Ogłoszono ROG Phone 6D i 6D Ultimate: oto wszystko, co musisz wiedzieć

Ogłoszono ROG Phone 6D i 6D Ultimate: oto wszystko, co musisz wiedzieć

Oliver Cragg / Android AuthorityTL;DR Asus oficjalnie ogłosił dwa nowe dodatki do swojej serii ROG Phone 6 — ROG Phone 6D i 6D Ultimate. ROG Phone 6D i 6D Ultimate zamieniają Snapdragon 8 Gen 1 na układ Dimensity 9000 Plus firmy Mediatek. Podobnie jak inne modele, 6D i 6D Ultimate mają na celu zapewnienie najwyższej jakości gier mobilnych. Niezadowolony z samych ROG Phone 6 i 6 Pro, Asus powraca z dwoma nowymi dodatkami do serii ROG Phone 6 — ROG Phone 6D i 6D Ultimate. Poprzednie dwa modele oferują mnóstwo przyciągających wzrok funkcji dla entuzjastów gier mobilnych, takich jak częstotliwość odświeżania 165 Hz, Snapdragon 8 Plus Gen 1 i 18 GB pamięci RAM LPDDR5. Ale co przyniosą te nowe modele 6D? Oto wszystko, co musisz wiedzieć. ROG Phone 6D i 6D Ultimate kontynuują w miejscu, w którym skończyły się telefony Phone 6 i 6 Pro, całkiem dosłownie. Nie ma dużej różnicy między tymi słuchawkami a ich starszym rodzeństwem. Istnieje jednak kilka godnych uwagi zmian, takich jak kolor, waga i, co najważniejsze, procesor i karta graficzna. Asus opisuje również 6D jako dodatkową opcję przy wyborze urządzenia ROG Phone 6. Podczas gdy firma uważa, że ​​​​6D Ultimate jest o jeden poziom powyżej 6 Pro. Przyjrzyjmy się krótkiemu omówieniu tego, czego możesz oczekiwać od ROG Phone 6D i 6D Ultimate.

Projekt i wygląd zewnętrzny

Tylny wyświetlacz Asus ROG 6D UltimateOliver Cragg / Android AuthorityPracując z zewnątrz do środka, 6D i 6D Ultimate będą miały ten sam 6,78-calowy wyświetlacz AMOLED firmy Samsung z próbkowaniem dotykowym 720 Hz i częstotliwością odświeżania 165 Hz. Będzie miał również te same statystyki wytrzymałości, mając stopień ochrony IPX4 i pokryty szkłem Corning Gorilla Glass Victus. Ponadto oba telefony nadal będą miały gniazdo słuchawkowe, podwójne głośniki skierowane do przodu i tę samą konfigurację aparatu. Tam, gdzie 6D i 6D Ultimate zaczynają odrywać się od znanej formuły, jest kolor. Zarówno 6D, jak i 6D Ultimate będą miały nowy matowy kolor, który Asus nazywa Space Grey. Chociaż 6D będzie miał podobną wagę do innych telefonów w ofercie, 6D Ultimate będzie o 8 g cięższy niż wszystkie inne modele. 6D Ultimate będzie również wyposażony w wyświetlacz ROG Vision 6 Pro z tyłu.

Kamery

Kamera Asus ROG 6D UltimateOliver Cragg / Android AuthorityAparaty nie różnią się od tych, które znajdziesz w Phone 6 i 6 Pro. Jednak zajmiemy się różnorodnością funkcji aparatu, które Asus umieścił w 6D i 6D Ultimate. Te funkcje aparatu obejmują: Edytuj tryb aparatu — tryb, który umożliwia dostosowywanie, porządkowanie i wyłączanie trybów aparatu Wskaźnik odliczania latarki Automatyczny braketing ekspozycji — ustawienie dostępne w trybie profesjonalnym, które umożliwia aparatowi robienie zdjęć z różnymi czasami otwarcia migawki i wartości przysłony Wideo HyperSteady — tryb, który poprawia elektroniczną stabilizację obrazu Oddzielna automatyczna ekspozycja i autofokus Wideo 8K w zwolnionym tempie Ustawienia poklatkowe Dynamiczny tryb nocny

