Oczekiwania Google Tensor 2 i to, co chcemy zobaczyć

Oczekiwania Google Tensor 2 i to, co chcemy zobaczyć

Robert Triggs / Android Authority Ponieważ Google już nieznacznie podnosi pokrywę nadchodzącej serii Pixel 7, zaczynają krążyć oczekiwania i plotki dotyczące krzemu nowej generacji. Nadchodzący układ, wstępnie nazwany Google Tensor 2, podąża za pierwszym podejściem Google do pół-niestandardowej przestrzeni krzemowej i będzie zasilał telefony nowej generacji Google. Istnieje wiele zmian, ulepszeń i wyraźnych ulepszeń, które Google może wprowadzić w swoim następnym SoC. W końcu nic nie jest idealne za pierwszym razem. Przejdźmy więc przez obecne plotki i rozsądne oczekiwania dotyczące tego, co stanie się po naszej myśli w 2022 roku.
Nadrobić zaległości: Wszystko, co musisz wiedzieć o pierwszej generacji Google Tensor

Oczekiwania i plotki dotyczące Google Tensor 2

Tylna szyba Google Pixel 6 ProRobert Triggs / Android Authority Wczesne plotki o Google Tensor 2 wskazują na kilka danych dotyczących chipa nowej generacji. Będzie on rozwijany wspólnie z Samsungiem, podobnie jak jego poprzednik, i prawie na pewno zostanie zbudowany w nowszym, mniejszym procesie 4 nm. Będzie to prawdopodobnie ten sam proces 4 nm LPE, którego Samsung używa do swoich własnych Exynos 2200 i flagowego krzemu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, lub być może nieco nowszy i bardziej wydajny 4 nm proces LPP. Mniej pewne i otwarte na kilka możliwych odmian jest skład procesora, karty graficznej i innych komponentów układu. Po stronie procesora brak mieszania i dopasowywania między rdzeniami procesorów Armv9 i Armv8 stwarza wybór między pozostaniem przy starszych komponentach a przejściem na wydajniejsze, ale potencjalnie droższe części procesora. Przejście na gotowe komponenty Armv9 jest prawdopodobnym następnym krokiem, ponieważ Google nie projektuje niestandardowych rdzeni procesora i nie widzimy X2/A78 lub podobnej kombinacji. Uaktualnienie obecnych dużych rdzeni Arm Cortex-X1, średniego Cortex-A76 i małych Cortex-A55 do Cortex-X2, Cortex-A710 i A510, które pojawiły się we flagowych smartfonach z systemem Android 2022, zapewniłoby przyzwoity wzrost wydajności. Zwłaszcza, że ​​oznaczałoby to przejście na bardziej nowoczesny rdzeń środkowy w porównaniu do raczej przestarzałego A76 z 2018 roku.
Czytaj więcej: Głębokie nurkowanie Arm Cortex-X2, A710 i A510 Inną niewiadomą jest to, czy Google utrzyma się przy konfiguracji klastra 2+2+4, czy przejdzie na bardziej konwencjonalną konfigurację procesora 1+3+4. Tak czy inaczej, decyzja powie nam wiele o tym, czy Google uważa, że ​​to rozwiązanie zapewniało odpowiednią równowagę wydajności i zużycia energii w chipsecie pierwszej generacji. Kluczowe składniki to rdzenie procesora Armv9 i TPU drugiej generacji, zbudowane w procesie 4 nm firmy Samsung. Google Tensor 2 będzie zawierał ulepszoną wersję inteligentnych rozwiązań do uczenia maszynowego. Tensor Processing Unit (TPU) obecnej generacji łączy możliwości przetwarzania AI chipa z potokami multimedialnymi, takimi jak jednostki przetwarzania dźwięku i obrazu. Ścisła integracja między tymi częściami pozwala Google wykorzystać wiodące w branży algorytmy sztucznej inteligencji do przetwarzania języka naturalnego, rozpoznawania obrazów i przetwarzania zdjęć w serii Pixel 6, co pomaga telefonom znacznie przewyższać ich cenę. Zobacz Magic Eraser, charakterystyczne przetwarzanie obrazu HDR Pixela i napisy mowy na urządzeniu, aby zapoznać się z przykładami.
Co to jest SoC? Wszystko, co musisz wiedzieć o chipsetach smartfonów Chociaż nie wiemy dokładnie, jakie ulepszenia TPU wprowadzi Google w Tensor 2, spodziewamy się, że kolejny ściśle powiązany, wykonany na zamówienie element krzemu AI stworzy wyjątkowe wrażenia dla serii Pixel 7.

