Najtańsze kraje, w których można kupić Samsunga Galaxy S24 Ultra

Najtańsze kraje, w których można kupić Samsunga Galaxy S24 Ultra

Ceny nowej serii Samsungów Galaxy S24 w USA pozostają w większości niezmienione, z godnym uwagi wyjątkiem w przypadku Galaxy S24 Ultra. Podstawowy model najpotężniejszego telefonu w ofercie jest o 100 dolarów droższy od Galaxy S23 Ultra, tym razem za 1299,99 dolarów. To spory wydatek, nawet jeśli ma to być najgorętszy nowy telefon z Androidem na rynku. Ale jak cena w USA ma się do cen, jakie płacą mieszkańcy innych krajów na całym świecie? Byliśmy ciekawi, więc szukaliśmy najtańszego miejsca na zakup Galaxy S24 Ultra. Mamy tu na myśli konkretny kąt. W szczególności chcemy wiedzieć, ile zapłaciłby mieszkaniec USA, gdyby kupił telefon podczas wizyty w innym kraju. Jest to ważne rozróżnienie, ponieważ uwzględnia podatek od sprzedaży. Kupno telefonu w Ameryce zwykle wiąże się z koniecznością zapłacenia podatku od sprzedaży oprócz ceny detalicznej, a to niemała kwota w przypadku urządzenia tej wartości. Jeśli jednak jesteś turystą w innym kraju, często możesz uniknąć podatku obrotowego lub ubiegać się o jego zwrot, co otwiera perspektywę znacznych oszczędności za granicą. Dowiemy się, czy warto kupić telefon za granicą. W tym zestawieniu patrzymy jedynie na cenę bazowego modelu Galaxy S24 Ultra z 256 GB pamięci. Można założyć, że struktura cen każdego kraju dla wyższych wariantów przechowywania będzie względna. Innymi słowy, w najdroższym kraju dla modelu 256 GB nie będzie dostępnej najtańszej wersji 1 TB.

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Kanada jest najtańszym miejscem na świecie, w którym można kupić Samsunga Galaxy S24 Ultra, a za nią plasują się Indonezja i USA.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

W jakich krajach najtaniej można kupić Galaxy S24 Ultra?

Przyjrzeliśmy się cenie detalicznej Samsunga Galaxy S24 Ultra na 15 największych rynkach, na których jest on dostępny w przedsprzedaży. Następnie przeliczyliśmy cenę w walucie lokalnej na jej równowartość w dolarach amerykańskich i uporządkowaliśmy ją od najtańszej do najdroższej. Wyniki możecie zobaczyć w poniższej tabeli. RangaKrajLokalna cena Odpowiednik w USDPozycja1
KrajKanada
Cena lokalna 1800 dolarów
Równowartość 1334 USD w USD
Ranga 2
KrajIndonezja
Cena lokalna21 999 000 Rp
Równowartość 1409 USD w USD
Ranga 3
KrajStany Zjednoczone
Cena lokalna1430 USD*
Równowartość w USD1430 USD*
Ranga 4
KrajChiny
Cena lokalna 10 199 jenów
Równowartość 1431 USD w USD
Ranga 5
KrajSingapur
Cena lokalna 1928 USD
Równowartość 1434 USD w USD
Ranga 6
KrajAustralia
Cena lokalna 2199 USD
Równowartość 1444 USD w USD
Ranga 7
KrajNowa Zelandia
Cena lokalna 2449 USD
Równowartość 1496 USD w USD
Miejsce 8
KrajNiemcy
Cena lokalna 1449 €
Równowartość 1574 USD w USD
Ranga 9
KrajWielka Brytania
Cena lokalna 1249 GBP
Równowartość 1585 USD w USD
Miejsce 10
KrajHiszpania
Cena lokalna 1459 €
Równowartość 1585 USD w USD
Miejsce 11
KrajFrancja
Cena lokalna 1469 €
Równowartość 1596 USD w USD
Miejsce 12
KrajWłochy
Cena lokalna 1499 €
Równowartość 1629 USD w USD
Miejsce 13
KrajIndie
Cena lokalna 139 999 GBP
Równowartość 1684 USD w USD
Miejsce 14
KrajMeksyk
Cena lokalna 30 999 USD
Równowartość 1804 USD w USD
Miejsce 15
KrajBrazylia
Cena lokalna8999 R $
Równowartość 1823 USD w USD
Gwiazdka obok ceny w USA wskazuje, że jest to przybliżona cena, jaką mieszkaniec USA zapłaciłby za telefon w Stanach. Podatek od sprzedaży różni się w zależności od tego, gdzie się znajdujesz, dlatego do celów porównania uwzględniliśmy dodatkowe około 10%. I odwrotnie, ceny detaliczne telefonu w innych krajach, jak pokazano w tabeli, to najwyższa cena, jaką zapłaci amerykański turysta. W niektórych z tych krajów cena będzie zawierać podatek od sprzedaży, a przed wyjazdem możesz ubiegać się o zwrot znacznej kwoty w wysokości od 10% do 20%. Spośród krajów, które przebadaliśmy, Kanada jest obecnie najtańszym miejscem do zakupu Galaxy S24 Ultra i z pewnej odległości. Przy równowartości 1334 dolarów jest to około 75 dolarów taniej niż jakikolwiek inny kraj na liście. Nawet po uwzględnieniu podatku obrotowego Stany Zjednoczone są nadal jednym z najtańszych regionów, w których można kupić flagowe urządzenie, zajmując trzecie miejsce za Kanadą i Indonezją. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że Galaxy S24 Ultra został zaprezentowany dopiero w tym tygodniu i nie został jeszcze są już dostępne w przedsprzedaży na wszystkich rynkach. Nadal są kraje, w których nie poznaliśmy jeszcze oficjalnej ceny detalicznej telefonu od Samsunga, i chociaż spekuluje się, ile będzie on kosztować w różnych krajach, trzymamy się twardych faktów. W związku z tym na tej liście nie ma jeszcze kilku krajów, w tym Japonii i Korei Południowej – ojczyzny giganta elektroniki. Niektóre z tych krajów Azji Południowo-Wschodniej często znajdują się na czołowych miejscach tych list, dlatego w nadchodzących tygodniach powrócimy do analizy, kiedy będziemy mogli dodać więcej regionów i wyciągnąć bardziej ostateczne wnioski. Wydaje się, że telefon jest najczęściej używany w Ameryce Łacińskiej. drogie, ponad 1800 dolarów w Meksyku i Brazylii. Istnieje kilka możliwych przyczyn, które omówimy poniżej.