Okular

ROG Phone 6DROG Phone 6D UltimateDisplay
ROG Phone 6D6,78 cala AMOLED
Częstotliwość odświeżania 165 Hz
Rozdzielczość HDR+ (1080p)
ROG Phone 6D Ultimate6,78 cala AMOLED
Częstotliwość odświeżania 165 Hz
Rozdzielczość HDR+ (1080p)
Edytor
ROG Phone 6DMiatek Dimensity 9000 Plus
ROG Phone 6D Ultimate Mediatek Dimensity 9000 Plus
Baran
ROG Phone 6DU do 16 GB LPDDR5X
ROG Phone 6D Ultimate16 GB LPDDR5X
Pamięć/przechowywanie
ROG Phone 6DU do 16 GB / 512 GB
LPDDR5X / UFS3.1
Brak gniazda karty microSD
Obsługa NTFS
ROG Phone 6D UltimateDo 16 GB / 256 GB
LPDDR5X / UFS3.1
Brak gniazda karty microSD
Obsługa NTFS
Moc
Bateria ROG Phone 6D6,000 mAh
Ładowanie przewodowe 65 W (ładowarka w pudełku) Bateria ROG Phone 6D Ultimate6,000 mAh
Ładowanie przewodowe 65 W (ładowarka w pudełku) Kamery
ROG Telefon 6DRz tyłu
– Główny czujnik 50MP
– Główny aparat 13MP ultrawide8K przy 24 klatkach na sekundę
Aparat główny 4K przy 30/60 kl./s i ultrawide 30 kl./s
3-osiowa elektroniczna stabilizacja obrazu
Upływ czasu 4K
Zwolnione tempo 4K przy 120fps, 1080p przy 120/240fps, 720p przy 480fpsPrzód:
– 12MP
ROG Phone 6D UltimateTył
– Główny czujnik 50MP
– Główny aparat 13MP ultrawide8K przy 24 klatkach na sekundę
Aparat główny 4K przy 30/60 kl./s i ultrawide 30 kl./s
3-osiowa elektroniczna stabilizacja obrazu
Upływ czasu 4K
Zwolnione tempo 4K przy 120fps, 1080p przy 120/240fps, 720p przy 480fpsPrzód:
– 12MP
Audio
ROG Phone 6DSymetryczne podwójne przednie głośniki stereo
Gniazdo słuchawkowe 3,5 mm
ROG Phone 6D UltimateSymetryczne podwójne przednie głośniki stereo
Gniazdo słuchawkowe 3,5 mm
Łączność
ROG Phone 6DBluetooth 5.3
Obsługa NFC
Obsługa 5G
ROG Phone 6D UltimateBluetooth 5.3
Obsługa NFC
Obsługa 5G
Wymiary
Telefon ROG 6D173 x 77 x 10,3 mm
ROG Phone 6D Ultimate 173 x 77 x 10,3 mm
Oprogramowanie
ROG Phone 6DAndroid 12 z ROG UI i Zen UITwo OS oraz dwa lata aktualizacji bezpieczeństwa
ROG Phone 6D UltimateAndroid 12 z ROG UI i Zen UITwo OS oraz dwa lata aktualizacji bezpieczeństwa
Zabarwienie
ROG Phone 6DSpace Grey
ROG Phone 6D UltimateSpace Grey
Opór
Ocena ROG Phone 6DIPX4 (nawet w przypadku korzystania z portalu)
Szkło Corning Gorilla Victus
ROG Phone 6D UltimateIPX4 (nawet w przypadku korzystania z portalu)
Szkło Corning Gorilla Victus
SIM
ROG Phone 6Dual SIM dual standby
Dwie karty nano SIM (DSDV LTE+LTE)
ROG Phone 6D Ultimate Podwójny tryb gotowości Dual SIM
Dwie karty nano SIM (DSDV LTE+LTE)
Waga
Telefon ROG 6D239g
ROG Telefon 6D Ultimate247