Co chcielibyśmy zobaczyć

Telefon z logo Google Tensor w dłoniRobert Triggs / Android Authority Trzymając się przez chwilę pakietu TPU/media, jest miejsce na ulepszenia. Chcielibyśmy, aby Google Tensor 2 zmodernizował przepustowość dostawcy usług internetowych w celu obsługi ulepszonych funkcji wideo. Na przykład wideo 4K 60 fps działa tylko z głównego aparatu, ale byłoby wspaniale mieć tę samą obsługę funkcji dla ultrawide, teleobiektywu, a nawet aparatu do selfie. Nagrywanie 8K może być przydatne również dla poważniejszych filmowców. Nie jest jasne, czy jest to ograniczenie obecnego chipsetu, czy modułów aparatu, ale wiemy, że chipsety Exynos firmy Samsung mają te możliwości i byłyby to bardzo pożądane funkcje w serii Pixel 7. Podobnie, nie ma możliwości jednoczesnego korzystania z wielu obiektywów w Pixel 6, funkcji, którą widzieliśmy w innych smartfonach. Szerszy, bardziej solidny potok obrazowania byłby odpowiedzią. Chociaż nie jest to życzenie sprzętowe, otwarcie TPU na programistów zewnętrznych byłoby również cechą w czapce Google. Obecne TPU jest bardzo wydajne, ale jego potencjał pozostaje ograniczony do wewnętrznych aplikacji Google. Oczywiście fajnie mieć, ale jest tak wiele aplikacji AI/ML, które mogą również skorzystać na akceleracji sprzętowej Google.
Zobacz też: Jak uczenie maszynowe na urządzeniu zmieniło sposób, w jaki korzystamy z naszych telefonów Grafika to obszar, który odnotował duże wzrosty w 2022 r. i chcielibyśmy, aby Google Tensor 2 wyrównał szanse. Przejście na Arm Mali-G710 z G78 to prawdopodobny postęp, który może przynieść wzrost wydajności o 20% lub więcej. To jednak może nie wystarczyć, aby wypełnić lukę w stosunku do Snapdragona 8 Plus Gen 1, który pojawi się w telefonach mniej więcej w tym samym czasie co Pixel 7, nie mówiąc już o nieogłoszonym Snapdragonie 8 Gen 2, który będzie zasilał flagowe modele 2023. partnerstwo z AMD zaowocowało przyzwoitym, jeśli nie przełomowym, procesorem graficznym Xclipse 920 w Exynos 2200. Jeśli Samsung może licencjonować owoce swojej współpracy RDNA2, supremowany procesor graficzny Xclipse dla Google Tensor 2 może poważnie nadać chipsetowi kotlety do gier. Podczas gdy granie nie jest priorytetem Google, konkurencyjne liczby klatek na sekundę z pewnością pomogłyby uczynić Pixel 7 gniazdem we wszystkich transakcjach. Udoskonalony obraz, grafika i możliwości modemu znajdują się na szczycie naszej listy życzeń Tensor 2. Wreszcie, wczesne nazwy kodowe wskazują na Tensor 2 z modemem Samsung Exynos, czego można się spodziewać. Jednak kryptonim sugeruje jeszcze niezapowiedziany model Exynos 5300. Może to być oczywiście błąd na tym etapie, ale może również wskazywać na częściowo niestandardowy i/lub zintegrowany komponent stworzony specjalnie dla Google. Oryginalny Google Tensor wykorzystywał zewnętrzny modem Samsunga. Przejście na zintegrowany komponent byłoby dobrodziejstwem dla zużycia energii i żywotności baterii urządzenia, szczególnie podczas przesyłania danych do szybkich rurociągów 5G.
Czytaj więcej: Snapdragon 8 Gen 1 kontra Google Tensor

Stworzony dla Google Pixel 7

google io 2022 familyshot Pixel 7 series zegarek pikselowy tablet pikselowy pixel buds proOryginalny Google Tensor nie był szczególnie przełomowym SoC. Mimo to był wysoce innowacyjny w dziale uczenia maszynowego, co z kolei umożliwiło Google wypchanie smartfonów Pixel 6 i Pixel 6 Pro imponującymi funkcjami opartymi na sztucznej inteligencji. Zamiast niezrównanego, benchmarkowego chipa, Google i Samsung zaprojektowały układ krzemowy wyjątkowo dostosowany do ich wizji i potrzeb mobilnych. Prawie na pewno możemy oczekiwać, że ten etos będzie przebiegał przez rdzeń projektu Google Tensor 2. Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android