Niebezpieczne wyzwanie TikTok kosztuje kierowców Kia ich samochody

Niebezpieczne wyzwanie TikTok kosztuje kierowców Kia ich samochody

TikTok po raz kolejny przynosi ludziom więcej niż wątpliwy trend: samochody zwarciowe z kablem USB, trzymanie na nim aparatu w telefonie komórkowym – a co najważniejsze, rozbijanie skradzionego samochodu. Przestępcy biorą na cel przede wszystkim kierowców samochodów Kia lub Hyundai.

Wersja: 23.3.4

Języki niemiecki

Platformy: Android

Wyzwanie TikTok kosztuje kierowców Kia ich własność – i zagraża życiu

Wyzwanie związane z pojazdami Kia przyciąga coraz większą uwagę na TikTok i YouTube. Fizyczny Luka w niektórych modelach Kia i Hyundai powinno być możliwe do wykorzystania, aby móc ukraść samochody w ciągu kilku sekund.

W związku z tym do uruchomienia auta wystarczy standardowy kabel USB, kiedy wejdą do samochodów. Podobno ułatwia to uruchamianie samochodów, gdy tylko zerwie się osłona stacyjki. Na platformach jest jednak nie tylko wiele szczegółowych instrukcji dotyczących kradzieży.

Coraz bardziej staje się również częścią trendu filmowania siebie, jak kradniesz, a potem wybierasz się na przejażdżkę. W USA, gdzie przestępcy, którzy lubią nazywać siebie „Kia Boys”, jeździli do tej pory głównie na drogach, mówi się, że liczba kradzieży samochodów gwałtownie wzrosła. Bądź w mieście Milwaukee Kradzieże Kia i Hyundai wzrosły o ponad 2500 procent (Źródło: Carbuzz). Mówi się, że modele tylko tych dwóch marek stanowią dobre dwie trzecie wszystkich skradzionych samochodów.

Porada dotycząca oszczędności GIGA
Paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tam znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.
TankenApp z trendem cen benzyny

Ströer Media Brands GmbH

TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Stroer Media Brands GmbH

TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również GIGA.

Według doniesień medialnych powinien być również wykorzystywany do niezwykle śmiałych wypraw, jakie podejmują przestępcy być rannym mówi się nawet o śmierci. W USA kilka organów ścigania ostrzega kierowców Kia, aby dobrze dbali o swoje pojazdy.

Producenci w międzyczasie obiecali poprawę. Dla właścicieli modeli, których dotyczy problem, Kia chce około Zamki bezpieczeństwa do modernizacji zaoferować. Przy nowszych modelach fabryka zapewnia, że ​​siatka już nie działa.

Kradzież samochodów dla TikTok – nic innego nie przychodzi mi do głowy

Felix GräberFelix Gräber, redaktor GIGA, ekspert w dziedzinie e-samochodów, mobilności i spraw konsumenckich

Wygląda na to, że trwa wieczność, odkąd wyzwania w mediach społecznościowych były przydatne. Czy pamiętasz wyzwanie ALS Ice Bucket Challenge? To było w 2014 roku i przynajmniej w dobrej sprawie. Od tego czasu wiele się wydarzyło – w przypadku Wyzwania na gorsze: kradzież samochodów dla zabawy w celu podróżowania po okolicy ma niestety tradycję w USA, nazywaną radością jazdy. Mam nadzieję, że nie będzie to bardziej popularne w tym kraju. W najlepszym razie złodzieje krzywdzą tylko siebie, dostają kilka zadrapań i, miejmy nadzieję, wysoką grzywnę. Mówi się jednak, że były przypadki kontuzji w związku z Kia Challenge. To koniec zabawy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android