Najtańsze kraje, w których można kupić AirPods Max

Najtańsze kraje, w których można kupić AirPods Max

Adam Molina / Android AuthorityDla fanów Apple poszukujących nowej pary bezprzewodowych słuchawek klasy premium AirPods Max są wyjątkowym wyborem. Jakość tych puszek nie podlega dyskusji, ale podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń Apple, lepiej mieć na nie pokaźny budżet. Pomimo wypuszczenia na rynek ponad trzy lata temu, w USA nadal utrzymują cenę detaliczną wynoszącą 549 dolarów przed opodatkowaniem. Ale możesz wiedzieć lub nie, że cena detaliczna jest inna w każdym kraju. Nasuwa się pytanie, gdzie najtaniej można kupić AirPods Max? Sprawdziliśmy, czy podczas wakacji warto kupować je taniej. Mieszkaniec USA chcący kupić słuchawki AirPods Max podczas pobytu za granicą musi wziąć pod uwagę dwa czynniki. Perspektywa niższej ceny jest oczywiście ważna, ale kluczowy jest także podatek obrotowy. Zamawiając słuchawki Apple w domu, zostajesz obciążony znacznymi dodatkowymi kosztami, ale podatek ten często nie dotyczy turystów. Oznacza to, że możesz tego uniknąć podczas pobytu za granicą. Jeśli połączysz te dwie potencjalne oszczędności, możesz zyskać dobrą ofertę podczas podróży. Ale czy warto dodać to do swojej listy kontrolnej podróży? Spójrzmy na liczby.

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Wietnam jest najtańszym miejscem na świecie, w którym można kupić słuchawki AirPods Max za 499 dolarów, a tuż za nimi plasuje się Australia i Korea Południowa.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

W jakich krajach najtaniej można kupić AirPods Max?

Liczby zawarte w poniższej tabeli zostały opublikowane w witrynie internetowej The Mac Index i dziękujemy temu zespołowi za ich pozyskanie. Od ceny detalicznej słuchawek AirPods Max w każdym kraju odliczony jest podatek od sprzedaży, aby odzwierciedlał kwotę, jaką zapłaciłby obywatel USA, gdyby możliwe było uniknięcie podatku w tym kraju. Wyjątkiem są Stany Zjednoczone, w których do ceny detalicznej dodano dodatkowe około 10%, odzwierciedlające nieunikniony podatek, który należy zapłacić w kraju. Kwoty zostały następnie przeliczone na dolary amerykańskie i uszeregowane w kolejności od najtańszej do najdroższej. RangaKraj Odpowiednik w USDRankKraj Odpowiednik w USDRank1
KrajWietnam
Równowartość 499 USD
Ranga 22
KrajHolandia
Równowartość 555 dolarów w USD
Ranga 2
KrajAustralia
Równowartość 522 dolarów w USD
Ranga 23
KrajSzwajcaria
Równowartość 561 dolarów w USD
Ranga 3
KrajKorea Południowa
Równowartość 532 dolarów w USD
Ranga 24
KrajSzwecja
Równowartość 568 dolarów w USD
Ranga 4
KrajTajwan
Równowartość 532 dolarów w USD
Miejsce 25
KrajWęgry
Równowartość 570 dolarów w USD
Ranga 5
KrajTajlandia
Równowartość 536 dolarów w USD
Miejsce 26
KrajCzechy
Równowartość 578 dolarów w USD
Ranga 6
KrajMalezja
Równowartość 537 dolarów w USD
Miejsce 27
KrajJaponia
Równowartość 581 dolarów w USD
Ranga 7
KrajLuksemburg
Równowartość 542 dolarów w USD
Miejsce 28
KrajDania
Równowartość 581 dolarów w USD
Miejsce 8
KrajIrlandia
Równowartość 542 dolarów w USD
Miejsce 29
KrajFilipiny
Równowartość 588 dolarów w USD
Ranga 9
KrajPortugalia
Równowartość 542 dolarów w USD
Miejsce 30
KrajHongkong
Równowartość 589 dolarów w USD
Miejsce 10
KrajFinlandia
Równowartość 545 dolarów w USD
Miejsce 31
KrajRosja
Równowartość 589 dolarów w USD
Miejsce 11
KrajHiszpania
Równowartość 547 dolarów w USD
Ranga 32
KrajNowa Zelandia
Równowartość 593 dolarów w USD
Miejsce 12
KrajWłochy
Równowartość 547 dolarów w USD
Ranga 33
KrajStany Zjednoczone*
Równowartość 601 dolarów w USD
Miejsce 13
KrajAustria
Równowartość 548 dolarów w USD
Ranga 34
KrajPolska
Równowartość 618 dolarów w USD
Miejsce 14
KrajChile
Równowartość 548 dolarów w USD
Miejsce 35
KrajMeksyk
Równowartość 626 USD w USD
Miejsce 15
KrajZEA
Równowartość 549 dolarów w USD
Miejsce 36
KrajWielka Brytania
Równowartość 634 dolarów w USD
Miejsce 16
KrajChiny
Równowartość 549 dolarów w USD
Miejsce 37
KrajKanada
Równowartość 651 dolarów w USD
Miejsce 17
KrajSingapur
Równowartość 550 dolarów w USD
Ranga 38
KrajGrecja
Równowartość 686 USD w USD
Miejsce 18
KrajFrancja
Równowartość 550 dolarów w USD
Ranga 39
KrajIndie
Równowartość 720 dolarów w USD
Miejsce 19
KrajBelgia
Równowartość 552 dolarów w USD
Miejsce 40
KrajTurcja
Równowartość 742 dolarów w USD
Miejsce 20
KrajNorwegia
Równowartość 552 dolarów w USD
Miejsce 41
KrajChorwacja
Równowartość 791 dolarów w USD
Miejsce 21
KrajNiemcy
Równowartość 553 dolarów w USD
Miejsce 42
KrajBrazylia
Równowartość 1352 USD w USD
W chwili pisania tego tekstu najtańszym miejscem zakupu AirPods Max jest Wietnam. Słuchawki będą kosztować tam amerykańskiego turystę równowartość 499 dolarów, w porównaniu do około 600 dolarów w USA. Australia to także dobra lokalizacja, aby je kupić za 522 USD, a za nią znajduje się grupa krajów Azji Południowo-Wschodniej, w tym Korea Południowa i Tajwan. Brazylia to najdroższe miejsce, w którym można kupić słuchawki AirPods Max na kilometr – przynajmniej u mieszkańca USA perspektywiczny. Płacenie ponad 1300 dolarów za puszki wydaje się szalone, ale istnieją możliwe powody, dla których liczba ta wydaje się tak wysoka. Omówiliśmy to nieco szerzej poniżej.

