Naprawdę chcę, żeby mój następny telefon miał 10-krotny aparat peryskopowy

Naprawdę chcę, żeby mój następny telefon miał 10-krotny aparat peryskopowy

Seria iPhone 7 autorstwa Roberta Triggsa / Android Authority2016 była dużym krokiem naprzód w dziedzinie zoomu, kiedy zadebiutowała teleobiektywem z 2x, a świat Androida poszedł w ich ślady, a nawet podniósł stawkę dzięki telefotografom z 3x. Następnie w 2019 roku zobaczyliśmy ogromny skok naprzód, gdy Huawei i Oppo zadebiutowały z kamerami peryskopowymi 5x i 6x. Najnowsze smartfony Ultra firmy Samsung jeszcze bardziej podniosły stawkę, wprowadzając na stół kamery z peryskopowym zoomem 10x. A to z pewnością chciałbym zobaczyć na urządzeniach innych producentów.
Związane z: Być może zechcesz skorzystać z 30-krotnego zoomu Samsunga

Jeszcze bliżej akcji

Zarówno Galaxy S21 Ultra, jak i Galaxy S22 Ultra oferują aparaty peryskopowe 10MP z 10-krotnym zoomem, co pozwala zbliżyć się do obiektu/obiektu jeszcze bliżej niż w przypadku aparatów 4x lub 5x. Nie są to pierwsze telefony z tą technologią, ponieważ Huawei P40 Pro Plus zadebiutował w 2020 roku, ale telefony Samsunga są szerzej dostępne (i mogą uruchamiać aplikacje Google po wyjęciu z pudełka). Wypróbowałem Galaxy S22 Ultra dla kilka tygodni wcześniej w tym roku i strzelanka 10x była z pewnością moją ulubioną rzeczą. Te obrazy zdecydowanie nie są tak szczegółowe, jak ujęcia zrobione głównym aparatem 108 MP i są pewne niespójności kolorów między obiektywami, ale mimo to jest zdrowa ilość szczegółów. Sprawdź kilka przykładów poniżej. Widzieliśmy również producentów smartfonów używających teleobiektywów lub aparatów peryskopowych jako podstawy dla zoomu o większym zasięgu, wykorzystującego technologię zoomu hybrydowego, aby wyjść poza natywny współczynnik zoomu. Galaxy S21 Ultra i S22 Ultra niczym się nie różnią. W rzeczywistości możliwe jest uzyskanie użytecznych ujęć 30x, ale to naprawdę sprowadza się do sceny i nie zawsze jest niezawodne. Niektóre sytuacje dadzą użyteczne ujęcia 30x, podczas gdy inne (szczególnie te, w których występują złożone tekstury lub jasne plenery) są dość złe. Nierzadko przy tym współczynniku powiększenia można znaleźć prześwietlone światła, trochę rozmycia i zjawy. Sprawdź poniżej kilka próbek 30x, a także towarzyszące im wersje 10x.

10-krotne powiększenie wideo też jest rzeczą

Jedną z bardziej niedocenianych rzeczy w 10-krotnym aparacie jest to, że rzeczywiście można filmować wideo z natywnym 10-krotnym zoomem. Możesz także przełączać się między obiektywami podczas filmowania, ale jest to ograniczone do opcji jakości 4K/30fps, a nie 4K/60fps lub 8K. Sprawdź poniższy przykład, nakręcony przez recenzenta Android Authority Dhruv Bhutani. Wideo nagrane przy 10x zapewnia dobrą jakość, przewyższając praktycznie każdy inny telefon przy tym współczynniku powiększenia. Mówiąc o tym, najlepiej będzie, jeśli potrzebujesz statywu lub gimbala, aby uzyskać maksymalną stabilność, ponieważ połączenie dalekosiężnego zoomu i wideo może spowodować drżenie materiału w porównaniu z głównym aparatem.

Must-have dla przyszłych telefonów premium?

Kąt modułu aparatu Samsung Galaxy S22 UltraEric Zeman / Android Authority Jasne jest, że 30x to strzał w dziesiątkę i prawdopodobnie nie powinieneś w ogóle używać 100-krotnego zoomu, ale nadal naprawdę doceniam wszechstronność 10-krotnego aparatu peryskopowego. Byłem zdumiony możliwością robienia zdjęć rzeczy, które zwykle byłyby rozmytym bałaganem na większości innych telefonów, takich jak samoloty przelatujące nad głową lub dzika przyroda.
Przewodnik: Wyjaśnienie zoomu aparatu — jak działa zoom optyczny, cyfrowy i hybrydowy Oczywiście, są telefony, które zapewniają przyzwoite wyniki 10-krotnego zoomu hybrydowego, takie jak Pixel 6 Pro, ale nasze własne testy pokazują, że Samsung nadal bije te urządzenia 10x. Nie zaszkodzi, że telefony Ultra potrafią też iść dalej i uzyskiwać użyteczne wyniki już po 10x dzięki hybrydowemu zoomowi. Dodaj 10x możliwości wideo i masz najbardziej elastyczną platformę kamer na rynku. Większość ludzi będzie w porządku z kamerą 2x do 5x, jeśli naprawdę chcą dobrego zoomu w swoich smartfonach, ale nadal świetnie jest mieć tak szeroki ogniskowy zasięg na smartfonie dla maksymalnej elastyczności. Mam nadzieję, że w przyszłości zobaczymy więcej smartfonów ultra-premium z aparatami 10x, ponieważ jest to zdecydowanie coś, co chcę zobaczyć przy następnym zakupie.

Co sądzisz o aparatach 10x?

26 głosówNie kupię telefonu bez niego42%Mój następny telefon będzie go miał31%Lubię je, ale nie są konieczne23%Nie zależy mi na aparatach 10×4%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android