Najlepsze smartwatche Apple, Huawei & Co.

Najlepsze smartwatche Apple, Huawei & Co.

Coraz więcej producentów telefonów komórkowych rozszerza swoją ofertę o smartwatche, zarówno do biura, jak i do treningu – małe towarzysze mogą być przydatnymi urządzeniami do noszenia. Ale w naszym artykule GIGA możesz dowiedzieć się, które inteligentne zegarki są naprawdę warte zachodu we wszystkich tych modelach.

inteligentne zegarki są idealne dopasowanie dla tych, którzy nie chcą (chcą) zawsze mieć smartfona pod ręką, ale nadal nie chcą rezygnować z różnych funkcji. Ale smartwatche to bez liku, choć sam musisz zdecydować, czy ważniejsze są tryby fitness, czy też chcesz nosić zegarek przede wszystkim w biurze. W naszym przeglądzie pokażemy Ci, które modele są naprawdę warte swojej ceny.

Najlepsze smartwatche 2022: Wszystkie modele na pierwszy rzut oka

Wskazówka GIGA W Stiftung Warentest dostaje (jak zwykle) Jabłko z Oglądaj serię 7 (za 370 euro w Amazon) wygrana. Porada cenowa Tania? Zegarek Samsung 4 (za 170 euro w Saturn) jest szczególnie opłacalny, jeśli masz już smartfon od producenta Zegarek Huawei GT 3 (za 185 euro w Amazon) oferuje wszystko, czego potrzebuje smartwatch za uczciwą cenę Garmin Venu 2 Plus (za 370 euro w MediaMarkt) praktyczny dodatek do szkolenia.

Apple Watch Series 7: Zwycięzca testu w Stiftung Warentest

GIGA-Top Król nie żyje, niech żyje król – prawie nie ma powiedzenia, które lepiej pasuje do Apple Watcha niż ten. Co roku pojawia się nowy model i co roku wybierany jest na zwycięzcę testu – łącznie z nimi Apple Watch Series 7 (widok na Amazon). Zewnętrznie wyświetlacz urósł do 1,9 cala w porównaniu do swoich poprzedników. Wyświetlacz przekonuje ostrą i kolorową technologią OLED, a zegarek jest również wodoodporny – pływanie i prysznic to żaden problem. Podobnie jak w przypadku Watch Series 6, Series 7 można również używać do pomiaru tlenu we krwi, a zegarek ma funkcję EKG, która monitoruje rytm serca.

Apple Watch Series 7 wyraźnie wyprzedza w Stiftung Warentest (źródło obrazu: Apple)

Pomimo pochwał, smartwatch nie jest wolny od wad: Stiftung Warentest daje go do normalnego użytkowania (z wyłączonym trybem treningowym). Żywotność baterii tylko 48 godzin na. Tutaj jest zdecydowanie więcej. Niemniej jednak zegarek wypada dobrze z ogólną oceną 2,0 w ​​Stiftung Warentest.

Apple Watch Series 7 (zielony) teraz od 359,99 € w Amazon

Cena może być teraz wyższa. Cena od 09.05.2022 07:13

Zalety:

Bardzo dobry wyświetlacz OLED Wiele funkcji (fitness)Funkcja EKG

Niedogodności:

Krótki czas pracy na bateriiZgodny tylko z iPhone’ami

Najważniejsze jest szykowne? W takim razie mamy dla Ciebie kilka modnych smartwatchy:

Samsung Galaxy Watch 4: Dobry, ale ze słabościami

Porada cenowa Oczywiście fani Samsunga nie przegapią naszego przeglądu. Nadany: Samsung Galaxy Watch 4 nie jest idealny. W Stiftung Warentest wystarczyło to na „dobry” (klasa 2.4), ale stosunkowo krótka żywotność baterii doprowadziła między innymi do dewaluacji. Nasz redaktor Peter przetestował klasyczną wersję Samsung Galaxy Watch 4 i szczególnie skrytykował zależność od smartfona Samsung.

Samsung Galaxy Watch 4 i Watch 4 Classic (źródło zdjęcia: GIGA)

Nie chcemy i nie musimy demonizować smartwatcha. Za znacznie poniżej 200 euro (patrz Saturn), Samsung Galaxy Watch 4 przekonuje eleganckim wyglądem i jasny i odporny na zarysowania wyświetlacz. Możesz też skorzystać z usług Google, a smartwatch oferuje wiele funkcji, które pozwalają jeszcze lepiej poznać swoje ciało.

