Najlepsze rozszerzenia do przeglądarki Chrome umożliwiające zamianę tekstu na mowę

Najlepsze rozszerzenia do przeglądarki Chrome umożliwiające zamianę tekstu na mowę

Rozszerzenia zamiany tekstu na mowę dla przeglądarki Google Chrome to z pewnością nisza, ale jeśli ich potrzebujesz, potrzebujesz ich — powiedzmy, jeśli masz trudności z czytaniem lub po prostu jesteś tak zajęty wielozadaniowością, że inaczej nie byłbyś w stanie nadrobić zaległości na każdej książce lub artykule, który Cię interesuje. Na szczęście istnieje wiele rozszerzeń zamiany tekstu na mowę, a te są jednymi z najlepszych.

Najlepsze rozszerzenia do przeglądarki Chrome umożliwiające zamianę tekstu na mowę

Wszystkie te rozszerzenia mają podobne podstawowe funkcje, ale niektóre wykraczają poza to, na przykład umożliwiając eksport nagrania jako podcast lub plik MP3 lub skanowanie obrazów, a nie tylko surowego tekstu. Święty Graal to rozszerzenie z naturalnie brzmiącym głosem, ale za ten przywilej być może trzeba będzie zapłacić.

Naturalny Czytelnik

NaturalReader dla Chrome
NaturalReader obsługuje wszystko, od zwykłych stron internetowych po pocztę e-mail, pliki PDF, ChatGPT, książki Kindle i Dokumenty Google, ale większą atrakcją są otaczające go funkcje. Rozszerzenie automatycznie unika nagłówków, podpisów, cytatów i adresów URL i oferuje ponad 150 głosów podzielonych na ponad 20 języków, chociaż dostęp do niektórych głosów jest ograniczony czasowo, chyba że zapłacisz za dostęp Premium lub Plus. Niezależnie od tego, który głos wybierzesz, możesz dostosować prędkość do swojego poziomu komfortu. Do wszystkiego, co zapiszesz za pomocą rozszerzenia, możesz później uzyskać dostęp za pomocą aplikacji mobilnej NaturalReader. Możesz także pobierać nagrania bezpośrednio do formatu MP3, co jest szczególnie przydatne, jeśli chcesz zsynchronizować nagrania z telefonem lub tabletem w celu słuchania offline.

Czytać na głos

Czytaj na głos w przeglądarce Chrome
Read Aloud obsługuje ponad 40 języków, ale głównym powodem, dla którego go uwzględniamy, jest to, że jest to projekt typu open source, co sprawia, że ​​jest zarówno elastyczny, jak i niezależny od jednej platformy komercyjnej. W rzeczywistości możesz wybierać pomiędzy natywną technologią głosową Google a usługami takimi jak Amazon Polly lub IBM Watson, chociaż za włączenie niektórych z nich może być opłata. Oprócz tekstu internetowego obsługiwane formaty obejmują pliki PDF, książki Kindle, Książki Google Play i pliki EPUB, więc powinieneś przynajmniej rozważyć to rozszerzenie, jeśli podoba Ci się pomysł audiobooków bez płacenia wysokich cen Audible.

Inteligentny głośnik

Inteligentny głośnik dla Chrome
Choć będziesz musiał pokonać łamany angielski od twórców, Intelligent Speaker ma wiele do zaoferowania. Po pierwsze, może czasami działać w trybie offline, w związku z czym wykracza poza sieć, obsługując pliki TXT, DOC/DOCX i PDF. Możesz pobierać dźwięk, a nawet synchronizować go bezpośrednio z dedykowanymi aplikacjami do podcastów. W aplikacji takiej jak Apple Podcasts każde pobranie jest traktowane jako oddzielny odcinek. Twórca obiecuje 20 języków i „ludzkie” głosy, z których niektóre obejmują symulowane oddychanie, aby było bardziej naturalne. Jeśli wystąpi problem z rozszerzeniem, jest on kosztowny — użytkownicy bezpłatni mogą słuchać tylko przez 1 godzinę miesięcznie. Plan Premium wydłuża ten czas do 24 godzin, ale kosztuje 6,99 USD miesięcznie lub 69,99 USD rocznie.

Perorować

Mów dla Chrome
Speechify to kolejna firma, która mocno stawia na obiecującą mowę naturalną, a nawet twierdzi, że jej głosy brzmią „bardziej płynnie i ludzki niż jakikolwiek inny czytnik AI”. Będziesz musiał ocenić sam, ale z pewnością ma zgrabny pakiet. Rozszerzenie wykorzystuje pływający widget i oferuje 130 głosów w ponad 30 językach, w tym Snoop Dogg, Gwyneth Paltrow i Mr. Beast. Możesz słuchać stron internetowych, wiadomości e-mail, plików PDF i dokumentów programu Word, a także obrazów, które są skanowane pod kątem odpowiedniego tekstu. Wszystko zapisane na Twoim koncie Speechify synchronizuje się na różnych urządzeniach, w tym z aplikacją mobilną firmy. Cały pakiet może być bardzo atrakcyjny, ale większość jest chroniona roczną subskrypcją Premium, która kosztuje 139 USD rocznie. Bezpłatni użytkownicy mają ograniczoną liczbę głosów 10, a ponadto nie mają dostępu do takich funkcji, jak skanowanie obrazu lub pełny zestaw opcji szybkości, pomijania i importowania. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android