Najlepsze słuchawki, na które czekamy w 2023 roku

Najlepsze słuchawki, na które czekamy w 2023 roku

Chase Bernath / Android AuthorityZbliża się nowy rok. Jak zwykle nasza orbita wokół słońca tchnie nowe życie w rynek słuchawek. To prawda — rok 2022 nie był wyjątkiem od tej reguły. Od flagowych słuchawek nausznych Sony WH-1000XM5 po Apple AirPods Pro (2022), jesteśmy rozpieszczani. Ale przy wysokich oczekiwaniach, czy duże marki słuchawek mogą dostarczyć towar w nadchodzących dwunastu miesiącach? Chociaż nie ma jeszcze żadnych konkretnych dat, zebraliśmy kilka informacji na temat tego, czego możemy się spodziewać w nadchodzącym roku. Oto nasza krótka lista najlepszych słuchawek, na które czekamy w 2023 roku.

Apple AirPods Max 2

Słuchawki Apple AirPods Max w kolorze białym na drewnianej powierzchni z listewek.Adam Molina / Android AuthorityApple zwykle wypuszcza swoje Airpody wraz z iPhone’ami i iPadami pod koniec każdego roku. Do jesieni 2023 roku miną dwa lata, odkąd Apple porzuciło oryginalne Airpods Max. Ponieważ Apple zwykle odświeża swoje marki Airpods co dwa lata, data premiery Airpods Max 2 na jesień 2023 roku wygląda obiecująco. AirPods Max 2 firmy Apple może ukazać się jesienią 2023 roku. AirPods Max firmy Apple były bardzo mile widzianym dodatkiem do rodziny AirPods . Oferują doskonałą jakość dźwięku, a także doskonałe możliwości ANC i trybu przejrzystości. Są także domem dla jednych z najwygodniejszych nauszników na rynku. Ich funkcja dźwięku przestrzennego pozwala użytkownikom zanurzyć się w sferze audio 3D. To idealne rozwiązanie do oglądania filmów lub zanurzania się w wielowarstwowym pejzażu dźwiękowym. AirPods Max mogą również pochwalić się 21 godzinami pracy na baterii. Biorąc pod uwagę, że technicznie się nie wyłączają, to całkiem nieźle. Więc gdzie AirPods Max 2 może ulepszyć swojego poprzednika? Po pierwsze etui. Kiedy wydajesz duże sumy pieniędzy na słuchawki premium, oczekujesz, że etui będzie je chronić. Chcielibyśmy również zobaczyć te nowe słuchawki zdolne do strumieniowego przesyłania muzyki bezstratnie. Jednak wykluczenie połączenia aptX sugeruje, że nie jest to palący problem dla Apple. Wreszcie, wykrywanie ucha L/R. Chociaż zrozumiałe jest, że Apple zdecydowało się na cyfrową koronę w stylu Apple Watch, odwracalność nie byłaby chybiona. Jeśli Apple może połączyć te ulepszenia z doskonałą jakością dźwięku, może wygrać.

