Nintendo odkrywa smartfon: projektant Samsunga ma genialny pomysł

Nintendo odkrywa smartfon: projektant Samsunga ma genialny pomysł

Obecne telefony komórkowe i smartfony są teraz odpowiednim zamiennikiem Gameboyów. Jednak prawdziwym graczom daleko do pełnego szczęścia, ponieważ często brakuje naprawdę dobrego sterowania w grze. Jednak specjalistyczne Nintendo doskonale o tym wie. To zainspirowało utalentowanego projektanta Samsunga do wpadła na całkiem genialny pomysł.

Pomyśl o tym Nintendoprzychodzą mi na myśl w ostatnich latach niezwykłe koncepcje obsługi A. Wii od lat odnosi ogromny sukces, a obecny Switch zachwyca także graczy na całym świecie – mobilnych i stacjonarnych. A smartfony? Pierwszy wybór dla „zwykłych graczy”, ponieważ zawsze masz go przy sobie. Ale sterowanie nie jest innowacyjne. Ekran dotykowy jest dobrze znany, a czujniki ruchu nie są już specjalnością od czasu pierwszego iPhone'a. Musi być więcej, prawda?

Projektant Samsunga tworzy kontrolery gier w stylu Nintendo

Pewnie też miał taką myśl Południowokoreański Juan Lee i zaprojektował naprawdę ostry kawałek. Lee nie jest byle jakim „projektantem hobbystycznym”, ale pracuje bezpośrednio od 2019 roku w firmie Samsung jako projektant produktów. Ale poza jego pracą ciągle pojawiają się nowe projekty, które nie mają bezpośrednio nic wspólnego z Samsungiem. Jego projekt: Kontroler gier „ICON”. Kształtem, formą i funkcją przypomina swoje odpowiedniki z Nintendo.

IKONA sterowana kciukiem przypomina stare kontrolery Nintendo (źródło zdjęcia: Juan Lee)

The podstawowa, a przede wszystkim modułowa konstrukcja został zaprojektowany w następujący sposób: w pudełku, które służy również jako uchwyt na smartfona dwa kontrolery – każdy na lewą i prawą rękę. Można je przechowywać swobodnie, każdy przypominający trochę „Nunchuk” z Nintendo Wii. Wyjątkowość polega na elastycznym podejściu. Tak odbierają je kontrolerzy Zestaw różnych gamepadów na dowolnie wybrane i połączone może być.

Pełne wykorzystanie bez dotykania wyświetlacza, można oczywiście podłączyć telewizor bezprzewodowo (źródło zdjęcia: Juan Lee)

Do użytku mobilnego i stacjonarnego: Switch przesyła pozdrowienia

Ale to nie wystarczy Eseje ICON działa również niezależnie od kontrolerów. W ten sposób można to zrobić bezpośrednio na ekranie dotykowym smartfona i używać go jako gamepada.

Wyposażony do użytku mobilnego (źródło zdjęcia: Juan Lee)

Umierać Pomysł jest niemal banalny, a jednak genialny. Sterowniki stosuje się w zastosowaniach stacjonarnych, podobnie jak w przypadku wyłącznika. Jeśli jesteś mobilny, po prostu je pomiń i użyj bezpośrednio samoprzylepnych gamepadów.

No cóż, tak to się wszystko zaczęło… do dziś jest genialne:

Klasyczne kontrolery NES dla Nintendo Switch

Klasyczne kontrolery NES dla Nintendo Switch

Właściwie byłoby niefortunnie, gdyby pomysł pozostał w wersji roboczej. Ale może obecnemu pracodawcy Juana Lee nadal się to spodoba. Był z pewnością atut dla Samsunga. Wciąż brakuje oczywiście świetnych gier Nintendo, ale w przeszłości lider branży gier z Japonii zmienił zdanie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android