Najnowsza funkcja Instagrama sprawia, że ​​użytkownicy rozważają opuszczenie platformy na dobre

Najnowsza funkcja Instagrama sprawia, że ​​użytkownicy rozważają opuszczenie platformy na dobre

Edgar Cervantes / Android AuthorityTL;DR Instagram wprowadził „przerwy na reklamy”, reklamy, których nie można pominąć, przerywające sesje przeglądania użytkowników. Wydaje się, że funkcja jest w fazie testowej, ale w mediach społecznościowych pojawiły się już negatywne opinie. Instagram rozpoczął niedawno testowanie nowej funkcji o nazwie „Przerwy na reklamy”. Te reklamy, których nie można pominąć, zakłócają przeglądanie Internetu przez użytkownika, wymagając od niego wyświetlenia reklamy przez co najmniej 3–5 sekund, zanim będzie mógł kontynuować przewijanie swojego kanału. Meta, firma stojąca za Facebookiem i Instagramem, zawsze polegała na reklamach, aby utrzymać światło . Znasz te spersonalizowane reklamy, które wydają się dokładnie wiedzieć, co Cię interesuje? To chleb powszedni Meta. Ostatnio jednak stanął przed pewnymi wyzwaniami, takimi jak bardziej rygorystyczne zasady dotyczące prywatności i rozwój TikToka. Próbuje więc różnych rzeczy, aby zarobić więcej pieniędzy, na przykład zakupów w aplikacji, subskrypcji, a teraz niemożliwych do pominięcia przerw na reklamy.
Informacje o przerwie reklamowej na InstagramieInformacje o przerwie reklamowej na InstagramieInstagram zawsze był całkiem dobry w łączeniu reklam z naszymi kanałami. Wszyscy przyzwyczailiśmy się do sponsorowanych postów, które wyglądają prawie jak zwykła treść. Działają jak „miękkie reklamy”, próbujące utrzymać nas w napięciu, ale jednocześnie nie być zbyt nachalnym. Ale te przerwy na reklamy są inne. Są jak lekkie klepnięcie po ramieniu, przypominające nam, że Instagram to w końcu biznes.

Insta-frustracja

Meta nie poinformowała oficjalnie o włączeniu przerw na reklamy, co prowadzi do zamieszania i frustracji wśród użytkowników. Reddit i X (dawniej Twitter) stały się ogniskami dyskusji, a użytkownicy wyrażają swoje niezadowolenie i dzielą się swoimi doświadczeniami. Jeden z użytkowników Reddita, u/sus_pineapple_appt, wyraził konsternację, mówiąc: „Wydawało mi się, że biorę szalone pigułki od dwóch dni, ponieważ właśnie to się ze mną dzieje… i do widzenia, IG. Nie jest mi to potrzebne. Inny użytkownik, „jesteś do niczego”, skrytykował tę funkcję jako „straszną decyzję biznesową”, która może przynieść odwrotny skutek w postaci zniechęcenia użytkowników. Podobnie u/HTM wskazał na negatywny wpływ na przepływ i zaangażowanie użytkowników. „Meta ma najwyższej klasy projektantów UX. Czy nie przeprowadzili żadnych badań na ten temat przed udostępnieniem tego opinii publicznej? Całkowicie zakłóca przepływ użytkownika. Takie dodanie tarcia to prawdopodobnie najgorszy sposób na zwiększenie zaangażowania w reklamy”. Użytkownicy X są równie niezadowoleni. Rob Moses (@RobMoses) wyraził zamiar przejścia na TikTok ze względu na przerwy na reklamy, natomiast yy (@ithastobeyeye) ubolewał nad wymuszonym czasem oczekiwania na reklamy, sugerując, że może to prowadzić do skrócenia czasu spędzanego na platformie. Obecnie funkcja Przerwy na reklamy wydaje się być ograniczona do małej grupy użytkowników, co sugeruje, że Meta przeprowadza testy A/B, aby ocenić reakcje użytkowników i zmierzyć wpływ tej funkcji na przychody z reklam. Musimy sprawdzić, czy firma wprowadzi przerwy na reklamy u wszystkich użytkowników, czy też zmodyfikuje tę funkcję na podstawie opinii.

Co sądzisz o nowych „przerwach na reklamy” na Instagramie?

4 głosyNienawidzę tego i będę rzadziej korzystać z Instagrama100%Nie przeszkadza mi to zbytnio, o ile reklamy są trafne0%Nowe reklamy są mi obojętne0%Nie podoba mi się to, ale będę nadal korzystać z Instagrama0% Chociaż osobiście nie napotkałem już te przerwy na reklamy w moim kanale, z pewnością rozumiem frustrację. Reklamy, których nie można pominąć, psują wrażenia użytkownika, o czym przekonałem się z pierwszej ręki, gdy zaczęły pojawiać się przed filmami na Facebooku, co ostatecznie doprowadziło mnie do ograniczenia korzystania z tej platformy. Jeśli to samo stanie się na Instagramie, może to być ostatni impuls, którego będę potrzebować, aby w pełni zaakceptować trwający detoks z mediów społecznościowych.
Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android