Obudowa AirPod nie ładuje się?  Oto jak to naprawić

Obudowa AirPod nie ładuje się? Oto jak to naprawić

AirPods i AirPods Pro to jedne z najlepszych prawdziwych bezprzewodowych słuchawek dousznych, jakie możesz zdobyć, i są absolutnie oczywiste, jeśli masz urządzenia Apple. Szybkie połączenia, łatwy dostęp do informacji, bezproblemowe korzystanie z różnych urządzeń między iPhone’ami, iPadami i komputerami Mac oraz oczywiście doskonała jakość dźwięku to powody, dla których AirPods są tak popularne. Jednak, jak każda technologia, AirPods nie są pozbawione problemów, a najgorsze jest, gdy zakładasz parę tylko po to, by znaleźć je bez opłat. Jeśli pamiętasz o podłączeniu słuchawek dousznych, brak naładowania może wynikać z czegoś innego. Oto, co zrobić, jeśli słuchawki AirPods i etui AirPods nie ładują się.

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Jeśli etui słuchawek AirPods nie ładuje się, sprawdź przewód błyskawicy lub podkładkę do ładowania bezprzewodowego. Powinieneś także wyczyścić wnętrze obudowy, port ładowania i punkty styku słuchawek AirPods, aby upewnić się, że brud lub zanieczyszczenia nie blokują połączenia. Spróbuj zaktualizować oprogramowanie sprzętowe słuchawek AirPods lub zresetować połączenie. Jeśli wszystko zawiedzie, możesz otrzymać zastępczą obudowę AirPods, w cenie od 59 do 89 USD, w zależności od modelu.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Dlaczego moja obudowa AirPods się nie ładuje?

Lily Katz / Android Authority Istnieje wiele powodów, dla których słuchawki AirPods i etui AirPods mogą się nie ładować. Ale dobrą wiadomością jest to, że najczęściej przyczyną problemu jest coś prostego i łatwego do naprawienia. Brud lub jakakolwiek blokada wokół punktu styku uniemożliwi ładowanie wkładek dousznych w etui lub po prostu mogły zostać nieprawidłowo umieszczone. Przyczyną mogą być również brud lub zanieczyszczenia wokół portu ładowania etui AirPods, wadliwe kable ładujące lub podkładki do ładowania bezprzewodowego oraz przypadkowe usterki oprogramowania. Problemy z ładowaniem mogą również wystąpić, jeśli etui lub słuchawki AirPods zostały uszkodzone, wystawione na działanie wody lub martwe baterie. W takich przypadkach jedyną opcją będzie wybranie zamiennika.

Jak naprawić AirPods, które nie ładują się w etui

Sprawdź poziom naładowania baterii obudowy

Łączenie AirPods ProJeśli słuchawki AirPods nie ładują się w etui, może to być spowodowane wyczerpaniem baterii. Jeśli etui nie ma baterii, nie będzie można również naładować wkładek dousznych. Istnieje kilka sposobów sprawdzenia żywotności baterii słuchawek AirPods. Jeśli słuchawki AirPods znajdują się w etui, otwórz pokrywę i zbliż je do iPhone’a lub iPada. Na ekranie pojawi się okno pokazujące pozostały poziom naładowania baterii poszczególnych słuchawek AirPods i etui. Podczas noszenia AirPods otwórz Widżety ekranie na iPhonie lub iPadzie. The Baterie widżet pokaże poziomy naładowania baterii poszczególnych wkładek dousznych i etui do ładowania. A na komputerze Mac przejdź do Centrum KontroliKliknij na Bluetooth i umieść kursor myszy nad nazwą swoich słuchawek AirPods, aby zobaczyć ich poziom naładowania baterii. Możesz uzyskać proste wskazanie poziomu naładowania baterii etui ładującego bez urządzeń. Gdy słuchawki AirPods znajdują się w etui, spójrz na wskaźnik poziomu naładowania na etui. Zielone światło oznacza pełne naładowanie, a pomarańczowe światło oznacza, że ​​etui pozostało mniej niż pełny cykl ładowania. Jeśli nie widzisz kontrolki na obudowie słuchawek AirPods lub AirPods Pro, oznacza to, że obudowa nie jest naładowana.

