aparatu oneplus 11 w dłoniRyan Haines / Android Authority Co roku przewidujemy najnowsze wrażenia z flagowego aparatu OnePlus. I co roku odchodzimy nieco rozczarowani. Najbliżej prawdziwej wygranej byliśmy w OnePlus 9 Pro. Ale nawet ten telefon miał zbędny czwarty obiektyw (czujnik monochromatyczny 2 MP), który nie robił wiele dla użytkownika poza wzrostem ceny telefonu. Z jakiegokolwiek powodu OnePlus odmawia robienia tego, czego tak naprawdę chcemy, czyli oferowania systemu potrójnego obiektywu z wysokiej jakości czujnikami podstawowymi, ultraszerokokątnymi i teleobiektywami. Bez dodatkowych obiektywów, bez starego/sub-parowego sprzętu i bez dziwnych sztuczek. Czy rok 2024 da nam to, czego chcemy? Naprawdę mamy nadzieję, że OnePlus 12 przełamie ten trend. Fakt, że słyszeliśmy, że OnePlus może testować teleobiektyw peryskopowy, jest niewątpliwie zachęcający. Jednak sparzyliśmy się już tak wiele razy. Jesteśmy ostrożnymi optymistami, ale nie robimy sobie zbyt dużych nadziei na ten mecz.

Pełna ocena IP

Wyświetlacz OnePlus 10 Pro podczas malowaniaEric Zeman / Android Authority Podobnie jak w przypadku ładowania bezprzewodowego, pełna ocena IP była czymś, czego zawsze chcieliśmy od OnePlus i otrzymaliśmy ją dopiero w 2020 roku w OnePlus 8 Pro. Ostatecznie oceny IP również zniknęły, a OnePlus 11 ich nie miał (przynajmniej w przypadku odblokowanego modelu). Po raz kolejny, podobnie jak w przypadku ładowania bezprzewodowego, pełna ocena IP68 powinna być standardem dla każdego flagowego telefonu. Uzyskanie tego certyfikatu wymaga czasu i kosztuje więcej pieniędzy, ale pominięcie go nie jest odpowiednim rozwiązaniem. Jest to szczególnie widoczne, gdy nawet średniozaawansowani użytkownicy mogą uzyskać przynajmniej stopień ochrony IP67, jak ma to miejsce w przypadku Pixela 6a i Pixela 7a. Nawet jeśli OnePlus nie chce uzyskać oceny IP68 dla OnePlus 12, powinien przynajmniej dać nam IP67. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android