Wewnętrzne

Asus ROG 6D Ultimate w rękuOliver Cragg / Android AuthorityJeśli zastanawiasz się, co oznacza „D” w ROG Phone 6D i 6D Ultimate, to oznacza ono Dimensity. W ROG Phone 6 i 6 Pro znajdziesz wewnątrz procesor Snapdragon 8 Gen 1. W przypadku 6D i 6D Ultimate Asus zamienił układ Snapdragon na najnowszy Dimensity 9000 Plus firmy Mediatek z układem 5G. Zapytany o zmianę, Asus odpowiedział, mówiąc: „Mediatek miał naprawdę atrakcyjne rozwiązanie i chce zobaczyć Dimensity 9000 Plus w telefonie, który może go wykorzystać do granic możliwości”. Telefony będą również dostarczane z 16 GB pamięci RAM LPDDR5X i Pamięć masowa SSD UFS 3.1. Jak wspomniano wcześniej, 6D ma być tylko inną opcją niż istniejący model Phone 6, więc ma sens, aby uzyskać 16 GB pamięci RAM. Jeśli jednak 6D Ultimate ma być o poziom wyższy niż 6 Pro, interesujące jest, że 6D Ultimate nie będzie miał 18 GB pamięci RAM 6 Pro. Asus wyjaśnił to, stwierdzając, że „maksymalnie LPDDR5X to 16 GB”. Kolejną zmianą, która pojawi się w 6D i 6D Ultimate, jest GPU. Tam, gdzie poprzednie modele wykorzystywały Qualcomm Adreno 730, nowe telefony będą wyposażone w procesor graficzny ARM Mali-G710.

Żywotność baterii

Strona Asus ROG 6D UltimateOliver Cragg / Android Authority Jeśli chodzi o baterię, telefony będą miały dwa akumulatory o pojemności 3000 mAh. Razem równe 6000 mAh, 6D i 6D Ultimate będą miały zasadniczo taką samą ilość baterii jak Phone 6 i 6 Pro. Aby pomóc w wydłużeniu żywotności baterii, Asus dodał szereg funkcji związanych z obsługą baterii, takich jak umożliwienie dostosowania ładowania limit do 80% lub 90%. Możesz także ustawić urządzenie na równomierne ładowanie, co pomaga utrzymać niską temperaturę baterii podczas ładowania. Możesz nawet zaplanować, kiedy chcesz rozpocząć ładowanie.

Hazard

Asus ROG 6D Ultimate Aero Active Portal wewnątrzOliver Cragg / Android AuthorityW ofercie ROG Phone 6 Asus naprawdę skupił się na zapewnieniu użytkownikom najlepszych wrażeń z gry, jakie można uzyskać na telefonie. Aby pomóc w tej misji, Asus przywrócił system sterowania AirTrigger 6, który umożliwia jednoczesne ustawienie do 14 określonych oddzielnych punktów dotykowych na ekranie. Urządzenie jest również wyposażone w portal gier Asusa „Armoury Crate” i pulpit nawigacyjny „Game Genie”. Aby zapobiec przegrzaniu podczas grania, oba telefony mają rozwiązanie chłodzenia procesora Asus GameCool 6 i będą kompatybilne z akcesorium AeroActive Cooler firmy. Jednak tylko 6D Ultimate będzie miał drzwi rozpraszające ciepło – portal AeroActive – które będą współpracować z wewnętrznym wentylatorem GameCool 6, aby jeszcze bardziej schłodzić urządzenie.

Akcesoria

Otwarty portal chłodnicy Asus ROG 6D Ultimate Aero ActiveOliver Cragg / Android AuthorityMożesz spodziewać się wielu akcesoriów, które będą dostępne dla 6D i 6D Ultimate. Na przykład ROG Kunai 3 Gamepad, modułowy gamepad, który podłącza się do telefonu. Dostępna jest również stacja dokująca, która umożliwia podłączenie telefonu ROG Phone 6D do wyświetlacza HDMI. Jest też klips, który umożliwia podłączenie telefonu do różnych kontrolerów konsoli. Jak wspomniano wcześniej, jest też akcesorium AeroActive Cooler. To urządzenie będzie dostarczane w zestawie z 6D Ultimate w pudełku. Niestety to samo nie dotyczy ROG Phone 6D.

Ceny i data wydania

Asus ROG 6D Ultimate Aero Active Cooler włączonyOliver Cragg / Android AuthorityJeśli ROG Phone 6D lub 6D Ultimate brzmi dla Ciebie jak telefon, będziesz musiał poczekać na więcej szczegółów. W tej chwili nie wiadomo, jaka będzie cena tych telefonów ani kiedy będą dostępne do zamówienia. Jednak Asus powiedział nam, że 6D i 6D Ultimate nie będą dostępne na rynkach Ameryki Północnej. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android