Niesamowity trend: dlaczego te odwieczne słuchawki stały się nagle tak popularne?

Niesamowity trend: dlaczego te odwieczne słuchawki stały się nagle tak popularne?

Słuchawki przewodowe są właściwie przestarzałe technicznie i zostały zastąpione bezprzewodowymi słuchawkami Bluetooth. Mimo to wśród młodych ludzi panuje kontr-trend – a liderem tego ruchu jest model dziadka z lat osiemdziesiątych.

Zostać tutaj: podczas gdy słuchawki Bluetooth są obecnie zastępowane nowymi modelami co kilka lat (lub nawet szybciej), zegary w sektorze słuchawek przewodowych tykają znacznie wolniej. Tak będzie 1984 opublikowane po raz pierwszy Koss Porta Pro (widok na Amazon) nadal jest budowany i sprzedawany w niemal niezmienionej formie. Rzeczy nie da się zabić – wręcz przeciwnie, jest obecnie bardzo poszukiwane („zapalone”).

Koss Porta Pro: influencerzy modowi świętują słuchawki

„Słuchawki pasujące do każdego stroju” – z takimi zapowiedziami radzimy Influencer mody na TikTok ze słuchawkami. Nie chodzi o dane techniczne, a bardziej o wygląd.

Wyraźny faworyt sceny to Koss Porta Pro, który według ekspertów mody jest niezwykle wszechstronny. „Nareszcie tu są”, mówi drugtelevision (14 200 obserwujących) i z dumą prezentuje swoje Porta Pro:

Dla osób z zewnątrz może to być trochę dziwne, ponieważ konstrukcja Koss Porta Pro wydaje się – delikatnie mówiąc – bardziej trafna niż progresywna. Goły metalowy uchwyt, widoczne kontrolki – można przypuszczać, że te słuchawki nie były pierwotnie przeznaczone jako modny dodatek. Bardziej prawdopodobne jest to? lekki miał pierwszeństwo. „W rzeczywistości były to jedne z pierwszych słuchawek zaprojektowanych specjalnie do noszenia” – wyjaśnia Tyll Hertsens w magazynie „Stereophile”.

Ale może to właśnie ta uderzająca i przestarzała rzecz? Projektto sprawia, że ​​Porta Pro jest tak popularny. Te słuchawki sprawią, że się wyróżnisz, pokażesz charakter – i pewnie łączą modę vintage z technicznym gadżetem, aby stworzyć spójny ogólny obraz. Podobne zjawisko można zaobserwować również w przypadku słuchawek Apple Earpods (z kablem), ponieważ za ich pomocą zauważano coraz więcej celebrytów.

Koss Porta Pro: klasyk, który od lat przyciąga oddaną rzeszę fanów (źródło obrazu: producent)

Koss Porta Pro Stereo ekspres do kawy z kablem

Przewodowe słuchawki stereo Koss Porta Pro

Cena może być teraz wyższa. Cena na dzień 11.12.2022 06:54

W tamtych czasach była to przełomowa technologia, ale dziś nie jest konkurencyjna pod wieloma względami: Porta Pro to nie tylko przewodowy i tym samym ogranicza swobodę ruchów, on też jest nad głową i ledwo blokuje hałas z zewnątrz. Nowoczesne funkcje, takie jak redukcja szumów (ANC), nie są dostępne. Nie musisz do tego ładować słuchawek, ponieważ nie mają baterii i czerpią energię z gniazda jack (3,5 mm). Również jakość dźwięku jest oceniany jako wyjątkowo dobry przez wielu fanów (nawet przed obecnym szumem modowym). Kolejnym argumentem jest cena: Koss Porta Pro jest dostępny na rynku za mniej niż 40 euro znaleźć – jest to stosunkowo tanie w porównaniu z nowoczesnymi prawdziwymi modelami bezprzewodowymi znanych marek.

W naszych poradach zakupowych przedstawiamy inne słuchawki przewodowe:

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android