Najtańsze kraje, w których można kupić Samsunga Galaxy Z Fold 5

Najtańsze kraje, w których można kupić Samsunga Galaxy Z Fold 5

Ryan Haines / Android AuthoritySamsung Galaxy Z Fold 5 po sukcesie swojego poprzednika miał do wypełnienia ogromne buty i nie zawiódł. Ale przy cenie detalicznej wynoszącej 1800 dolarów przed podatkiem obrotowym w USA jest to również jeden z najdroższych telefonów z Androidem na rynku. Być może wiesz, że ta cena detaliczna nie jest taka sama w każdym regionie. Nasuwa się pytanie, gdzie najtaniej na świecie można kupić Galaxy Z Fold 5? Odwiedziliśmy oficjalny sklep internetowy Samsung w ponad 20 krajach, aby uzyskać odpowiedź na to pytanie. Patrzymy na to z perspektywy punktu widzenia mieszkańca USA przejeżdżającego przez każdy kraj. Jest to ważne rozróżnienie, ponieważ wiele krajów dodaje podatek obrotowy do ceny detalicznej niektórych produktów. Przykładem są Stany Zjednoczone — Amerykanin często będzie musiał zapłacić dodatkową opłatę przy kasie, aby kupić najnowsze urządzenie. Jest to jednak podatek lokalny, którego tymczasowi goście odwiedzający dane terytorium mogą uniknąć płacenia. Być może uda Ci się skorzystać z tego dziwactwa systemu podatkowego, aby kupić drogi telefon, taki jak Galaxy Z Fold 5, za mniej, niż płacisz w domu.

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Korea Południowa to najtańsze miejsce na zakup Galaxy Z Fold 5, którego cena wynosi równowartość 1546 dolarów. Japonia jest drugim najtańszym rynkiem z ceną 1588 dolarów, a trzecia jest Indonezja z ceną 1607 dolarów.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

W jakich krajach najtaniej można kupić Galaxy Z Fold 5?

W poniższej tabeli znajdziesz cenę detaliczną Galaxy Z Fold 5 w lokalnej walucie każdego kraju, według sklepu internetowego Samsung. Następnie przeliczyliśmy każdą cenę na równowartość w dolarach amerykańskich obowiązującą w dniu publikacji. KrajLokalna cena Odpowiednik w USDKrajKorea Południowa
Cena lokalna 2 097 700 jenów
Równowartość 1546 USD w USD
KrajJaponia
Cena lokalna 237 600 jenów
Równowartość 1588 USD w USD
KrajIndonezja
Cena lokalna 24 999 000 Rp
Równowartość 1607 USD w USD
KrajAustralia
Cena lokalna 2599 USD
Równowartość 1650 USD w USD
KrajNowa Zelandia
Cena lokalna 2849 USD
Równowartość 1688 USD w USD
KrajSingapur
Cena lokalna 2398 USD
Równowartość 1747 USD w USD
KrajTajwan
Cena lokalna 56 888 USD
Równowartość 1764 USD w USD
KrajKanada
Cena lokalna 2400 USD
Równowartość 1778 USD w USD
KrajStany Zjednoczone
Cena lokalna 1800 USD
Równowartość w USD1800 USD*
KrajZEA
Cena lokalna 6799 AED
Równowartość 1851 USD w USD
KrajIndie
Cena lokalna 154 999 GBP
Równowartość 1861 USD w USD
KrajChile
Cena lokalna: 1 799 990 USD
Równowartość 1980 USD w USD
KrajNiemcy
Cena lokalna 1899 EUR
Równowartość 1995 USD w USD
KrajFrancja
Cena lokalna 1899 EUR
Równowartość 1995 USD w USD
KrajHiszpania
Cena lokalna 1909 EUR
Równowartość 2005 dolarów w USD
KrajDania
Cena lokalna 14 799 Kr
Równowartość 2085 USD w USD
KrajWłochy
Cena lokalna 1999 EUR
Równowartość 2100 USD w USD
KrajWielka Brytania
Cena lokalna 1749 GBP
Równowartość 2122 USD w USD
KrajChiny
Cena lokalna 15999 jenów
Równowartość 2189 USD w USD
KrajBrazylia
Cena lokalna 11 999 R $
Równowartość 2379 USD w USD
KrajTurcja
Cena lokalna 64 999 TL
Równowartość 2392 USD w USD
KrajMeksyk
Cena lokalna 42 999 USD
Równowartość 2434 USD w USD
Gwiazdka obok ceny telefonu w USA oznacza, że ​​nie jest to kwota, za którą zapłaci większość mieszkańców USA. Podatek od sprzedaży różni się w zależności od stanu, więc w momencie wysyłki nowego urządzenia możesz z łatwością zapłacić kwotę bliższą 1900 lub nawet 1950 USD. Dobra wiadomość jest taka, że ​​pozostałe ceny na liście to ceny maksymalne, jakie Amerykanin zapłaci za granicą. Jeśli uwzględniają podatek od sprzedaży, a kraj pozwala na jego zwrot, być może uda się zaoszczędzić nieco więcej. Z podsumowania wynika, że ​​Korea Południowa jest obecnie najtańszym miejscem na świecie, w którym można kupić Galaxy Z Fold 5. Jest dostępny za równowartość 1546 dolarów w rodzimym kraju Samsunga. Japonia i Indonezja to drugie i trzecie najtańsze miejsce na zakup składanego urządzenia. Australia i Nowa Zelandia to także dobre miejsca, w których turysta z USA może zaoszczędzić na urządzeniu. Spośród krajów, które sprawdziliśmy, najdroższym miejscem do zakupu Galaxy Z Fold 5 jest Meksyk. Cena detaliczna na południe od granicy wynosi ponad 2400 dolarów w dolarach amerykańskich. Brazylia i Turcja to także drogie lokalizacje przy zakupie flagowca Samsunga. Warto podkreślić, że są to oficjalne ceny Samsunga porównywane. Nie twierdzimy, że nie zaoferowanoby Ci wysokiej klasy urządzenia po niższych cenach od zewnętrznych dostawców, czy to w kraju, czy za granicą, ale powinieneś podchodzić do takich ofert ze szczególną ostrożnością. Może to nie być autentyczna wersja telefonu lub mógł zostać skradziony. Na całym świecie będą dostępne także promocje u operatorów i wymiany, takie jak oferty T-Mobile w USA, ale nie będą one pozbawione zastrzeżeń. Pamiętaj, że jeśli oferta wygląda zbyt dobrze, aby mogła być prawdziwa, prawdopodobnie taka jest.

