Od redakcji 24 lutego 2022 r.
Każdy klient próbuje handlować na giełdzie według własnej metodologii. Ale generalnie możemy wyróżnić takie wspólne systemy.
margines
Wiele platform kryptograficznych oferuje możliwość otwierania transakcji z dźwignią. Są to lewarowane środki, które giełda udostępnia klientowi na transakcje. Strategia lewarowanej kryptowaluty pozwala na wyższe zwroty w miarę wzrostu kapitału w stosunku do lewarowanych aktywów. Jednak w przypadku nieudanej transakcji wzrastają również straty.
Handel z depozytem zabezpieczającym wymaga dokładnej analizy rynku i stosowania zleceń stop-loss. Ten rodzaj handlu umożliwia ograniczenie maksymalnej straty. Jeśli notowania poruszają się w przeciwnym kierunku, giełda wstrzymuje transakcję, zapobiegając utracie depozytu. Możesz jednak zabezpieczyć się przed stratami, jeśli handlujesz za pomocą kryptobotów, na przykład Immediate Edge.
Skalpowanie
Druga metoda szybkiego wzrostu kapitału, popularna wśród początkujących. Skalpery otwierają wiele transakcji i czerpią zyski, gdy tylko wykres porusza się w pożądanym kierunku. Z reguły rentowność pojedynczej transakcji nie przekracza kilku procent. Ale ze względu na dużą liczbę operacji trader może codziennie zarabiać.
Zwykle skalping łączy się z handlem z wykorzystaniem depozytu zabezpieczającego. W takim przypadku klient ma wystarczający kapitał, aby otworzyć kilka zleceń jednocześnie.
Handel długoterminowy
Jest to strategia handlu kryptograficznego oparta na oczekiwanym wzroście ceny aktywów w ciągu kilku miesięcy lub lat. Z reguły analizę przeprowadza się w następującej kolejności:
Trader analizuje najbardziej obiecujące projekty kryptowalutowe. Oceniany jest profesjonalizm zespołu programistów, dokumentacja techniczna (biała księga) oraz praktyczne wykorzystanie sieci blockchain. Za pomocą podstawowych technik obliczany jest poziom, który cena aktywów może osiągnąć w przyszłości. W handlu długoterminowym dopuszczalny jest kilkuprocentowy margines błędu. Użytkownik kupuje kryptowalutę i przechowuje ją na giełdzie lub portfelu osobistym. W niektórych przypadkach tokeny i monety są przekazywane do projektów inwestycyjnych w celu zwiększenia zysków. Mogą to być programy pożyczkowe, stosowe lub dodatkowe. Gdy cena osiągnie właściwy poziom lub pogorszą się perspektywy kolejnego trendu wzrostowego, transakcja zostanie zamknięta. Aktywa kryptograficzne są wymieniane na waluty fiducjarne lub inne waluty cyfrowe.
handel trendami
Anglojęzyczni handlowcy kryptowalut często używają powiedzenia: Trend jest twoim przyjacielem. Uważa się, że handel wbrew panującemu kierunkowi jest bardziej niebezpieczny. Użytkownik ma nadzieję na odwrócenie trendu, ale gwałtowny ruch ceny może zniweczyć jego depozyt. Doświadczeni handlarze kryptowalutami próbują zatem handlować pod prąd. Z reguły takie strategie wykorzystują wskaźniki:
Wskaźnik siły względnej (RSI). Pozwala oszacować, jak szybko cena zasobu cyfrowego rośnie lub spada. Trendlines i widły Andrewsa. Wskazują zakres, w którym cena prawdopodobnie wzrośnie lub spadnie. Średnia ruchoma (lub MA). Te matematyczne formuły porównują aktualną cenę kryptowaluty z danymi z przeszłości.
Częstym błędem popełnianym przez początkujących jest obstawianie trendu, który jest tylko wizualnie zdefiniowany. Użytkownik widzi wzrost ceny tokena lub monety i otwiera pozycję, oczekując kontynuacji tego sentymentu.
To oczekiwanie często okazuje się błędne. Kryptowaluty nie mogą stale rosnąć ani spadać. Jeśli nie zauważysz dokładnych stref odwrócenia, ryzykujesz podjęcie transakcji, zanim obecny trend się odwróci.
Arbitraż
Notowania tokenów i monet różnią się na różnych platformach kryptograficznych. Ta funkcja może być wykorzystana do zarabiania pieniędzy. Z reguły arbitraż odbywa się według następującego algorytmu:
Odwiedzający tworzy konta na różnych giełdach kryptowalut. Gdy kursy walut różnią się, klient kupuje aktywo, którego wartość jest najniższa. Zakupione tokeny lub monety są deponowane w drugiej giełdzie. Klient sprzedaje kryptowalutę i otrzymuje więcej pieniędzy niż pierwotny depozyt.