Nowy telewizor NVIDIA Shield: data premiery, cena, dane techniczne, plotki i lista życzeń

Nowy telewizor NVIDIA Shield: data premiery, cena, dane techniczne, plotki i lista życzeń

Rodzina NVIDIA Shield TV obsługuje prawdopodobnie najlepsze urządzenia Android TV na rynku, oferując mnóstwo funkcji i absurdalnie długi czas aktualizacji oprogramowania. Nic dziwnego, że urządzenia Shield TV zyskały rzeszę zwolenników. Ostatnie produkty Shield TV zostały wprowadzone na rynek w 2019 roku, ale czy NVIDIA może wkrótce wypuścić na rynek nowy produkt? Oto wszystko, co wiemy o potencjalnych nowych urządzeniach NVIDIA Shield TV i Shield TV Pro.

Nowy telewizor NVIDIA Shield: w skrócie

Kiedy to wyjdzie? Nie ma żadnych informacji na temat nowego modelu telewizora NVIDIA Shield, nie mówiąc już o tym, kiedy zostanie wprowadzony na rynek, ale mamy nadzieję, że taki model pojawi się pod koniec 2023 lub w 2024 roku.
Co nowego? Nie ma jeszcze żadnych przecieków, ale nowy telewizor NVIDIA Shield prawdopodobnie przyniesie przynajmniej nowy procesor.
Ile to będzie kosztować? Nie jest jeszcze jasne, ile będzie kosztować nowy telewizor NVIDIA Shield, ale w porównaniu z poprzednimi modelami 150–300 dolarów wydaje się bezpiecznym wyborem.

Czy będzie NVIDIA Shield (2023) czy NVIDIA Shield (2024)?

Firma graficzna nie potwierdziła, czy w ogóle wypuści na rynek nowy produkt NVIDIA Shield TV, a co dopiero w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Nie zaobserwowaliśmy też żadnych wycieków. Jeśli więc firma pracuje nad nowym NVIDIA Shield TV Pro, „lampą” lub czymś zupełnie innym, trzyma wszystko w tajemnicy. Warto również zauważyć, że firma wprowadziła na rynek produkty Shield TV w 2015, 2017 i 2019 roku. założyłby wówczas, że wypuści nowy sprzęt w 2021 r., ale tak nie było. We wrześniu 2023 r. przedstawiciel firmy NVIDIA powiedział władzom Androida, że ​​firma nie ma „w tej chwili nic nowego do przekazania ani ogłoszenia”, kiedy zapytany o plany dotyczące nowego modelu Shield TV. Nie musi to koniecznie oznaczać, że nowy model nie będzie w którymś momencie gotowy na premierę, ale zdecydowanie sugeruje, że nie należy wstrzymywać oddechu w obliczu rychłej premiery. Nie jest również jasne, czy NVIDIA będzie kontynuować podział na modele standardowe ( tubowy) oraz modele Pro, jakie widzieliśmy w przypadku linii 2019. Niezależnie od sytuacji wiemy, że zapotrzebowanie na odświeżony telewizor Shield TV jest spore. W ankiecie Android Authority, w której wzięło udział ponad 8000 głosów, ponad 95% respondentów stwierdziło, że chciałoby, aby firma NVIDIA wypuściła nowy model telewizora Shield.

Jaka jest data premiery nowego telewizora NVIDIA Shield TV?

Pilot NVIDA Shield TV 2019 na stole
Telewizor NVIDIA Shield (2015): 28 maja 2015 r
Telewizor NVIDIA Shield (2017): 16 stycznia 2017 r
NVIDIA Shield TV (2019) i Shield TV Pro: 28 października 2019 r. Nie ma jeszcze daty premiery nowego urządzenia NVIDIA TV z systemem Android TV, a firma nawet nie potwierdziła, że ​​w drodze pojawi się nowy sprzęt. Patrzenie na poprzednie daty premier również nie daje nam żadnych wskazówek. Te premiery nie miały żadnego rymu ani powodu poza wydawaniami odbywającymi się co dwa lata.

Jakie specyfikacje i funkcje będzie miał nowy telewizor Shield?

Linia Shield TV jest zazwyczaj wyposażona w chipy NVIDIA oparte na architekturze ARM, obszerną listę funkcji multimedialnych i niektóre elementy do gier. Co zatem może zaoferować nowy telewizor NVIDIA Shield?

