Najlepsze rozszerzenia Chrome do nagrywania ekranu

Najlepsze rozszerzenia Chrome do nagrywania ekranu

Edgar Cervantes / Android AuthorityRozszerzenia przeglądarki Google Chrome są zaskakująco elastyczne do tego stopnia, że ​​często stanowią niezbędne dodatki zapewniające prywatność i produktywność. Można ich nawet używać do nagrywania ekranu, co ludzie zwykle uważają za wymagające dedykowanych aplikacji lub natywnych narzędzi systemu operacyjnego. Poniżej zebraliśmy listę najlepszych rozszerzeń do nagrywania ekranu dostępnych obecnie w sklepie Chrome Web Store.

Najlepsze rozszerzenia Chrome do nagrywania ekranu

Najprawdopodobniej będziesz potrzebować tylko jednego rozszerzenia, więc nie będziemy tutaj oferować kolosalnej listy. Pomyśl o tym jak o zestawie alternatyw — jeśli nie podoba Ci się interfejs w jednym rozszerzeniu lub potrzebujesz bardzo specyficznej funkcji, pobierz inne. Rozszerzenia mogą również potencjalnie zniknąć ze sklepu Chrome Web Store, ale jeśli tak się stanie, spróbujemy zaktualizować je za pomocą odpowiedniego zamiennika.

Droplr

Nagrywanie ekranu Droplr
Droplr umożliwia zapisywanie nagrań w formacie GIF lub filmów HD, przy czym ten pierwszy może być bardzo przydatny, jeśli próbujesz stworzyć dla kogoś przewodnik. Opcjonalnie możesz dołączyć swój dźwięk i wideo oraz wybrać, czy nagrywać cały pulpit, czy tylko aktualnie otwartą kartę. Za każdym razem, gdy skończysz nagrywanie, zostanie ono zapisane na Twoim koncie w chmurze Droplr, a link do udostępniania zostanie automatycznie skopiowany do schowka. Możesz oczywiście zapisać plik lokalnie, chociaż Droplr preferuje format WEBM zamiast czegoś bardziej przydatnego, takiego jak MP4.

Przechwytywanie Ninja

Przechwytywanie Ninja
Podobnie jak Droplr, NinjaCapture automatycznie generuje łącza do udostępniania nagrań ekranu i obsługuje nagrywanie osobistego dźwięku i obrazu obok ekranu. Jeśli potrzebujesz większej kontroli, dostępnych jest wiele opcji — na przykład możesz dostosować rozdzielczość, ustawić liczbę klatek na sekundę na 5, 10, 30 lub 60 klatek na sekundę i zapisać w formacie MP4 lub WEBM. W rzeczywistości możesz wybrać oddzielne źródła kamery i mikrofonu i skorzystać z odliczania, jeśli potrzebujesz kilku sekund na przygotowanie. W razie potrzeby możesz zmienić linki do udostępniania tak, aby były publiczne, prywatne lub dostępne tylko dla określonych osób. Jeśli jednak w ogóle nie chcesz korzystać z domyślnych opcji udostępniania NinjaCapture, rozszerzenie ułatwia przesyłanie do własnych schowków w chmurze w usługach takich jak Dropbox i Google Drive.

Chmura

Funkcje Nimbusa
Nimbus jest być może nawet bardziej elastyczny niż NinjaCapture. Możesz nagrywać nie tylko cały ekran, ale także dowolną aplikację na komputerze, wykraczającą poza przeglądarkę Chrome, i dodawać adnotacje o kształtach, takie jak strzałki i prostokąty. Podobnie jak jego rywal, możesz regulować rozdzielczość i liczbę klatek na sekundę, zwiększając nawet ostrość do 4K. Wadą jest to, że niektóre bardziej zaawansowane funkcje wymagają płacenia za dostęp Premium. Należą do nich takie czynności, jak przycinanie, kadrowanie, dodawanie znaków wodnych i publikowanie bezpośrednio w YouTube. Będziesz także potrzebować wersji Premium, aby konwertować klipy WEBM do formatu MP4 lub GIF, a także przesyłać je do Dropbox zamiast na Dysk Google, Google Classroom lub Nimbus Note.

Warsztat tkacki

Krosno do Chrome
Loom jest całkiem solidną alternatywą dla Nimbusa i może być lepszy w zależności od tego, czego szukasz. Chociaż bez płatnej subskrypcji możesz nagrać tylko około 5 minut, Loom umożliwia dodawanie takich rzeczy, jak ramki, tła i efekty specjalne, w tym rozmycie. Możesz mieszać i dopasowywać obraz z ekranu lub kamery internetowej do mikrofonu lub wewnętrznego dźwięku i przycinać wszystko do woli. Możesz także udostępniać filmy publicznie, prywatnie lub w określonej grupie i korzystać z całkiem przydatnych integracji, takich jak Gmail, Githuba i Slacka. W rzeczywistości zdecydowanie koncentruje się na biznesie, więc Loom może być przesadą.

Nagranie Vimeo

Nagrywanie Vimeo dla Chrome
Uwzględniliśmy Vimeo Record głównie dlatego, że Vimeo to marka ciesząca się dużym zaufaniem, jeśli chodzi o hosting wideo. Jedną z niezwykłych zalet tego rozszerzenia jest jednak to, że oprócz automatycznie generowanych linków do udostępniania, możesz osadzać filmy na stronach internetowych i w mediach społecznościowych, a nawet przeglądać statystyki, takie jak wyświetlenia i wyświetlenia. Vimeo było w pewnym momencie konkurentem YouTube i to widać. Chociaż nagrania nie są ograniczone czasowo i można nagrywać dowolną aplikację, Vimeo powstrzymuje się od pewnych rzeczy, aby zachęcić do płatnej aktualizacji. Należą do nich rozdzielczość 4K, usunięcie marki Vimeo i bardziej niszowe elementy, takie jak rozdziały, wezwania do działania, automatyczne napisy kodowane i możliwość blokowania filmów hasłem. Na szczęście żadne z nich nie będzie prawdopodobnie ważne dla zwykłych użytkowników. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android