Bose Quietcomfort 55

Słuchawki Bose QuietComfort 45 na głowie posągu.Na konwencji IFA 2022 firma Bose potwierdziła opracowanie nowej linii sprzętu, w tym listew dźwiękowych, głośników, wkładek dousznych i słuchawek. Biorąc pod uwagę, że Bose ma tendencję do odświeżania swojej linii kontroli jakości co dwa do trzech lat, wydaje się prawdopodobne wydanie w 2023 roku. Po zabezpieczeniu nowych chipsetów z serii S5 Audio firmy Qualcomm wydaje się, że na horyzoncie pojawiają się produkty Bose nowej generacji. Bose nawiązał współpracę z Qualcomm w celu zabezpieczenia nowych chipsetów z serii S5 Audio. W praktyce oznacza to, że Quietcomfort 55 słuchawki prawdopodobnie będą obsługiwać bezstratny aptX. To dobra wiadomość dla audiofilów szukających opcji audio wysokiej jakości. Jest to dodatek do najnowszej technologii Bluetooth Low Energy (LE Audio). Oznacza to, że możemy zobaczyć lepszą żywotność baterii w celu obsługi funkcji, takich jak adaptacyjna ANC. Nie ma to również na celu umniejszenia żywotności baterii, którą już chwalił się Quietcomfort 45. Z łatwością wytrzymają ponad 24 godziny słuchania muzyki. W połączeniu z imponującą redukcją szumów i izolacją tworzą one doskonałą parę słuchawek. Aplikacja Bose Music wprowadziła funkcję EQ w późniejszej aktualizacji oprogramowania sprzętowego QC 45. Było to przydatne narzędzie do regulacji początkowego chybotania słuchawek Pasmo przenoszenia. Idealnie byłoby, gdyby to było dołączone do QC 55 od razu po wyjęciu z pudełka. W ten sposób użytkownicy mogą zacząć działać i doskonalić swoją muzykę od samego początku. Wreszcie, włączenie gniazda kabla TRS 2,5 do 3,5 mm do słuchawek przewodowych było godną podziwu cechą QC 45. Chociaż smartfony z portami słuchawkowymi są gatunkiem zagrożonym, audiofile z zadowoleniem przyjęliby QC 55, trzymając się tradycji.

Sony WF-1000XM5

sony wf 1000xm4 recenzja parowania obudówJako jeden z niewielu pretendentów do AirPods Pro firmy Apple, Sony WF-1000XM4 to jedne z najlepszych słuchawek na rynku. Chociaż nie ma jeszcze potwierdzonej daty premiery, popularność WF-1000XM4 aż prosi się o aktualizację WF-1000XM5. Sony zazwyczaj powoli odświeża swoją linię wkładek dousznych WF-XM. Jednak szybko rozwijający się rynek high-end audio oznacza, że ​​aktualizacja w 2023 roku jest prawdopodobna. Dzięki niemu możemy spodziewać się najwyższej klasy funkcji ANC i izolacji. Był to punkt odniesienia dla flagowego modelu Sony WF-1000XM4, obok wygodnego i bezpiecznego dopasowania. Łączność była również główną atrakcją WF-1000XM4, z kodekami SBC, AAC i LDAC Bluetooth, które w pełni oczekujemy, że pozostaną opcjami następnym razem. Szybko rozwijający się rynek high-end audio oznacza, że ​​wydanie WF-1000XM5 jest prawdopodobne w 2023 roku. Funkcja 360 Reality Audio firmy Sony jest również prawdziwym konkurentem dla technologii Spatial Audio firmy Apple i 360 Audio firmy Samsung. Użytkownicy mogą spodziewać się, że model WF-1000XM5 będzie oferował tę funkcję w dniu premiery. Chcielibyśmy również zobaczyć Bluetooth Multipoint po wyjęciu z pudełka, co wydaje się prawdopodobne po tym, jak WF-1000XM4 otrzymał go w aktualizacji oprogramowania układowego. Umożliwiłoby to jednoczesne parowanie laptopów i telefonów, co jest niezwykle przydatne, jeśli na przykład przesyłasz strumieniowo muzykę z jednego urządzenia, jednocześnie słuchając połączeń przychodzących. Wreszcie wyobrażamy sobie, że Sony wprowadzi Bluetooth 5.3 do swojego ekosystemu. Chociaż nie jest to wszystko i wszystko, może oznaczać lepsze połączenia bezprzewodowe o krótkim zasięgu i niskim opóźnieniu. To zawsze mile widziana poprawa.