Nie, widziałam je taniej w Azji!

Prawdopodobnie. Porównujemy jedynie oficjalną cenę AirPods Max bezpośrednio od Apple lub równoważnego licencjonowanego punktu sprzedaży w każdym kraju. Nielicencjonowani zewnętrzni sprzedawcy mogą sprzedawać słuchawki po różnych cenach w każdym zakątku świata. Zawsze jednak zalecamy szczególną ostrożność, jeśli zobaczysz ofertę, która wydaje się zbyt piękna, aby mogła być prawdziwa. Sprzedaż kradzionych towarów zdarza się w wielu miejscach lub może to być tania podróbka. Biorąc pod uwagę, że słuchawki AirPods Max są dostępne od końca 2020 r., jedna z wielu par używanych słuchawek może być również reklamowana jako nowa. Jeśli nie zwrócisz się bezpośrednio do Apple, podejmujesz ryzyko. Nic z tego nie oznacza, że ​​wszystkie kuszące ceny są nielegalne. Mając trzy lata, oryginalne oferty na słuchawki są coraz częstsze, zarówno w kraju, jak i za granicą. Rzeczywiście, w momencie publikacji AirPods Max w serwisie Amazon US są tańsze o 50 USD. Apple AirPods MaxApple AirPods MaxZalecane przez AAApple AirPods Max Spektakularna para słuchawek z najlepszą w swojej klasie technologią ANC Bezprzewodowe słuchawki AirPods Max zapewniają najlepszą w swojej klasie redukcję szumów i żywotność baterii wynoszącą dwadzieścia godzin. Zapewniają doskonałe pasmo przenoszenia i doskonałe funkcje audio.

Czy powinienem kupić AirPods Max z innego kraju?

Decyzja należy do Ciebie, ale naszym zdaniem nie jest to tego warte. Jeśli akurat jesteś w Wietnamie i chcesz stosunkowo skromnie zaoszczędzić, kupując AirPods Max, byłoby to zrozumiałe. Ale oszczędzasz łącznie tylko około 100 dolarów lub mniej, gdy słuchawki są w sprzedaży w USA, jak to często bywa. Do tego masz dodatkowy bagaż i gwarancję, która w Ameryce byłaby prawie bezużyteczna. Czynniki te warto wziąć pod uwagę. Jedno nie ulega wątpliwości, że na pewno nie warto podróżować do Azji czy Australii wyłącznie w celu zdobycia tańszych AirPods Max. Już same koszty lotu i zakwaterowania mogą pozwolić Ci na zakup słuchawek w USA kilka razy.

Dlaczego AirPods Max są tańsze w niektórych krajach, a droższe w innych?

Apple AirPods Max 09Adam Molina / Android AuthorityWiele sił rynkowych dyktuje, ile będzie kosztować dany produkt w dowolnym regionie świata. Lista kosztów wprowadzenia zestawu słuchawek na rynek jest długa i zróżnicowana i obejmuje podatki importowe, robociznę, logistykę i wiele innych. Koszty te są różne w każdym kraju, więc oczywiste jest, że AirPods Max miałby inną cenę detaliczną w każdym kraju, aby to odzwierciedlić. Brana jest pod uwagę siła nabywcza mieszkańców. Apple przeprowadzi badania, aby zmaksymalizować zyski. Inną rzeczą jest to, że przeliczamy lokalne ceny detaliczne słuchawek AirPods Max w każdym kraju, o których decyzję podjęto prawdopodobnie prawie cztery lata temu, na równoważną wartość w dolarach amerykańskich Teraz. Od tego czasu świat przeszedł pandemię i różne inne formy niestabilności, a kursy wymiany walut ulegały dość gwałtownym wahaniom. Możliwe, że Wietnam nie był najtańszym krajem na liście pod względem dolarów w momencie premiery słuchawek i może nie stanie się tak za sześć miesięcy.


Często zadawane pytania

Czy AirPods Max 2 wyjdą na rynek? Nic nie jest jeszcze oficjalne, ale mówi się, że AirPods Max 2 mają zostać wydane pod koniec 2024 roku. Dlaczego AirPods Max są tak drogie? To słuchawki z najwyższej półki, na których znajduje się pakiet premium Apple. Otrzymujesz jakość od Apple, ale niekoniecznie stosunek jakości do ceny. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android