Nic nie zapewnia prawdziwego iMessage na telefonach z Androidem

Nic nie zapewnia prawdziwego iMessage na telefonach z Androidem

Nic nie jest tak, że smartfonowy startup stara się ze wszystkich sił przyciągnąć uwagę. Firma osiąga to również dzięki przyciągającemu wzrok wzornictwu produktów w przejrzystej formie. Teraz zapowiedziano Nothing Chats, aplikację do przesyłania wiadomości, która umożliwia natywną komunikację z iMessage z telefonu z Androidem. W rzeczywistości usługa stwarza poważne zagrożenie bezpieczeństwa.

Nothing Chats to iMessage dla smartfonów z systemem Android

Aktualizacja: Nic nie przesłało nam oświadczenia dotyczącego obaw związanych z bezpieczeństwem:

„Dzięki Sunbird firma Nothing pozyskała na pokład partnera, którego standardy bezpieczeństwa są tak samo wysokie, jak standardy samego Nothing.

Sunbird od samego początku dbał o wysoki poziom bezpieczeństwa, aby chronić prywatność swoich klientów i uzyskał certyfikat ISO27001 (numer certyfikatu: IA-2023-09-21-01), który odzwierciedla jego zaangażowanie w bezpieczeństwo. Ponadto Sunbird zostanie wkrótce poddany audytowi przez niezależne źródło pod kątem poprawki 27701. Nic nie nawiązało współpracy z firmą Sunbird, ponieważ architektura Sunbird zapewnia system, za pomocą którego wiadomość może być przesyłana od jednego użytkownika do drugiego bez zapisywania jej na jakimkolwiek etapie podróży. Wiadomości są szyfrowane od początku do końca i nie są przechowywane na serwerach Sunbird – po dostarczeniu wiadomości można ją przywrócić wyłącznie lokalnie z urządzenia osobistego”.

Oryginalny artykuł:

Apple wszelkimi możliwymi sposobami stara się utrzymać użytkowników iPhone’a we własnym ekosystemie. Dużą rolę odgrywa w tym komunikator iMessage. Tylko ci, którzy mają iPhone’a, widzą niebieskie dymki w Messengerze i mogą korzystać ze wszystkich funkcji. Z kolei użytkownikom Androida wyświetla się zielony dymek, ponieważ wiadomości przychodzą jako SMS. Nic nie chce tego zmienić dzięki aplikacji do czatów.

Faktycznie Czy nic Czaty działają na telefonie z Androidem, takim jak iMessage a użytkownicy otrzymują niebieskie dymki. Druga osoba posiadająca iPhone’a nie zauważyłaby, że używany jest Nothing Phone 2 (test). Osiąga się to dzięki współpracy z usługą wielu komunikatorów Sunbird. Apple nie zapewnia otwartego interfejsu umożliwiającego komunikację między urządzeniami z Androidem a iMessage. I to jest właśnie sedno sprawy.

Musisz używać czatów typu Nothing Udostępnij swoje dane uwierzytelniające Apple dla iCloud w Sunbird. Tylko w ten sposób możesz korzystać z usługi iMessage w swoim imieniu za pośrednictwem komputera Mac Mini. Według Sunbirda dane dostępowe są przechowywane w postaci zaszyfrowanej i żadne wiadomości nie są odczytywane, a Ty po prostu przekazujesz swoje dane dostępowe i hasło firmie zewnętrznej. Powinieneś być tego świadomy.

W filmie przedstawiono funkcję Nothing Chats:

iMessage nie jest tak dużym problemem w Europie

Usługa Nothing’s skierowana jest przede wszystkim do użytkowników w USA, gdzie Apple ma ponad 50-procentowy udział w rynku, a startup nie odgrywa jeszcze roli. Czas pokaże, czy niebieskie dymki w iMessage są rzeczywiście dopuszczalne w przypadku tak wysokiego zagrożenia bezpieczeństwa. Szczególnie młodzi ludzie w USA znają w zasadzie tylko iPhone’a i nie chcą niczego innego. Nic Czaty prawdopodobnie tego nie zmienią.

W Europie WhatsApp jest używany głównie jako komunikator i wszyscy użytkownicy są tam równi. Ekscytujące będzie także zobaczenie, jak Apple zareaguje na tę nową możliwość. Przecież firmie bardzo zależy na bezpieczeństwie własnych użytkowników.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android