Netflix: Z ilu urządzeń możesz korzystać jednocześnie?

Netflix: Z ilu urządzeń możesz korzystać jednocześnie?

W przypadku wielu usług przesyłania strumieniowego Twoja subskrypcja jest ograniczona do określonej liczby urządzeń. W zależności od Twojego członkostwa Netflix oferuje również maksymalną liczbę urządzeń, z których możesz korzystać w tym samym czasie. Wokół tematu panuje jednak spore zamieszanie, dlatego chcemy doprecyzować pytanie czytelników: „Na ilu urządzeniach możesz jednocześnie korzystać z Netflixa?”

Z ilu urządzeń możesz korzystać jednocześnie?

W zależności od abonamentu Netflix możesz korzystać z serwisu Netflix na różnej liczbie urządzeń jednocześnie. Dzięki subskrypcji standardowej możesz oglądać Netflix z reklamami lub bez nich na 2 urządzeniach jednocześnie, a dzięki członkostwu premium na 4 urządzeniach jednocześnie. Nie oznacza to jednak, że możesz zainstalować aplikację Netflix lub otworzyć witrynę tylko na tak wielu urządzeniach.

Netflix-AboAbonament standardowy z reklamami
StandardPremiaJednoczesne urządzenia224Funkcja pobierania2 urządzenia, maks. 15 pobrań 2 urządzenia, maks. 100 pobrań 6 urządzeń, maks. 100 pobrańKoszt4,99 euro/miesiąc 12,99 euro/miesiąc 17,99 euro/miesiąc

Netflix Ile urządzeńNetflix Ile urządzeńŹródło obrazu: Netflix

Urządzenia współbieżne oznaczają urządzenia nieużywane

Ponieważ w przypadku niektórych usług istnieje ograniczenie liczby urządzeń, na których można zainstalować aplikację lub z niej korzystać, istnieją pewne wątpliwości co do tego, z których urządzeń Netflix można jednocześnie korzystać. Netflix nie ma ograniczeń dotyczących instalacji aplikacji ani używanych urządzeń. W ramach dowolnej subskrypcji możesz zainstalować serwis Netflix i korzystać z niego na dowolnej liczbie urządzeń — niezależnie od tego, czy jest to komputer stacjonarny, smartfon, tablet, konsola, telewizor Smart TV czy inne urządzenie do przesyłania strumieniowego.

Przykład: Możesz skorzystać z aplikacji Netflix Zainstalowano „jednocześnie” na 5 lub więcej urządzeniach mieć, jeśli masz Standard-Abo posiada, ale zawsze może tylko dwa strumienie jednocześnie pozwól biegać. Jeśli trzecia osoba (partner, dziecko, współlokator itp.) będzie chciała obejrzeć coś na swoim urządzeniu przy użyciu tego samego konta, otrzyma komunikat o błędzie.

Nawiasem mówiąc, dotyczy to również trybu offline Netflix limit urządzeń. Nawet jeśli Netflix nie ma ogólnego limitu urządzeń, możesz to zrobić Standardowa subskrypcja maksymalnie na 2 urządzeniach i w Subskrypcja Premium dla maksymalnie 6 urządzeń Pobierz zawartość do przeglądania w trybie offline. Jeśli chcesz pobrać filmy lub seriale na inne urządzenie, musisz najpierw usunąć zawartość offline na innym urządzeniu.

Wiadomość: Twoje konto jest już używane

Jeśli zbyt wiele urządzeń lub osób uzyska dostęp do tego samego konta w tym samym czasie, otrzymasz jeden z następujących komunikatów:

„Twoje konto Netflix jest używane na innym urządzeniu.” „Twoje konto jest obecnie używane przez zbyt wiele osób.” „Niestety, Twoje konto jest obecnie używane przez zbyt wiele osób.” „Twoje konto Netflix jest używane przez zbyt wiele osób urządzenia. “

W takim przypadku należy najpierw upewnić się, że do konta Netflix nie ma obecnie dostępu więcej członków rodziny, niż pozwala na to Twoja subskrypcja. Inną możliwością jest to, że na urządzeniu (komputerze, konsoli) nadal działa Netflix. Jeśli żadna z powyższych sytuacji nie ma miejsca, sprawdź, czy nikt nie uzyskał nieautoryzowanego dostępu do Twojego konta Netflix.

Za pomocą tego linku możesz przeglądać swoją aktywność związaną z transmisją strumieniową w serwisie Netflix. Jeśli zauważysz coś niezwykłego (na Twojej liście filmy i seriale, których nigdy nie widziałeś), może to oznaczać, że ktoś ogląda Netflix na Twoim koncie. W tym przypadku zilustrowaliśmy instrukcje krok po kroku tutaj:

Wiele urządzeń, a nie wielu właścicieli

Jeśli udostępniasz konto Netflix kilku znajomym, jest to tak zwane udostępnianie konta i Netflix tego nie lubi. Dostępna jest teraz również oficjalna opcja, tzw. dodatkowy członek, którego można dodać po obniżonej cenie. Wszystkie informacje na ten temat można przeczytać tutaj:

Niemniej jednak liczby urządzeń, z których można jednocześnie korzystać, nie należy utożsamiać z „właścicielami” konta. Mimo że możesz tworzyć różne profile w serwisie Netflix i kilku użytkowników może oglądać serwis Netflix w tym samym czasie, tak właśnie jest przeznaczony wyłącznie do użytku domowego.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android