Najtańsze kraje, w których można kupić Surface Pro 9

Najtańsze kraje, w których można kupić Surface Pro 9

Pomimo tego, że Surface Pro 9 jest dostępny już od około 16 miesięcy, nadal jest najnowszym modelem z linii kultowych laptopów 2 w 1 firmy Microsoft. Ponieważ Surface Pro 10 wciąż wygląda na odległy, być może zastanawiasz się nad inwestycją w bieżący model. Chociaż nie jest to drogie w przypadku laptopa, jest to nadal znaczny wydatek — najtańsza opcja w USA nadal kosztuje 850 dolarów plus podatek. Być może nie wiesz, że cena detaliczna jest inna w każdym kraju, co zwiększa szansę na zakup za granicą w celu uzyskania lepszej oferty. Najpierw jednak musisz poznać najtańsze miejsce, w którym można kupić Surface Pro 9. Przeprowadziliśmy badania, więc Ty nie musisz. Dowiemy się, czy w innych krajach można uzyskać lepsze ceny , ale istnieje jeszcze jedna potencjalna zachęta do robienia zakupów za granicą. Wiele krajów, w tym USA, nakłada podatek od sprzedaży na swoich mieszkańców, ale odwiedzający ich wybrzeża często mogą uniknąć jego płacenia. Dlatego popularne są zakupy bezcłowe na lotniskach. Jako turysta ze Stanów Zjednoczonych możesz uniknąć płacenia podatku od sprzedaży urządzenia Microsoft Surface Pro 9 w innym kraju. Rozważymy to bardziej szczegółowo poniżej. Istnieje wiele różnych konfiguracji Surface Pro 9, więc przyjrzymy się tylko najtańszemu modelowi dostępnemu w firmie Microsoft w każdym kraju. Rzućmy okiem na liczby.

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Hongkong to najtańsze miejsce na zakup Surface Pro 9 za 893 USD. Stany Zjednoczone zajmują drugie miejsce na liście, jeśli doliczymy do tego podatek od sprzedaży.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

W jakich krajach najtaniej można kupić Surface Pro 9?

Sprawdziliśmy cenę Surface Pro 9 w 25 krajach i przeliczyliśmy te kwoty na USD, stosując kurs wymiany obowiązujący w chwili pisania tego tekstu. Wyniki znajdują się w poniższej tabeli, ułożone w kolejności od najtańszego do najdroższego. Nieco później wyjaśnimy, dlaczego przyjrzeliśmy się tylko 25 krajom. Ponieważ dokonujemy tego porównania z perspektywy mieszkańca USA, do ceny modelu w Stanach Zjednoczonych dodaliśmy przybliżony podatek od sprzedaży w wysokości 10%. Stany. Powinno to dać Ci lepszy obraz porównania ceny, jaką zapłacisz w kraju, z ceną inwestycji za granicą. KrajCena w USDHongkong
893 dolarów
Stany Zjednoczone (z podatkiem)
935 dolarów
Kanada
1014 dolarów
Japonia
1056 dolarów
Australia
1064 dolarów
Szwajcaria
1065 dolarów
Włochy
1089 dolarów
Niemcy
1122 dolarów
Hiszpania
1133 dolarów
Singapur
1135 dolarów
Austria
1199 dolarów
Nowa Zelandia
1227 dolarów
Republika Czeska
1235 dolarów
Zjednoczone Królestwo
1248 dolarów
Francja
1251 dolarów
Belgia
1417 dolarów
Holandia
1417 dolarów
Chiny
1428 dolarów
Norwegia
1440 dolarów
Irlandia
1449 dolarów
Portugalia
1449 dolarów
Dania
1463 dolarów
Szwecja
1507 dolarów
Meksyk
1611 dolarów
Polska
1622 dolarów
Spośród krajów, które zbadaliśmy, Hongkong jest najtańszym miejscem do zakupu Surface Pro 9. Cena 6988 HKD to obecnie równowartość 893 dolarów, czyli około 350 dolarów mniej niż średnia cena detaliczna urządzenia na świecie. Warto zauważyć, że nie jest to tak niska cena wywoławcza laptopa w USA wynosząca 849,99 USD, ale przed naliczeniem podatku od sprzedaży. Choć różni się to w zależności od stanu, prawdopodobnie przesuwa to Stany Zjednoczone na drugie miejsce na liście, a Kanadę na trzecie. W każdym razie Amerykanie z Ameryki Północnej dostają niezłą ofertę w porównaniu do większości krajów globu. Polska jest najdroższym miejscem, w którym można kupić Surface Pro 9, płacąc równowartość 1622 dolarów. To prawie 400 dolarów więcej niż średnia cen na liście. Poniżej przyjrzymy się przyczynom wyższych cen. Być może bardziej zaskakująca jest rozbieżność cen w różnych krajach europejskich. Polscy mieszkańcy płacą prawie 600 dolarów więcej niż ich odpowiednicy w oddalonej o 1000 km Szwajcarii. Pamiętaj, że kwoty, które widzisz na powyższej liście, to maksymalna kwota, jaką zapłacisz za podstawowy model Surface Pro 9 w każdym kraju. Niektóre z tych cen będą zawierać podatek obrotowy, więc jeśli uda Ci się uniknąć podatku obrotowego lub ubiegać się o jego zwrot przed wyjazdem, może się okazać, że ostatecznie zapłacisz 10–15% mniej.

