Najważniejsze podcasty i e-booki – wrzesień 2022 r.

Najważniejsze podcasty i e-booki – wrzesień 2022 r.

Lukas Wenzel 7 października 2022

Wyprzedane – Katar, piłka nożna i duże pieniądze

Spotify Original Podcast jest moderowany przez redaktora sportowego firmy SPIEGEL Danial Montazeri wraz z byłym zawodowym piłkarzem (Hamburger SV i 1. FC Köln) oraz działaczem na rzecz praw człowieka Tugbą Tekkalem. Razem podążają tropem pieniędzy w międzynarodowym biznesie piłkarskim, w który zaangażowane są również niemieckie kluby.
W sumie zaplanowanych jest osiem odcinków, które będą dostępne na Spotify i SPIEGEL+ w każdy czwartek od 13 października.
„Wyprzedane – Katar, piłka nożna i duże pieniądze” to pierwsza wspólna, ekskluzywna produkcja podcastów Spotify i SPIEGEL.

Spotify oferuje podcasty wideo

Spotify oferuje teraz Podcasterowi dostęp do możliwości publikacji wideo Anchor na sześciu dodatkowych rynkach – w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Brazylii i Meksyku.
Dają one twórcom dodatkowe nowe możliwości i ekscytujące opcje wyświetlania. Do tej pory podcasty wideo mogły być już wykorzystywane na rynkach anglojęzycznych.

Struktura mózgu

W tym roku to nie tylko innowacje w grach i technologii – ogłoszono także nowy podcast: znany japoński projektant gier Kojima zabiera słuchaczy w świat gier wideo w Spotify Original Podcast „Brain Structure”. W podkaście daje wgląd w swój wymyślny świat myśli i dzieli się twórczymi inspiracjami i pomysłami. Kojima omówi szereg swoich ulubionych tematów z gier, filmu, literatury, sztuki, filozofii i środowiska społecznego z czołowymi twórcami ze świata biznesu, technologii i rozrywki.

Jędrny i puszysty

„Fest & Fluffy” powstał w 2016 roku jako pierwszy na świecie ekskluzywny podcast Spotify. Teraz udana współpraca między Janem Böhmermannem, Olli Schulz i Spotify została przedłużona o kolejne trzy lata.
Według Wrapped, rocznego przeglądu Spotify, „Fest & Flauschig” jest jednym z najpopularniejszych podcastów w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Podczas wakacyjnej przerwy moderatorzy uszczęśliwiali słuchaczy krótkimi, wakacyjnymi odcinkami. Od 21 sierpnia nowe odcinki „Fest & Flauschig” z krótkimi anegdotami z życia codziennego, poradami muzycznymi i kwestiami politycznymi znów ukazują się w całości, jak zwykle w każdą środę i niedzielę.

Numer sprawy XY…niezapomniane przestępstwa

Morderstwo, zabójstwo, przestępstwa na tle seksualnym – w podcaście ZDF prezenter Aktenzeichen XY Rudi Cerne i dziennikarz Conny Neumeyer opowiadają o rozwiązanych sprawach karnych i zimnych sprawach z ponad 50 lat działalności Aktenzeichen XY: Co się stało po audycji? Które kroki dochodzeniowe były szczególnie trudne? Jakie wspomnienia Rudi Cerne kojarzy z upadkami? W każdy czwartek co dwa tygodnie, gdziekolwiek są podcasty.

Wraz ze śledczymi, krewnymi i ekspertami naukowymi Rudi Cerne i Conny Neumeyer odważają się zajrzeć w ludzką otchłań i przedyskutować pytania takie jak: Czy nasz system prawny jest zawsze sprawiedliwy? Co kryje się za horrorem? Jak radzą sobie z przestępstwem krewni? I na koniec: jak mogę się chronić?

Wewnątrz Austrii

Zsolt Wilhelm i Antonia Rauth ze STANDARD oraz Lucia Heisterkamp ze SPIEGEL odtwarzają większe i mniejsze skandale w Austrii. Zaglądają w polityczną otchłań i wspólnie z dziennikarzami z obu redakcji wyjaśniają, co porusza republikę. „Inside Austria” pojawia się w soboty – wszędzie tam, gdzie są podcasty.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android