OnePlus Buds Pro 2

OnePlus Buds Pro leżące na stole.Zak Khan / Android Authority. OnePlus Buds Pro 2 zadebiutuje wraz z OnePlus 11 7 lutego 2023 r. Według przecieków, OnePlus Buds Pro 2 mogą być wyposażone w podwójne sterowniki audio 11 mm i 6 mm. Wygląda również na to, że będą obsługiwać kodek Bluetooth LHDC 4.0. Jednak nie każdy telefon OnePlus obsługuje kodek LHDC Bluetooth, nie mówiąc już o użytkownikach innych marek smartfonów. Hosting kodeków Bluetooth aptX lub LDAC może pomóc tym słuchawkom w osiągnięciu doskonałości. OnePlus Buds Pro 2 mogą również oferować do 45 dB aktywnej i adaptacyjnej redukcji szumów. Dzięki dodaniu trzech wbudowanych mikrofonów izolacja głosu podczas rozmów telefonicznych może obiecać najwyższą jakość. Żywotność baterii również wygląda dobrze, z ponad sześcioma godzinami odtwarzania z włączonym ANC i 22 godzinami z etui. Po wyłączeniu ANC użytkownicy mogą oglądać dziewięć godzin odtwarzania i 38 godzin z etui. Ładowanie bezprzewodowe może również być prawdziwe, oprócz szybkiego ładowania, które zapewnia 10 godzin odtwarzania po 10 minutach ładowania. Prawdopodobnie pojawi się również Google Fast Pair, łączność Bluetooth 5.2 i stopień ochrony IP55. Oryginalne OnePlus Buds Pro wyróżniały się komfortem i trwałością, czerpiąc inspirację z kształtu w stylu AirPod Pro. Mamy nadzieję, że zaktualizowany projekt pozostanie wierny temu. Ponadto chcielibyśmy, aby OnePlus Buds Pro 2 przyjął regulowany EQ do ręcznego dostrajania. Ich test dostrajania uszu Audio ID nie grał szczególnie dobrze, więc mile widziane byłoby bardziej spersonalizowane dostosowanie. Wreszcie, przydatne byłyby bardzo małe końcówki douszne, szczególnie dla tych, którzy często dojeżdżają do pracy i lubią ćwiczyć.

Dzika karta na żądanie: Beats Studio 4

Słuchawki Beats Studio 4 leżą na stole.W ostatnich latach Apple skupiało większość swojej uwagi na własnych słuchawkach dousznych i serii Solo. Jednak niedawne powołanie Scotta Croyle’a, byłego szefa działu projektowania sprzętu w HTC, może to wszystko zmienić. W szczególności wydaje się, że został zwerbowany do zajmowania się działem Apple Beats. Być może znak nadchodzącego sprzętu audio.Beats Studio 4 powinno obsługiwać ładowanie przez USB-C i ulepszony ANC.Minęło ponad pięć lat od premiery Beats Studio 3 — całe życie w świecie audio. Najlepiej dopasowane do headów basowych, oferowały solidną redukcję szumów i były zasilane przez własny układ Apple W1. Dla tych, którzy są już częścią ekosystemu Apple, połączenie z tymi słuchawkami to pestka. Ich żywotność baterii była również doskonała. Słuchając przy umiarkowanej głośności z włączonym ANC, te słuchawki mogą z łatwością wyczyścić 20-22 godziny. Te słuchawki mają wejście jack 3,5 mm do przewodowego słuchania. Ładowarka micro-USB może jednak należeć do przeszłości. Przede wszystkim ładowanie przez USB-C stanie się obowiązkowe dla urządzeń w całej Europie do 2024 r., co może mieć ogólnoświatowe konsekwencje dla nadchodzących urządzeń. Tak czy inaczej, Beats Studio 4 powinno zostać zaktualizowane do bardziej nowoczesnego złącza. Możliwości ANC muszą również konkurować z firmami takimi jak Sony i Bose, jeśli Beats chce dotrzymać kroku. To była wada słuchawek Studio 3 w porównaniu na przykład z Sony WH-1000XM5. Nadszedł czas, aby Beats porzucił zastrzeżony nonsens i objął użytkowników Androida z otwartymi ramionami. Oznacza to lepsze opcje łączności Bluetooth, a być może nawet obsługę szerszej gamy kodeków, w tym bezstratnego dźwięku przez Bluetooth. Chcielibyśmy również zobaczyć wygodniejszy projekt, z wyściełanym pałąkiem na głowę i większymi nausznikami. Chociaż życzymy sobie, bezprzewodowe ładowanie Qi byłoby również mile widzianą funkcją tych nowych słuchawek, oprócz szybkiego ładowania.


Masz to; pięć kluczowych wydań słuchawek, na które warto zwrócić uwagę w 2023 roku. Czy jest coś, na co masz oko, a nie znalazło się na liście? Daj nam znać w komentarzach poniżej. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android