Najnowsze urządzenie audio firmy Teenage Engineering zachęca do kręcenia gałkami

Najnowsze urządzenie audio firmy Teenage Engineering zachęca do kręcenia gałkami

Teenage Engineering, firma zajmująca się ultra-stylowymi syntezatorami, głośnikami i obudowami komputerów PC, wypuściła nowy gadżet audio: nazywa się TX-6 i jest to maleńki (pod względem wielkości, a nie ceny) mikser terenowy całkowicie ozdobiony pokrętłami. Oprócz możliwości miksowania dźwięku z sześciu wejść stereo i wyprowadzania go do komputera, głośnika lub obu, w prawdziwie Teenage Engineering, TX-6 może również działać jako podstawowy syntezator, sekwencer perkusyjny i dźwięk USB-C. berło. Najpierw jednak musimy porozmawiać o tych pokrętłach. Domyślnie działają one jako kontrolki dla trzypasmowego korektora, umożliwiając dostosowanie wysokich, średnich i niskich tonów dla każdego wejścia. Jednak rzut oka na przewodnik Teenage Engineering ujawnia mnóstwo innych rzeczy, które możesz z nimi zrobić, od kontrolowania ustawień kompresora po regulację panoramy lub długości nut. Do czegokolwiek ich użyjesz, zrobisz to w dobrym stylu; pokrętła są kolorowe i radełkowane u góry, co powinno pomóc w uchwyceniu czegoś, co w przeciwnym razie jest w przybliżeniu wielkości dużego Q-Tip.

Profil boczny gałek. I spójrz też na ten wyłącznik zasilania. Zdjęcie: Teenage Engineering Jeśli możesz oderwać wzrok od pokręteł, reszta elementów sterujących jest również absolutnie miętowa. Masz suwaki suwaków (które są prawdopodobnie ważniejsze niż pokrętła, ponieważ faktycznie pozwalają ci miksować), zestaw przycisków, a także przycisk/pokrętło combo do poruszania się po menu — bądź nadal moim sercem. Dostępne są również mierniki głośności LED, z regulowaną jasnością.

W tym urządzeniu dużo się dzieje. Zdjęcie: Teenage Engineering Jeśli chodzi o I/O, TX-6 ma sześć gniazd wejściowych audio (Apple nigdy by tego nie zrobił) i trzy gniazda wyjściowe; dwa mają 3,5 mm dla wyjścia aux i cue, a główne wyjście to 6,35 mm, czyli ćwierć cala. Ma również wbudowaną baterię, która według Teenage Engineering wystarcza na około osiem godzin użytkowania i ładuje się przez port USB-C, który obsługuje również podłączenie TX-6 do urządzenia. Może to być komputer lub iPhone/iPad, jeśli posiadasz odpowiedni kabel lub przejściówkę. Ponownie, wszystko to, plus te pyszne gałki, jest zapakowane w coś, co ma absolutnie małe opakowanie.

TX-6 ma wymiary porównywalne z iPhonem. Zdjęcie: Teenage Engineering Przy okazji, tak, słyszę, jak cała Wielka Brytania śmieje się, że znów mówię o mojej miłości do gałek. Nie musisz tego komentować, moje strony wciąż bolą od przeczytania wszystkich dowcipów z ostatniego artykułu. Ale chodź, spójrz na nich.

W ten sposób Teenage Engineering rozpoczyna swój film „Przedstawiamy mikser terenowy TX-6”. To przyciąganie uwagi. Zdjęcie: Inżynieria nastolatków. Oczywiście nie chcę spać z innymi częściami tego projektu — ma aluminiową ramę CNC, uroczy mały ekran, na którym wyświetlane są menu, i podkład ze sztucznej skóry. Dla mnie wygląda trochę jak oldschoolowe urządzenie Sony, ale podniosło się nieco. Hej, właściwie Teenage Engineering mówi, że pokrętła można dostosować. Jestem pewien, że jest jakiś parametr, którym możesz sterować za ich pomocą, który idzie do 11…

Powiedz mi, że to nie wygląda na wymyślnego walkmana. Zdjęcie: Teenage Engineering Mówiąc o przekroczeniu górnego limitu, porozmawiajmy o cenie. TX-6 kosztuje — teraz głęboki oddech — 1199 dolarów. To dotyczy samego urządzenia, wraz z przejściówką 3,5 mm dla głównego wyjścia i kablem USB-C. Dodatkowe kable, takie jak przejściówka 3,5 mm na RCA lub dual-TS, będą kosztować rozsądne 10 lub 15 USD. Chociaż ta cena jest prawie niewiarygodna, starałem się myśleć o innych urządzeniach, takich jak TX-6. Yamaha MG06X za 150 dolarów jest kompaktowa, ale trudno nazwać ją małą, a na pewno nie wygląda tak fajnie, moim zdaniem. Zoom H6 o wartości 350 USD można skonfigurować tak, aby miał taką samą liczbę wejść, ale jest znacznie większy i nie jest tak bogaty w funkcje jak TX-6. Dodatkowo, chociaż można go używać jako miksera, jest to zdecydowanie bardziej rejestrator terenowy. Mackie MCaster Live jest jeszcze tańszy od 230 USD i wydaje się mieć podobny rozmiar, ale nie ma baterii i ma tylko cztery wejścia (chociaż jedno z nich to XLR, co może się przydać, jeśli chcesz podłączyć mikrofon). Chociaż TX-6 jest w swojej własnej lidze, może, ale nie musi, uzasadniać swoją cenę, cena TX-6 prawdopodobnie odwróci wielu amatorów DJ-ów lub muzyków, takich jak ja – chociaż zalicza się do nich „tryb DJ-ski”. jego wiele dodatkowych funkcji. Ale jeśli jestem ze sobą całkowicie szczery, prawdopodobnie wydałbym zawstydzoną sumę pieniędzy na zabawę jednym przez cały dzień, tylko po to, by poczuć te słodkie, słodkie gałki (znowu, naprawdę nie powinienem tego publikować po prostu gdy Wielka Brytania się budzi). TX-6 jest dostępny na stronie internetowej Teenage Engineering.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android