Okręg szkolny w USA całkowicie zakazał używania smartfonów, a uczniowie (w większości) nie mają z tym problemu

Okręg szkolny w USA całkowicie zakazał używania smartfonów, a uczniowie (w większości) nie mają z tym problemu

Robert Triggs / Android AuthorityTL;DR Na Florydzie szkoły publiczne hrabstwa Orange całkowicie zakazały używania smartfonów. Wydaje się, że w większości popierają tę politykę nauczyciele, uczniowie i rodzice. Jednak uczniowie i rodzice uważają, że całodzienne egzekwowanie przepisów naraża uczniów na ryzyko. W maju na Florydzie uchwalono ustawę stanowiącą, że uczniom należy zabronić korzystania ze smartfonów podczas zajęć edukacyjnych. Jednak prawo nie mówi nic o używaniu smartfonów w szkole w okresach innych niż nauka, takich jak lunch, przerwa lub okresy wolne. Szkoły publiczne hrabstwa Orange zdecydowały się jednak pójść na całość i wszystkie szkoły w dystrykcie Florydy wprowadziły całkowity zakaz używania smartfonów przez cały dzień. Co zaskakujące, artykuł w The New York Times podkreślający reakcje na tę politykę są całkiem pozytywne ze strony nauczycieli, rodziców i nawet studenci. Nauczyciele uwielbiają to, że pozwala to uczniom skupić się, rodzice uwielbiają, gdy ich dzieci ograniczają czas spędzany przed ekranem, a nawet uczniowie uwielbiają to, że dzięki temu czują się bardziej autentyczni, obecni i zaangażowani. „Teraz ludzie nie mogą tak naprawdę myśleć: „Och, spójrz”. u mnie na Instagramie. Oto kim jestem” – powiedziała Peyton Stanley, uczennica 12. klasy jednej ze szkół średnich w dotkniętym dystrykcie. „Pomogło ludziom być w szkole tym, kim są, a nie tym, kim są w Internecie”. „Och, uwielbiam [the policy]” – powiedziała Nikita McCaskill, nauczycielka w tej samej szkole. „Studenci są bardziej rozmowni i chętniej współpracują.” Egzekwowanie zakazu korzystania ze smartfonów jest jednak czasochłonne. Co nieco komiczne, Lyle Lake, szkolny funkcjonariusz ochrony, patroluje w wózku golfowym przerwy na lunch, aby przyłapać uczniów na potajemnym korzystaniu z telefonów. Jeśli zostanie zauważony, uczeń musi pojechać z Lake do głównego biura, gdzie do końca dnia włącza telefon. „Zazwyczaj kończę z wózkiem pełnym uczniów” – powiedział Lake – „ponieważ więcej zabieram w drodze do biura”. Pomimo pozytywnego przyjęcia zakazu istnieją pewne obawy dotyczące bezpieczeństwa i etyki.

Rodzice i uczniowie martwią się o bezpieczeństwo i etykę

Najbardziej znaczący sprzeciw wobec tej polityki dotyczy bezpieczeństwa. Jeżeli uczeń potrzebuje skontaktować się z rodzicem lub członkiem rodziny, nie może tego zrobić za pomocą telefonu komórkowego bez naruszenia zakazu. Jedyną opcją jest udanie się do głównego biura i skorzystanie z telefonu stacjonarnego. Ponieważ strzelaniny w szkołach są w Stanach Zjednoczonych niemal codziennością, ten brak dostępnej komunikacji ze światem zewnętrznym wprawia rodziców i uczniów w stan niepokoju. Ponadto uczniowie nagrywający telefonem nagrania tego, co dzieje się w ich szkole, mają tę zaletę, że mają pewność, że są bezpieczni. W ciągu ostatnich kilku lat w mediach pojawiło się wiele doniesień o uczniach nagrywających wydarzenia w szkole, które ujawniały niebezpieczne warunki, którym można było zaradzić. Obejmuje to to, co mówią i robią nauczyciele w klasie, co stale się zmienia, szczególnie na Florydzie. Wreszcie, polityka ta sugeruje, że nie można ufać uczniom, że są odpowiedzialni za swoje własne działania, co nie zapewnia odpowiedniego przygotowania je na dorosłe życie. „Oczekują, że weźmiemy odpowiedzialność za własne wybory” – powiedziała Sophia Ferrara, uczennica 12. klasy, która w wolnych chwilach musi korzystać ze smartfona, aby brać udział w zajęciach online w college’u. „Ale potem odbierają nam możliwość dokonywania wyboru i uczenia się odpowiedzialności”. Co o tym myślisz? Czy smartfony powinny być całkowicie zakazane w szkołach? Daj nam znać w poniższej ankiecie.

Czy smartfony powinny być zakazane w szkołach?

54 głosyTak i powinny to być bany całodzienne33%Tak, ale bany całodzienne to trochę za dużo44%Nie, banów nie powinno być15%Nie jestem pewien7%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android