Nokia XR21 jest oficjalna: I myślisz, że stopień ochrony IP68 był świetny?

Nokia XR21 jest oficjalna: I myślisz, że stopień ochrony IP68 był świetny?

TL;DR Nokia XR21 została ogłoszona w Wielkiej Brytanii. Nowy telefon HMD wykorzystuje to samo wytrzymałe podejście, co Nokia XR20. Spodziewaj się zapłacić ~ 625 USD, gdy telefon trafi do sprzedaży. HMD Global po raz pierwszy wkroczył na arenę wytrzymałych telefonów z Nokią XR20 z 2021 r., wprowadzając trwałą konstrukcję i specyfikacje ze średniej półki gdzie indziej. W zeszłym miesiącu widzieliśmy już duży przeciek, ale HMD oficjalnie ogłosił następcę w postaci Nokii XR21. Nowy telefon ma podobne podejście do projektowania, jak jego poprzednik, przywracając aluminiową ramę i prawdopodobnie poliwęglan. HMD twierdzi, że telefon ma certyfikat MIL-STD-810H, a także stopień ochrony IP69K pod względem odporności na kurz i wodę. Ten ostatni stanowi skok w stosunku do wciąż świetnego stopnia ochrony IP68 starszego telefonu, który jest w stanie wytrzymać strumienie gorącej wody pod wysokim ciśnieniem. W rzeczywistości HMD twierdzi nawet, że nowy telefon wytrzyma myjkę ciśnieniową. Nokia XR21 zawiera również ochronę wyświetlacza Gorilla Glass Victus, a także roczną bezpłatną gwarancję wymiany ekranu w Europie, Australii i Nowej Zelandii. Tak czy inaczej firma dodaje, że telefon wytrzymuje upadki z wysokości do 1,8 metra.

Specyfikacja Nokii XR21

Oficjalna zmiana rozmiaru czarnej Nokii XR21Rzuć okiem na specyfikację, a przekonasz się, że Nokia XR21 jest zgodna z typowymi telefonami z Androidem średniej klasy. Telefon jest zasilany przez chipset Snapdragon 695 5G, który jest skromnym ulepszeniem w stosunku do low-endowego Snapdragon 480 SoC XR20. Dostajesz także 6 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci i 6,49-calowy ekran LCD 120 Hz (rozdzielczość FHD +, jasność 500 nitów). Nowy telefon HMD jest również wyposażony w baterię 4800 mAh i prędkość ładowania przewodowego 33 W. Niestety, nie ma obsługi ładowania bezprzewodowego, takiego jak XR20, i nie dostajesz ładowarki w pudełku. Co ciekawe, firma reklamuje 60% więcej dożywotnich ładowań dla tej baterii niż dla Nokia XR20. Brzmi fantastycznie, ale oznacza to po prostu, że bateria zachowuje 80% pojemności po 800 cyklach ładowania — podobnie jak w przypadku konwencjonalnych smartfonów. Oznacza to, że bateria Nokii XR20 niestety degradowała się szybciej niż w typowych telefonach. Dlatego chcielibyśmy zobaczyć, jak HMD bierze stronę z książki OPPO, reklamując 1600 cykli ładowania przed osiągnięciem 80% pojemności. Jeśli chodzi o wrażenia z aparatu, otrzymujesz główny aparat 64 MP (f / 1,79, rozmiar piksela 0,7 mikrona) i ultraszerokokątną strzelankę 8 MP. Wygląda więc na to, że wyciek wskazujący na teleobiektyw był chybiony. Aparat 16 MP jest pod ręką do selfie i rozmów wideo. Inne godne uwagi funkcje obejmują port 3,5 mm, dwa głośniki stereo, dwa sprzętowe klawisze skrótów, boczny skaner linii papilarnych, NFC, gniazda na dwie karty SIM, obsługę eSIM i system Android 12. Pozostając przy oprogramowaniu przez chwilę, HMD obiecuje trzy główne aktualizacje systemu operacyjnego i cztery lata comiesięcznych poprawek bezpieczeństwa.

Cena i dostępność Nokii XR21

Najnowszy telefon HMD będzie dostępny za pośrednictwem witryny Nokia UK od 3 maja w cenie 499,99 GBP (~ 625 USD). Na początku dostępna będzie tylko wersja Midnight Black, a opcja kolorystyczna Pine Green pojawi się w czerwcu. Nokia XR21 będzie również dostępna za pośrednictwem usługi subskrypcji Circular firmy HMD za 22 GBP miesięcznie, aczkolwiek z jednorazową opłatą instalacyjną w wysokości 30 GBP. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android