Czy mogę uzyskać lepszą ofertę na Surface Pro 9, gdy jestem za granicą?

Podczas podróży po świecie możesz kupić Surface Pro 9 taniej. Oprócz możliwości uniknięcia wspomnianego podatku od sprzedaży, cenę laptopa pobraliśmy jedynie z oficjalnej strony Microsoft w każdym kraju. W wielu przypadkach sprzedażą urządzenia zajmują się sprzedawcy zewnętrzni, dlatego na naszej liście znajduje się tylko 25 krajów. Próbowaliśmy sprawdzić ceny w różnych krajach Azji, Ameryki Południowej i Afryki, ale to trudniej jest zorientować się, jaka jest zalecana cena detaliczna, jeśli nie kupuje się bezpośrednio od firmy Microsoft. Na przykład wiele krajów Ameryki Łacińskiej nie może kupować bezpośrednio od marki i zamiast tego kieruje się do renomowanych sklepów internetowych, takich jak Amazon czy Mercado Libre. Jeśli za granicą natkniesz się na Surface Pro 9 w szalenie niskiej cenie, powinieneś podejrzane i dokładnie sprawdź transakcję. Chociaż wielu zewnętrznych dostawców to uczciwi agenci, możliwe jest, że inni sprzedają kradzione towary lub próbują uchodzić za używaną maszynę jako zupełnie nową. Jeśli oferta wygląda zbyt dobrze, aby mogła być prawdziwa, istnieje spora szansa, że ​​tak jest. To powiedziawszy, nie każda zniżka będzie oszustwem. Surface Pro 9 jest na rynku od 2022 roku, więc powodów, dla których sprzedawca jest w stanie zaoferować za niego cenę niższą niż detaliczna, może być wiele. Upewnij się tylko, że znasz warunki każdej umowy i unikaj jej, jeśli masz wątpliwości.

Czy powinienem kupić Surface Pro 9 z innego kraju?

Pewnie dla Was jest oczywiste, że nie ma mocnego argumentu za zakupem Surface Pro 9 z innego kraju. W przeciwieństwie do niektórych laptopów, takich jak MacBook Air, urządzenie Microsoft jest droższe w prawie każdym innym kraju. Nawet jeśli uda się uniknąć podatku od sprzedaży i uzyskać w niektórych krajach lepszą cenę niż te wymienione, nie będzie to znacząca kwota mniej niż płaciłbyś w domu. Ponadto musisz zrównoważyć te oszczędności z kłopotami związanymi z dostarczeniem laptopa do domu, prawdopodobnie z inną konfiguracją oprogramowania niż w Stanach i z gwarancją, która byłaby bardzo trudna do wykorzystania. Inaczej mówiąc, powiedzielibyśmy, że nie warto.

Dlaczego Surface Pro 9 jest tańszy w niektórych krajach niż w innych?

niebieskiego laptopaZanim przejdziemy do najbardziej prawdopodobnych przyczyn różnic cenowych, powinniśmy najpierw przyznać się do wad naszej metody porównawczej. Przeliczamy ceny detaliczne w walutach lokalnych na dolary amerykańskie, co uwzględnia stale zmieniające się kursy wymiany. Wiele z tych cen detalicznych zostanie ustalonych przed premierą Surface 9 Pro, być może nawet dwa lata temu. Od tego czasu wiele wydarzyło się na rynkach walutowych i możliwe, że na podstawie samego tego czynnika lista wyglądałaby zupełnie inaczej w różnych momentach tego okresu. Głównym czynnikiem wpływającym na wahania cen będą siły rynkowe, które dyktują koszt wprowadzenie Surface Pro 9 na półki. Należą do nich koszty pracy, podatki importowe, logistyka i wiele innych. Ponieważ koszty te są różne w każdym kraju, kwota, którą Microsoft musi pokryć, zanim osiągnie zysk, różni się w zależności od części świata. Na przykład w niektórych krajach Ameryki Południowej obowiązuje 100% podatek importowy na elektronikę wyprodukowaną w innym kraju. Przerzucenie tych kosztów na konsumenta może sprawić, że niektóre technologie staną się absurdalnie drogie w krajach, w których wielu mieszkańców nie ma wysokich dochodów do dyspozycji. Jak zawsze krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: kapitalizm. Firma Microsoft tworzy produkt, oblicza próg rentowności w każdym kraju, a następnie określa, o ile więcej może pobrać, aby zmaksymalizować przychody. Nie nienawidź gracza; nienawidzę tej gry.


Często zadawane pytania

Ile lat ma Surface Pro 9? Surface Pro 9 został wydany w październiku 2022 roku, więc w chwili pisania tego tekstu ma około 16 miesięcy. Czy Surface Pro 9 to laptop czy tablet? Surface Pro 9 może być używany zarówno jako laptop, jak i tablet. Samo urządzenie ma postać tabletu, ale można kupić odłączaną klawiaturę, która zamienia je w laptopa i ma specyfikacje podobne do innych laptopów. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android