Wyczyść słuchawki AirPods i wnętrze etui ładującego

Pojedyncza słuchawka Apple AirPods (2. generacji).Brud i zanieczyszczenia wokół punktu styku zablokują ładowanie słuchawek AirPods w etui. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat czyszczenia słuchawek AirPods i AirPods Pro, aby upewnić się, że nic nie blokuje punktu ładowania w słuchawkach. Najlepiej byłoby, gdybyś wyczyścił również wnętrze etui AirPods. Pamiętaj też, że AirPods nie ładują się w etui, jeśli wkładki douszne nie są prawidłowo umieszczone. Zwykle pasują na miejsce bez problemu, ale mogą się zdarzyć przypadki, w których wkładka douszna nie jest dobrze osadzona. Wyjmij AirPods, umieść je ponownie w etui ładującym, odczekaj kilka minut i sprawdź, czy teraz się ładują.

Zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe AirPods lub zresetuj je

Apple wprowadza aktualizacje oprogramowania sprzętowego dla słuchawek AirPods, aby naprawić błędy i poprawić wydajność. Te aktualizacje są zwykle automatyczne i pojawiają się za kulisami, gdy podłączasz AirPods do iPhone’a lub iPada. Jeśli jednak od jakiegoś czasu nie korzystasz ze słuchawek AirPods, brak aktualizacji oprogramowania układowego może również powodować problemy z ładowaniem. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym aktualizacji oprogramowania sprzętowego słuchawek AirPods, aby mieć pewność, że masz najnowszą wersję. Pamiętaj, że do wykonania ręcznej aktualizacji potrzebny jest iPhone, iPad lub Mac podłączony wcześniej do słuchawek. Jeśli czyszczenie słuchawek AirPods i etui do ładowania, sprawdzanie położenia wkładek dousznych i aktualizacja oprogramowania sprzętowego nie działają, być może aby zresetować AirPods i zacząć od nowa.

Jak naprawić brak ładowania etui AirPods

Otwarte etui Apple AirPods (3. generacji) mieści wkładki douszne i leży na drewnianej powierzchni.Zak Khan / Android Authority Jedynym sposobem ładowania słuchawek AirPods jest użycie etui, więc jest to ogromny problem, jeśli etui się nie ładuje. Sprawdź poziom naładowania baterii w etui, wykonując czynności wymienione powyżej, i nie zapomnij wyczyścić wnętrza, obudowy i portu ładowania, aby upewnić się, że brud i zanieczyszczenia nie powodują problemów z ładowaniem. Możesz także spróbować zaktualizować oprogramowanie układowe lub zresetować AirPods. Ale jest jeszcze kilka kroków do wykonania, jeśli etui AirPods nie ładuje się.

Sprawdź kabel ładujący lub podkładkę do ładowania bezprzewodowego

i to w celu sprawdzenia kabla ładującego lub bezprzewodowej podkładki ładującej. Każde etui AirPods ma port ładowania Lightning, a wadliwy kabel może powodować problemy. Sprawdź, czy kabel nie jest przerwany lub postrzępiony, i podłącz inne urządzenia, aby sprawdzić, czy problem dotyczy samego kabla. Jeśli masz nowe słuchawki AirPods lub AirPods Pro, możesz także użyć bezprzewodowej podkładki ładującej, aby naładować etui. Jednak problemy ze zgodnością lub wyrównaniem mogą powodować problemy podczas bezprzewodowego ładowania etui. Upewnij się, że używasz ładowarki bezprzewodowej MagSafe, ładowarki z certyfikatem Qi lub maty do ładowania Apple Watch. Umieść etui AirPods na środku podkładki tak, aby wskaźnik stanu był skierowany do góry. Jeśli widzisz, że lampka stanu włącza się na kilka sekund, etui zostało umieszczone prawidłowo.

Zdobądź zamienne etui do słuchawek AirPods

AirPods Pro 2 leżące na zewnątrz obudowy na drewnianej powierzchni z obudową w pobliżu.Zak Khan / Android Authority Jeśli żaden z powyższych kroków nie działa, jedyną opcją jest skontaktowanie się z obsługą klienta Apple i otrzymanie zastępczego etui AirPods. Dobrą wiadomością jest to, że możesz łatwo wymienić etui AirPods. Zła wiadomość jest taka, że ​​Apple może nie pokryć wymiany, nawet jeśli masz AppleCare Plus. W zależności od modelu będziesz musiał zapłacić od 59 do 89 USD, aby otrzymać nową skrzynkę ładującą. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android