Projekt

Telewizor NVIDIA ShieldNVIDIA pozostała przy tym samym podstawowym projekcie w przypadku większości swoich najwyższej klasy produktów Shield TV, charakteryzujących się prostokątną konstrukcją z wypukłościami na górze pudełka. Jedynym wyjątkiem był waniliowy telewizor Shield (2019), który ma cylindryczną konstrukcję. Zamiast tego NVIDIA Shield Pro zachowała kwadratową konstrukcję (jak widać powyżej). Jest prawdopodobne, że NVIDIA pozostanie przy pudełkowatej konstrukcji w nowym modelu Shield TV Pro, zachowując jednocześnie kształt przypominający lampę w tańszym modelu.

Okular

Kontroler NVIDA Shield TV grający w łóżku 2Jednym z głównych pytań jest to, czy zobaczymy nowy chipset w kolejnym telewizorze NVIDIA Shield. W końcu firma korzysta z tego samego podstawowego procesora Tegra X1 od czasu pierwszego telewizora Shield TV w 2015 roku. Krążyły plotki i przecieki dotyczące nowego chipsetu Tegra (numer modelu T239) i uważa się, że procesor ten mógłby potencjalnie zasilać telewizor Nintendo Switch 2. Miałoby jednak sens, gdyby nowy model NVIDIA Shield TV lub Shield TV Pro również korzystał z tego chipsetu, biorąc pod uwagę, że oryginalny Switch i wszystkie poprzednie modele Shield TV korzystały z tego samego podstawowego chipa X1. Nie ma ich wiele szczegółowe informacje na temat tego nowego procesora, ale to brzmi jak procesor graficzny oparty jest na architekturze Ampere firmy NVIDIA i może oferować obsługę DLSS i ray tracingu. Obsługa DLSS byłaby fajnym dodatkiem, zapewniającym wyższą rozdzielczość i/lub większą liczbę klatek na sekundę w grach wideo. Dzięki temu uzyskasz ostrzejszy i płynniejszy obraz bez odpowiedniego spadku wydajności związanego z natywnym renderowaniem przy tej rozdzielczości i liczbie klatek na sekundę. W języku angielskim oznacza to lepiej wyglądające, bardziej płynne gry bez utraty wydajności. Nie było żadnych znaczących rozmów na temat nowego telewizora NVIDIA Shield, ale odświeżony model prawdopodobnie zyskałby ulepszony układ. Firma NVIDIA wyraźnie położyła nacisk na technologię sztucznej inteligencji w kilku ostatnich generacjach kart graficznych RTX. Już wcześniej widzieliśmy skalowanie wideo oparte na sztucznej inteligencji w ostatnim telewizorze Shield TV, ale spodziewalibyśmy się więcej funkcji AI w nowym modelu Shield TV lub Shield TV Pro. Mogliśmy całkowicie zobaczyć, jak NVIDIA wdraża funkcje oparte na sztucznej inteligencji, takie jak napisy na żywo czy nawet redukcja szumów w połączeniach audio/wideo. Jedyne, czego się nie spodziewamy, to to, że odświeżony telewizor NVIDIA Shield TV otrzyma nowe porty gier na komputery PC i konsole. Firma oferowała wcześniej natywne porty tytułów na Androida, takich jak Metal Gear Solid HD Collection, Tomb Raider i Borderlands, opracowane przez jej wewnętrzne studio. Jednak w 2021 roku NVIDIA potwierdziła władzom Androida, że ​​porzuciła porty na rzecz oferowania zamiast tego strumieniowania gier.

Jaka będzie cena nowego telewizora NVIDIA Shield?

Telewizor NVIDIA Shield (2015): 199,99 USD (16 GB), 299,99 USD (500 GB)
Telewizor NVIDIA Shield (2017): 199,99 USD (16 GB), 299,99 USD (500 GB)
Serial telewizyjny NVIDIA Shield (2019): 149,99 USD, 199,99 USD (Pro) Nie ma informacji o cenie nowego telewizora NVIDIA Shield, ale historia sugeruje, że ~200 USD wydaje się bezpiecznym wyborem w przypadku najtańszego modelu. W rzeczywistości model z 2019 r. był co najmniej 50 dolarów tańszy od poprzednich urządzeń, co sugeruje, że potencjalnie może to również mieć wpływ na cenę. Mówiąc to, w modelach z 2019 r. dokonano cięć w zakresie pamięci masowej, rzekomo w celu osiągnięcia bardziej konkurencyjnego poziomu cenowego. Prawdopodobnie nie powinieneś więc wstrzymywać się z zakupem modelu 500 GB za 200 USD.

Czy warto czekać na nowy telewizor NVIDIA Shield?

