Oglądaj filmy na tablecie: Oto jak

Oglądaj filmy na tablecie: Oto jak

Od redakcji 30 marca 2022 r.

Jeśli zabierasz ze sobą tablet na wakacje, prawdopodobnie od czasu do czasu chcesz obejrzeć film. Sposób, w jaki to zrobisz, zależy między innymi od typu tabletu i tego, czy masz aktywne połączenie z Internetem. W tym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym opcjom oglądania filmów na tablecie.

Źródło obrazu: Pexels

Wskazówka 01: Który tablet?

Najlepszy sposób na obejrzenie filmu zależy między innymi od tego, jaki system operacyjny masz na swoim tablecie. Jeśli masz tablet z Androidem, możesz łatwo kopiować filmy z komputera na tablet. Na iPadzie – z systemem iOS jako systemem operacyjnym – do kopiowania filmów na tablet potrzebny jest program iTunes. Oczywiście do kopiowania filmów potrzebujesz wystarczającej ilości wolnego miejsca na tablecie. Inną możliwością jest to, że korzystasz z usługi przesyłania strumieniowego, a filmy zajmują tylko tymczasowe miejsce na tablecie. Oczywiście wadą opcji przesyłania strumieniowego jest to, że musisz mieć abonament na usługę filmową i mieć dobre połączenie Wi-Fi pod wakacyjnym adresem. Ponadto niektóre usługi oferują również wypożyczanie filmów. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby dowiedzieć się, która opcja jest dla Ciebie najlepsza.

Nie zapominaj, że potrzebujesz dobrego uchwytu na tablet. To wygodny sposób na oglądanie filmów.

Wskazówka 02: Specyfikacje

Jeśli zamierzasz używać tabletu specjalnie do oglądania filmów, dobrym pomysłem jest wybór tabletu z dobrym ekranem. Z tabletem Apple to żaden problem: każdy iPad jest idealny do oglądania filmów. Ekran jest wyraźny i wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu filmy w jakości HD są również dobrze wyświetlane. Jeśli chcesz kupić tablet z Androidem, masz dużo większy wybór. Fizyczny rozmiar tabletu ma znaczenie: 7-calowy tablet nie jest zbyt dobry do oglądania filmów, 10-calowy tablet zapewnia o wiele więcej przyjemności z oglądania.

Rozdzielczość ekranu jest również ważna i jest bezpośrednio związana z rozmiarem tabletu. Zwróć uwagę nie tylko na rozdzielczość, ale także na liczbę ppi (pikseli na cal). 1920 x 1280 pikseli to właściwie minimum dla 9- lub 10-calowego tabletu do oglądania filmów. iPad ma rozdzielczość 2048 x 1536 pikseli. Przy przekątnej ekranu 10 cali odpowiada to 264 ppi. Sprawdź również, czy na tablecie działa bieżąca wersja Androida: Dzieje się tak, ponieważ niektórych aplikacji nie można już instalować w starszych wersjach Androida. Najbardziej popularną wersją jest Android 7, zalecany jest tablet z co najmniej Androidem 5. Jeśli chodzi o pamięć RAM, co najmniej 2 gigabajty mają sens, a procesor musi być wystarczająco mocny, aby film się nie zachwiał. Jeśli chcesz oglądać filmy, korzystając z abonamentu, tablet musi mieć gniazdo karty SIM.

Wskazówka 03: Android

Zaletą otwartego systemu Android jest możliwość łatwego kopiowania filmów na tablet. Na komputerze wystarczy to zrobić w Eksploratorze, w przypadku komputerów Mac, pobrać program Android File Transfer i podłączyć tablet do komputera za pomocą kabla USB. Możesz teraz łatwo przeciągać pliki do 4 gigabajtów z Eksploratora Windows lub Android File Transfer do odpowiedniego folderu w Android File Transfer. W większości przypadków wybierz folder o nazwie Film lub Film, ale oczywiście możesz też samodzielnie wybrać inny folder. Tylko upewnij się, że Twoje filmy mają rozszerzenie .mp4, aby Twoja ulubiona aplikacja na Androida mogła prawidłowo odtwarzać Twój film. Jeśli używasz programu do zgrywania filmów z DVD, wybierz ustawienie h.264 (avc), ten kodek jest obsługiwany przez system Android 3.0 lub nowszy. Jeśli masz nowoczesny tablet z Androidem, możesz również wybrać opcję h.265 (hevc). Na przykład przydatnym programem do konwersji filmów jest Freemake. W systemie Android możesz teraz po prostu otworzyć aplikację Galeria, aby odtworzyć wideo.

Wskazówka 04: Kup w Androidzie

Jeśli nie masz filmów na komputerze, możesz też kupować lub wypożyczać filmy bezpośrednio na tablecie. Najłatwiej to zrobić w Google Play na tablecie. Otwórz aplikację i dotknij Film. Cena jest wyświetlana natychmiast za film.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android