Czy powinienem kupić Galaxy Z Fold 5 z innego kraju?

To kusząca perspektywa. Jeśli weźmiesz pod uwagę podatek od sprzedaży, możesz kupić Galaxy Z Fold 5 za około 400 dolarów taniej w Korei Południowej w porównaniu do Stanów. Mimo to nie wystarczy to, aby uzasadnić podróż przez Pacyfik wyłącznie w celu nabycia urządzenia po obniżonej cenie — wydatki na podróż w obie strony znacznie przewyższyłyby oszczędności, jakie poczyniłbyś. To inna kalkulacja, jeśli tak się stanie odwiedzając Daleki Wschód lub Australię w momencie, gdy chcesz dokonać aktualizacji do Z Fold 5. W takich okolicznościach możesz zdecydować, że warto skorzystać z międzynarodowej różnicy cen. Zanim to zrobisz, przy swojej decyzji powinieneś wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Musisz upewnić się, że masz czas na ubieganie się o zwrot podatku od sprzedaży, jeśli jest to część procesu, chociaż często można to zrobić na lotnisku przed wyjazdem. Możesz także otrzymać inną konfigurację urządzenia z punktu widzenia oprogramowania. Być może najważniejsze jest to, że w przypadku problemu ze swoim urządzeniem możesz nie móc skorzystać z gwarancji zagranicznego państwa znajdującego się w USA. Decyzja należy do Ciebie, ale naszym zdaniem lepiej będzie unikać takich pułapek. Przecież mówimy tu tylko o cenach detalicznych. Tak się składa, że ​​w momencie pisania tego tekstu Galaxy Z Fold 5 jest dostępny w serwisie Amazon za 1549,99 dolarów. Wyprzedaż Prime Big Deals Days rozpocznie się w przyszłym miesiącu, a Czarny Piątek w listopadzie. Przy odrobinie sprytnych zakupów prawdopodobnie nie będziesz musiał płacić pełnej ceny detalicznej za żadne urządzenie przez resztę roku.

Dlaczego Galaxy Z Fold 5 w niektórych krajach jest tańszy, a w innych droższy?

Samsung Galaxy Z Fold 5 zamknięty na drewnianym stoleRyan Whitwam / Android AuthorityByłoby dość dziwne, gdyby Galaxy Z Fold 5 był w tej samej cenie w każdym kraju. Gospodarki i siły rynkowe w każdym z nich znacznie się od siebie różnią. Dużą rolę odgrywają cła importowe i podatki, podobnie jak koszty dostaw i logistyki związane z umieszczeniem urządzeń na półkach. Samsung wziął także pod uwagę siłę nabywczą obywateli i popyt na tego typu smartfony. Firma będzie miała znacznie mądrzejszych ode mnie ekspertów ekonomicznych, analizujących wszystkie te konkurencyjne czynniki, aby zapewnić maksymalną możliwą do osiągnięcia marżę zysku. Musimy również powtórzyć, że wszystkie ceny podane w powyższej tabeli są przeliczone na dolary amerykańskie. Ułatwia nam to ich porównanie, ale także uwzględnia kursy walut. Cena Galaxy Z Fold 5 zostanie ustalona na długo przed datą premiery, a od tego czasu minęły prawie dwa miesiące. W ostatnich miesiącach i latach kursy walut ulegały znacznym wahaniom. Na przykład Meksyk jest najdroższym krajem na liście, przynajmniej częściowo, dlatego, że meksykańskie peso w ciągu ostatniego roku stale umacniało się w stosunku do dolara. Stawki te będą się nadal zmieniać. Kiedy w nadchodzących tygodniach i miesiącach ponownie przejdziemy do tej analizy, nie zdziwi nas, że najtańsze miejsce na zakup Galaxy Z Fold 5 to inny kraj niż Korea Południowa. Samsunga Galaxy Z Fold5Samsunga Galaxy Z Fold5Wybór redakcji AASamsung Galaxy Z Fold 5Nowy zawias w końcu składa się na płasko • Jasne, żywe wyświetlacze • Zaawansowane funkcje wielozadanioweNajpotężniejszy składany telefon staje się jeszcze silniejszySamsung Galaxy Z Fold 5 udoskonala składaną platformę dzięki bardziej niezawodnemu zawiasowi, mocniejszemu szkłu, klasie IPX8 i mnóstwu możliwości przechowywania oraz duży, jasny wyświetlacz.

Często zadawane pytania

Czy warto przejść z Z Fold 4 na Z Fold 5? Z Fold 5 to iteracyjne ulepszenie w stosunku do Z Fold 4, więc prawdopodobnie nie warto płacić pełnej ceny detalicznej za zmianę, jeśli masz już składaną poprzednią generację. Jest to jednak bardzo osobisty wybór i zazwyczaj możesz wymienić Z Fold 4, aby uzyskać maksymalną zniżkę na nowsze urządzenie. Ile razy można złożyć Z Fold 5? Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android