Pilot NVIDA Shield TV 2019 w dłoni 1Krótko mówiąc, naprawdę nie warto czekać na model NVIDIA Shield TV (2023). Na razie nie ma żadnych wiarygodnych plotek na temat nowego modelu, sugerujących, że na ostatni kwartał roku nic nie wiadomo. Może pojawić się model Shield TV (2024), ale to znowu czysta spekulacja. Innymi słowy, jeśli chcesz mieć urządzenie do strumieniowego przesyłania danych Shield, powinieneś już teraz kupić aktualny model NVIDIA Shield TV. Warto dodać, że tańszy model ma jedynie 8 GB pamięci, która błyskawicznie się zapełnia, choć jest tam slot na kartę microSD. Jednak wadą tego modelu dla graczy jest to, że działa na nim 32-bitowa wersja Androida, co oznacza, że ​​nie można grać w żadne gry przeznaczone wyłącznie dla Shield, które zostały przeniesione z konsoli lub komputera PC. Osoby poszukujące niedawnego Android TV box powinien sprawdzić Chromecasta z modelem Google TV 4K (35,55 USD w Amazon). Zapewnia elegancki interfejs użytkownika, integrację z Asystentem, niewielki pilot i bardzo tanią cenę. Mówiąc tak, brakuje mu obsługi AV1 (model inny niż 4K obsługuje AV1, co dziwne), podczas gdy rozbudowa pamięci wymaga koncentratora USB-C. Powinieneś także pamiętać o Xiaomi TV Stick 4K (139 USD w Amazon), zapewniającym niewielką obudowę i przyzwoitą wydajność. Jedynymi prawdziwymi wadami jest brak obsługi AirPlay 2 i wykorzystanie łączności micro-USB.

Nowy telewizor NVIDIA Shield: co chcemy zobaczyć

Modele NVIDIA Shield TV i Shield TV Pro od dawna są naszymi najlepszymi rekomendacjami, jeśli chodzi o dostarczanie strumieniowych treści na najwyższym poziomie. Jednak wciąż jest miejsce na ulepszenia. Oto nasza lista życzeń.

Długoterminowe wsparcie aktualizacji (ponownie)

Wszystkie modele Shield TV wciąż otrzymują aktualizacje oprogramowania sprzętowego, co jest monumentalnym osiągnięciem, biorąc pod uwagę, że pierwszy model został wypuszczony w 2015 roku. Nawet Apple nie aktualizuje swoich iPhone’ów tak długo. Mając to na uwadze, naszym największym życzeniem jest że kolejny model telewizora Shield firmy NVIDIA będzie wymagał równie długich aktualizacji. Dzięki temu urządzenie będzie przez lata otrzymywać nowe funkcje i przydatne ulepszenia. Są to drogie produkty, ale gdy starczają na tak długo, ich wartość jest doskonała.

Nowy procesor (z fajnymi sztuczkami)

Logo NVIDIA wewnątrz pod kątemNVIDIA używa Tegry X1 w serii Shield TV od 2015 roku i wyróżniała się ona wówczas świetnym wsparciem sterowników i zdrowym poziomem mocy. Niestety, chip dzisiaj pokazuje swoje lata. Osobiście mam wielką nadzieję, że nowy model telewizora NVIDIA Shield TV będzie korzystał z zupełnie nowego procesora Tegra. Może zapewnić ogólnie większą wydajność, znacznie lepszą wydajność w grach i zupełnie nowe funkcje. Oprócz funkcji NVIDIA, takich jak ray tracing i DLSS zapewniających superrozdzielczość w grach, dekodowanie AV1 umożliwiłoby także wyższą jakość wideo przy rozsądnej przepływności .

Lepsze wsparcie dla gier

Kontroler TV NVIDA Shield IO w dłoniGry były jednym z głównych obszarów zainteresowania serialu telewizyjnego Shield. NVIDIA zaoferowała gamepad, a także przeniosła na platformę tytuły na komputery PC i konsole. Obecnie firma rozwija usługę przesyłania strumieniowego w chmurze GeForce Now. To daleka perspektywa, ale chciałbym zobaczyć większy nacisk na gry w nowym telewizorze NVIDIA Shield. Przesyłanie strumieniowe gier jest w porządku, jeśli działasz na obsługiwanym rynku i masz przyzwoite połączenie internetowe, ale fajnie byłoby coś większego. Być może NVIDIA mogłaby przyjąć podejście Netflix i oferować w swoich usługach ekskluzywne gry na Androida. Można też zastosować podejście Steam Deck i Apple, dostarczając warstwę tłumaczeniową dla gier na PC. To absolutnie szalony pomysł, który wymaga dużego wysiłku, ale pomarzyć można, prawda? Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android