Najlepsze tajne kody dla telefonów z systemem Android

Najlepsze tajne kody dla telefonów z systemem Android

C. Scott Brown / Android Authority Chociaż iOS ma swoje zalety, asem w talii Androida jest personalizacja. Ponieważ jest mniej ścian, możesz sprawić, że zrobi więcej, czasami w sposób, jakiego producenci telefonów nie planowali. W rzeczywistości istnieje zbiór „tajnych kodów” dla Androida — a teraz, gdy jesteś ciekawy, wyjaśnimy, czym one są, jak je wprowadzić i które najlepiej wypróbować.

Jakie są tajne kody dla telefonów z Androidem?

Logo Androida 14 na S23 UltraDamien Wilde / Android AuthorityJak można się spodziewać, są to kody odblokowujące ukryte funkcje na Twoim urządzeniu. Zwykle nie są one szczególnie seksowne, ponieważ uruchamiają funkcje operatora lub diagnostykę, gdy określony element sprzętu lub oprogramowania działa nieprawidłowo. Niektóre z nich mogą się jednak przydać w życiu codziennym, a z kilkoma można po prostu poeksperymentować, gdy nie masz nic lepszego do roboty. Istnieją dwie główne kategorie. MMI (Man Machine Interface) kody są ustalane przez producentów smartfonów i odblokowują funkcje samego systemu Android. Niektóre mogą działać tylko z określonymi urządzeniami lub rozwidleniami Androida, ale wiele z nich będzie działać na dowolnej wersji systemu operacyjnego. USSD Kody (niestrukturalne dane usług dodatkowych) są powiązane z operatorami, co oznacza, że ​​potrzebne jest aktywne połączenie komórkowe. Poniżej znajdują się łącza do kodów USSD trzech głównych amerykańskich operatorów. Unikamy na naszej liście najlepszych ofert niczego specyficznego dla operatora, ponieważ oczywiście ktoś korzystający z Vodafone w Europie lub Telus w Kanadzie nie uzna kodów T-Mobile za bardzo pomocne.

Jak wprowadzić tajne kody na Androidzie

Niezależnie od tego, czy należy do kategorii MMI, czy USSD, dowolny tajny kod możesz wprowadzić za pomocą aplikacji telefonicznej. Rzecz w tym, że wszystkie zaczynają się od gwiazdki (*) i zakończyć znakiem funta (#), co informuje aplikację, że nie próbujesz do kogoś zadzwonić.

Najlepsze tajne kody dla telefonów z systemem Android

Realistycznie rzecz biorąc, prawdopodobnie będziesz chciał poznać tylko jedną lub dwie z nich, ale to może się zmienić, w takim przypadku zawsze możesz tu wrócić. Będziemy aktualizować tę listę, jeśli zmienimy nasze priorytety i/lub dowiemy się o nowych kodach. W końcu Android stale się rozwija. Pamiętaj, że niektóre z tych kodów mogą nie działać na Twoim telefonie z Androidem, ale nie powinno zaszkodzić ich wypróbowanie.

Uzyskaj numer IMEI swojego urządzenia — *#06#

Choć na początku może to nie wydawać się ekscytujące, numer IMEI (międzynarodowy identyfikator sprzętu mobilnego) Twojego telefonu może być niezwykle ważny. Pomyśl o tym jak o „odcisku palca” Twojego telefonu w sieciach komórkowych, który może pomóc w takich zadaniach, jak aktywacja operatora lub zablokowanie urządzenia w przypadku jego zgubienia lub kradzieży. Powinieneś najpierw spróbować skorzystać z platformy Znajdź moje urządzenie Google, jeśli w Twojej sytuacji jest to możliwe.

Pokaż informacje o telefonie i dane o użytkowaniu — *#*#4636#*#*

Jest to jeden z trudniejszych do zapamiętania kodów, ale pozwala na zebranie rozproszonych w innym przypadku fragmentów informacji, takich jak numer IMSI (International Mobile Subscriber Identity) lub szczegóły połączenia komórkowego, w tym dokładna siła sygnału oraz bieżąca prędkość wysyłania i pobierania . Dostępne dane dotyczące użytkowania obejmują na przykład stan baterii i czas ostatniego użycia różnych aplikacji.

Pokaż swój adres MAC — *#*#232338#*#*

Adres MAC (Media Access Control) stanowi odcisk palca Twojego urządzenia w sieci lokalnej. Zwykle nie musisz się tym martwić, ale niektórzy ludzie lubią ukrywać lub zmieniać swoje adresy MAC, aby zmaksymalizować prywatność i chronić się przed hakerami. Dobra wiadomość jest taka, że ​​Android i iOS losują te informacje odpowiednio od wersji Androida 10 i iOS 14. Nadal możesz chcieć znać swój adres MAC, aby zdiagnozować problemy z siecią, na przykład jeśli Twój telefon został przypadkowo zablokowany przez router Wi-Fi.

Przełącz identyfikator rozmówcy — *31#

Mówiąc o prywatności, ten kod może uniemożliwić przesłanie identyfikatora dzwoniącego przez fale radiowe. Może to być jednak miecz obosieczny, ponieważ niektórzy ludzie decydują się na blokowanie niezidentyfikowanych rozmówców w celu ograniczenia spamu. Jeśli ktoś, kogo znasz, zdecydował się to zrobić, nie będziesz mógł do niego zadzwonić, dopóki nie zmieni ustawień lub nie włączysz ponownie swojego identyfikatora rozmówcy.

Przełącz połączenie oczekujące — *43#

Istnieje duża szansa, że ​​masz już włączone połączenie oczekujące, ale jeśli nie, prawdopodobnie powinieneś je włączyć, aby otrzymywać powiadomienia, gdy ktoś spróbuje do Ciebie zadzwonić, gdy będziesz w trakcie innej rozmowy. I odwrotnie, dla niektórych osób ta funkcja może być rozpraszająca lub po prostu niepotrzebna. W takim przypadku możesz użyć tego kodu, aby ją wyłączyć.

Wykonaj reset fabryczny — *#*#7780#*#*

Nie możemy wystarczająco podkreślić, że przed przywróceniem ustawień fabrycznych należy zawsze korzystać z innych metod rozwiązywania problemów. Będziesz musiał ponownie skonfigurować telefon tak, jakby był nowy, co jest nieco łatwiejsze dzięki kontom Google i kopiom zapasowym, ale pozostaje to czasochłonnym procesem, który pomija wszelkie dane utworzone od czasu ostatniej kopii zapasowej. Nawet jeśli chcesz wykonać reset, istnieją wbudowane opcje Ustawień, które są łatwiejsze do zapamiętania niż ten kod, chociaż przywrócenie ustawień awaryjnych nie zaszkodzi.

Przetestuj funkcje wibracji i podświetlenia — *#*#0842#*#*

Naprawdę prawie nigdy nie trzeba się tym przejmować, ale może to potencjalnie wywołać zabawne efekty wibracji i oświetlenia.

Przetestuj połączenie Wi-Fi — *#*#232339#*#*

Martwisz się, że Twoja sieć Wi-Fi nie działa prawidłowo? Prawdopodobnie lepiej będzie przetestować, korzystając z dedykowanej aplikacji ze Sklepu Google Play, ponieważ informacje będą wyraźniejsze, ale te aplikacje pobierają dane z tych samych źródeł, z których korzysta ten kod.


Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android