Samsung Galaxy Watch 4 (różowe złoto) teraz od 173,00 € w Saturn

Cena może być teraz wyższa. Cena od 05.09.2022 19:30

Zalety:

Czytelny wyświetlaczAplikacje i usługi Google

Niedogodności:

Krótka żywotność baterii Zależność od Samsunga

Huawei Watch GT 3: Praktyczne funkcje za rozsądną cenę

Jeśli szukasz smartwatcha, na który niekoniecznie chcesz wydać fortunę, warto Zegarek Huawei GT3 (widok na Amazon). W przeciwieństwie do poniższego Apple Watch, zegarek fitness Huawei jest bezproblemowy z telefonami z Androidem i iOS zgodny. Kolejna zaleta: możesz zainstalować dodatkowe aplikacje, takie jak aplikacje fitness, dzięki czemu możesz również wykonywać treningi z zegarkiem. Do tego bateria w modelu 44 mm (Huawei nadal oferuje 42 mm) wytrzymuje do 24 dni, choć w naszym teście przy intensywnym użytkowaniu nadal trwała 14 dni.

Huawei Watch GT 3 (źródło obrazu: GIGA)

Jednak zegarek również się ujawnił pewne słabości: Komunikaty głosowe (np. podczas treningów) są tylko w języku angielskim, a zegarek nie zawsze reagował na polecenia dotykowe (zwłaszcza na krawędziach).

Huawei Watch GT 3 (czarny) teraz od 179,00 € w Amazon

Cena może być teraz wyższa. Cena od 09.05.2022 09:56

Zalety:

Możliwa bardzo mocna instalacja aplikacji na baterie

Niedogodności:

Oprogramowanie i obsługa częściowo niedojrzałe angielskie wyjście głosowe

Powinien to być raczej fitness tracker? Oto kilka rekomendacji dla Ciebie:

Garmin Venu 2 Plus: Idealny do treningu

Jeśli szukasz przede wszystkim dobrego zegarka fitness, być może zauważyłeś już markę Garmin. W przeciwieństwie do normalnego modelu Miejsce 2 możesz na Wersja Plus (zobacz w MediaMarkt) dzwonić przez całą dobę, odpowiadać na wiadomości tekstowe za pomocą wprowadzania głosowego i steruj asystentami głosowymi w telefonie, takimi jak Siri i Google Assistant. W naszym teście Garmin Venu 2 Plus elegancki wygląd i duży wybór funkcji fitness były jednymi z rzeczy, które nas przekonały. Ponadto bateria wystarcza na co najmniej 10 dni na jednym ładowaniu dłużej niż obiecał Garmin.

Do połączenia z telefonem komórkowym wymagana jest aplikacja „Garmin Connect”, chociaż czasami może wystąpić zacinanie się. To samo dotyczy oprogramowania – tutaj jest wymagane na końcu odpowiednie aktualizacje od producenta.

Garmin Venu 2 Plus (czarny) teraz od 364,99 € w MediaMarkt

Cena może być teraz wyższa. Cena od 09.05.2022 19:31

Zalety:

Telefonia i sterowanie głosoweElegancki wyglądRozbudowane i dokładne funkcje fitness

Niedogodności:

Oprogramowanie ze słabościamiSkomplikowana kontrola za pomocą smartwatcha i aplikacji „Garmin Connect”

Tak poza tym: Jeśli nie chcesz rezygnować z wysokiej klasy smartwatcha i chcesz sięgnąć po niego głębiej do kieszeni, warto zajrzeć Garmin Fenix ​​7 (spójrz na Otto). Producent wbudował w ten model jeszcze mocniejszy akumulator, a Ty korzystasz z odtwarzacza muzyki i wszechstronnego menedżera map (np. dla terenów narciarskich).

Najlepsze smartwatche 2022: jak je testowaliśmy i wybieraliśmy

W naszych poradach dotyczących zakupu upewniliśmy się, że dla smartfonów z systemem Android i iOS lista pasujących smartwatchów. Niektóre urządzenia do noszenia wolą być podłączone do wewnętrznych smartfonów, dlatego ważna jest dla nas odpowiednia równowaga w wyborze. Ponadto dla wielu użytkowników smartwatchów istotne są nie tylko inteligentne funkcje, dzięki którym używają smartwatcha jako drugiego smartfona, ale także funkcje fitness. Z tego powodu w naszym przeglądzie znajdziesz również modele, które spełniają dokładnie te życzenia.

W naszym filmie GIGA wyjaśniamy, na co należy zwrócić uwagę ze smartwatchem:

W ocenach częściowo oparliśmy nasze własne testy na wynikach Stiftung Warentest (wydanie 4/2022) i innych zewnętrznych witryn testowych. Podobnie miał Oceny od użytkowników wpływ na wybór. Te ostatnie były pomocne, ponieważ nie oceniali na podstawie liczb wzorcowych i innych wartości laboratoryjnych, które niewiele mówiły, ale podkreślały indywidualne wrażenia.

Dzięki naszym badaniom chcemy polecić Ci odpowiednie produkty i uniknąć złych zakupów. Twoje zaufanie jest dla nas ważne – dlatego możesz na nas polegać. W osobnym artykule dowiesz się, jak GIGA radzi sobie z rekomendacjami i testami produktów.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android