Czy w innych krajach mogę kupić Galaxy S24 Ultra taniej?

Nie, nie legalnie. Telefonu nie można jeszcze nawet kupić. Można go zamówić wyłącznie w przedsprzedaży, więc jeśli zobaczysz go taniej u zewnętrznego dostawcy, prawie na pewno jest to pewnego rodzaju oszustwo. Biorąc pod uwagę podobieństwo do S23 Ultra, można sobie wyobrazić pozbawionych skrupułów sprzedawców próbujących uchodzić za najnowsze urządzenie. Trzymaj się oficjalnie licencjonowanych sklepów. Nie oznacza to, że nie będzie ofert na telefony od oficjalnych dostawców. Jak opisano na naszej stronie zamówień przedpremierowych Galaxy S24, na S24 Ultra w USA dostępnych jest wiele promocji i to samo będzie obowiązywać na etapie przedsprzedaży w innych krajach. Obejmują one bezpłatne rozszerzenia przestrzeni dyskowej, kredyty detaliczne i oferty wymiany. U niektórych operatorów możesz nawet otrzymać Galaxy S24 Ultra za darmo.

Czy powinienem kupić Galaxy S24 Ultra z innego kraju?

Jeśli zdarzy Ci się wkrótce podróżować na północ od granicy, możesz rozważyć zakup telefonu nieco tańszego w Kanadzie. Ogólnie rzecz biorąc, wspomnieliśmy jednak, że mieszkańcy Stanów Zjednoczonych już teraz otrzymują jedną z najlepszych cen telefonu na świecie, więc kupowanie go za granicą w tej chwili nie przynosi żadnych korzyści. Oznacza to również, że nie musisz martwić się o zagraniczne konfiguracje oprogramowania czy gwarancje. Nawet gdyby Galaxy S24 Ultra był znacznie tańszy w innym kraju, nie warto jechać do tego kraju wyłącznie w celu zaoszczędzenia pieniędzy telefon. Koszty podróży znacznie przewyższyłyby otrzymaną zniżkę. W każdym razie na tym etapie nie ma potrzeby płacenia pełnej ceny za urządzenie bez żadnych innych korzyści, ponieważ wszystkie miejsca, w których można je zamówić w przedsprzedaży w domu, oferują dodatkowe zachęty do zakupu. Zobacz cenę w SamsunguSamsung Galaxy S24 PlusDuży jasny wyświetlacz
Snapdragon 8 Gen 3 dla Galaxy
Cienkie ramki
Zobacz cenę w SamsunguSamsunga Galaxy S24 UltraAparat Samsunga Galaxy S24 Ultra200MP
Silnik ProVisual
Do 1 TB pamięci
Nowe narzędzia AI

Dlaczego Galaxy S24 Ultra w jednych krajach jest tańszy, a w innych droższy?

Samsung Galaxy S24 Ultra stoi tyłem do książekRobert Triggs / Android Authority Kiedy się nad tym zastanowić, byłoby dziwnie, gdyby Galaxy S24 Ultra był w tej samej cenie w każdym kraju. Wprowadzenie telefonu na rynek wiąże się z różnego rodzaju kosztami, takimi jak logistyka, podatki, kwestie płacowe i tak dalej. Różnią się one znacznie na całym świecie. Samsung wyceni telefon tak, aby pokryć te koszty i zapewnić dobry zysk, więc ostateczna kwota, jaką otrzyma producent, z pewnością będzie inna w każdym kraju. Porównanie przeprowadzamy również w dolarach amerykańskich, co oznacza, że ​​musimy wziąć pod uwagę kursy walut. Te ceny detaliczne Galaxy S24 Ultra zostały prawdopodobnie ustalone kilka miesięcy temu, a światowa gospodarka jest obecnie w burzliwej bestii. Choć dolar może być tymczasowy, dolar jest obecnie słabszy niż przez większość czasu w ostatnich latach, co może wyjaśniać, dlaczego cena telefonu w dolarach jest wyższa w innych krajach, niż moglibyśmy się spodziewać.


Często zadawane pytania

Kiedy mogę kupić Galaxy S24? Obecnie jest on dostępny w przedsprzedaży, a będzie dostępny w sprzedaży 31 stycznia. Ile kosztuje S24 Plus? Ceny Galaxy S24 Plus w USA zaczynają się od 999,99 dolarów. Jaka jest cena Galaxy S24 Ultra w Indiach? Podstawowy model Galaxy S24 Ultra kosztuje w Indiach 139 999 rupii. Jaka jest różnica między S23 Ultra i S24 Ultra? Istnieją pewne stosunkowo subtelne różnice w konstrukcji, w tym niewielkie ulepszenie aparatu. Galaxy S24 Ultra doczekał się także szeregu aktualizacji oprogramowania. Więcej dowiecie się z naszego porównania Galaxy S23 Ultra i S24 Ultra. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android