Odkryto 28 niebezpiecznych aplikacji na Androida, które należy natychmiast usunąć

Odkryto 28 niebezpiecznych aplikacji na Androida, które należy natychmiast usunąć

W sumie ujawniono 28 aplikacji na Androida, które mogą być dla Ciebie niebezpieczne i które musisz natychmiast usunąć. (Źródło obrazu: GIGA)


Sklep Google Play to w rzeczywistości bezpieczne źródło pobierania aplikacji i gier na Androida. Ale nawet tam atakującym udaje się przemycić niebezpieczne aplikacje, które są odkrywane dopiero z czasem. W sumie zdemaskowano 28 nowych aplikacji na Androida, co może być dla Ciebie niebezpieczne i kosztowne. Dlatego sprawdź poniższą listę, aby sprawdzić, czy masz zainstalowaną jedną z aplikacji.

Wersja: 31.3.19

Języki: niemiecki, angielski, francuski

Licencja: Freeware

Platformy: Linux

28 niebezpiecznych aplikacji na Androida z 10 milionami pobrań

Nie należy lekceważyć niebezpieczeństwa kryjącego się za takimi aplikacjami na Androida. Zostały pobrane ponad 10 milionów razy i mogą spowodować miliony szkód (źródło: BleepingComputer). To złośliwe oprogramowanie zarejestruj się w usługach premium bez Twojej wiedzy, za które następnie musisz zapłacić za pomocą rachunku. Ponieważ metody stają się coraz bardziej wyrafinowane, zwykle w ogóle ich nie zauważasz. W międzyczasie wszystko to dzieje się w tle i nie trzeba otwierać żadnych innych aplikacji ani stron internetowych.

Musisz usunąć następujące aplikacje na Androida:

Edytor zdjęć: Filtr piękna (gb.artfilter.tenvarnist) Edytor zdjęć: Retusz i wycinanie (de.nineergysh.quickarttwo) Edytor zdjęć: Filtry artystyczne (gb.painnt.moonlightingnine) Edytor zdjęć – Kreator projektów (gb.twentynine.redaktoridea) Zdjęcie Edytor i gumka tła (de.photoground.twentysixshot) Edytor zdjęć i Exif (de.xnano.photoexifeditornine) Edytor zdjęć – Efekty filtrów (de.hitopgop.sixtyeightgx) Filtry i efekty zdjęć (de.sixtyonecollice.cameraroll) Edytor zdjęć: Rozmycie obrazu (de.instgang.fiftyggfife) Edytor zdjęć: wytnij, wklej (de.fiftyninecamera.rollredactor) Klawiatura emoji: naklejki i GIF (gb.crazykey.sevenboard) Klawiatura motywu neonowego (com.neonthemekeyboard.app) Motyw neonu – klawiatura Android (com .androidneonkeyboard.app) Cashe Cleaner (com.cachecleanereasytool.app) Fantazyjne ładowanie (com.fancyanimatedbattery.app) FastCleaner: Cashe Cleaner (com.fastcleanercashecleaner.app) Skórki połączeń – Motywy rozmówcy (com.rockskinthemes.app) Zabawny rozmówca (com .funnycallercustomtheme.app) Motywy telefonów CallMe (com.callercallwallpaper.app) InCall: Tło kontaktu (com.mycallcustomcallscrean.app) MyCall – Personalizacja połączeń (com.mycallcallpersonalization.app) Motyw rozmówcy (com.caller.theme.slow) Motyw rozmówcy (com.callertheme.firstref) Zabawny Tapety – ekran na żywo (com.funnywallpapaerslive.app) Automatyczna zmiana tapet 4K (de.andromo.ssfiftylivesixcc) NewScrean: Tapety 4D (com.newscrean4dwallpapers.app) Tapety i tła giełdowe (de.stockeighty.onewallpapers) Notatki – przypomnienia i listy ( com.notesreminderslists.app)

Czasami aplikacje na Androida mają te same nazwy, więc możesz użyć Zwróć uwagę na szczegóły w nawiasach. To jest dokładna nazwa w Sklepie Google Play w adresie URL. Jeśli część pasuje, zainstalowałeś jedną z zainfekowanych aplikacji na Androida i musisz ją natychmiast usunąć.

W filmie wyjaśniamy, czym jest złośliwe oprogramowanie:

Na co jeszcze musisz uważać?

Jeśli zainstalowałeś jedną z wyżej wymienionych aplikacji na Androida, musisz ją oczywiście usunąć, a następnie pilnować transakcji na koncie i rachunku telefonicznego. Jeśli zostały tam dokonane nietypowe obciążenia, powinieneś skontaktować się ze swoim bankiem lub dostawcą. Być może pieniądze można cofnąć lub zablokować.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android