Najlepsze narzędzia do podcastów – nagrywaj podcasty, znajduj muzykę bez tantiem i publikuj podcasty

Najlepsze narzędzia do podcastów – nagrywaj podcasty, znajduj muzykę bez tantiem i publikuj podcasty

Redakcja 23 listopada 2022 r

Podcasty stają się coraz bardziej popularne, a słuchanie podcastów w ostatnich latach gwałtownie wzrosło na całym świecie. Podcasting staje się coraz bardziej interesujący, zwłaszcza dla marek i firm. Podcasty umożliwiają opowiadanie historii lub omawianie aktualnych tematów w dowolnym miejscu i czasie. Ponadto podcast można wykorzystać do ustanowienia autorytetu w branży. Podcasty stały się dziś popularnym narzędziem marketingowym. Ale jak mogę sam stworzyć podcast? Przedstawiamy najlepsze narzędzia do tworzenia, produkcji i dystrybucji podcastów. Od programu do nagrywania, przez opcje pobierania muzyki bez licencji, po publikację podcastu — wszystko jest w cenie. No to ruszamy!

Źródło obrazu: Pexels

Najlepsze narzędzia do nagrywania podcastów

Najpierw przyjrzyjmy się najlepszym narzędziom do nagrywania podcastu. Na rynku dostępnych jest kilka narzędzi, które upraszczają nagrywanie i nadają się również do specjalnych sytuacji, takich jak rozmowy kwalifikacyjne.

Alitu

Alitu to kompletne oprogramowanie do podcastów. Oznacza to, że to oprogramowanie jest odpowiednie na każdym etapie tworzenia podcastu. Interfejs został zaprojektowany tak, aby był prosty i intuicyjny, co ułatwia rozpoczęcie korzystania z podcastów. Alitu to jedno z najlepszych narzędzi do podcastów. Funkcje takie jak połączenia grupowe, edytor i postprocesor są zintegrowane. Alitu oferuje wszystko, czego potrzebujesz. Nawet transkrypcja i hosting są możliwe dzięki Alitu. Celem Alitu jest uproszczenie procesu tworzenia podcastu, abyś mógł skupić się na opowiadaniu historii i dyskusji.

Alitu kosztuje 26 USD miesięcznie. Oprogramowanie do podcastów jest dostępne na każdym komputerze PC lub Mac z przeglądarką Chrome.

Śmiałość

Audacity to edytor audio typu open source do nagrywania wielościeżkowego i edycji dźwięku. Oprogramowanie jest bezpłatne i idealnie nadaje się do nagrywania podcastów za pomocą mikrofonu lub miksera. Nagrania można później edytować w Audacity. Wytnij, kopiuj, wklej, usuń – wszystko jest możliwe. Oprogramowanie jest wieloplatformowe i przyjazne dla użytkownika.

Audacity obsługuje 16-bitową, 24-bitową i 32-bitową jakość dźwięku, a także różne wtyczki efektów. Oprogramowanie jest dostępne dla systemów Mac OS, Linux i Windows.

Zencastr

Jeśli chcesz nagrać wywiady do swojego podcastu, Zencastr jest idealnym rozwiązaniem. Oprogramowanie do zdalnych wywiadów umożliwia nagrywanie wywiadów o jakości studyjnej, nawet zdalnie. Wystarczy link do spotkania i możesz rozpocząć nagrywanie bezpośrednio w Zencastr. W zależności od tego, ilu gości jest w nagraniu, poszczególne ścieżki uczestników są zapisywane osobno.

Zencastr kosztuje 20 USD miesięcznie. Bezpłatna sesja mieści do dwóch gości w nagraniu.

Najlepsze narzędzia do produkcji podcastów

Po nagraniu odcinka podcastu należy go jeszcze zmontować i wyprodukować. Edycja polega na przycinaniu i przycinaniu materiału. Na koniec wszystko składa się w całość, tworząc całość. Z reguły intro i outro są również wbudowane w program i, w zależności od tego, o czym jest mowa i format odcinka podcastu, dźwięki lub muzyka są również dodawane i podkreślane. Najlepsze narzędzia do edycji i produkcji odcinka podcastu:

Śmiałość

Audacity zostało już wspomniane w powyższych narzędziach do nagrywania, ale świetnie nadaje się również do edycji nagrań podcastów. Dzięki oprogramowaniu można wykonać wszystkie kroki aż do wyeksportowania gotowego odcinka podcastu.

Żniwiarz + USG

Oprogramowanie muzyczne Reaper wraz z rozszerzeniem Ultrasound.fm staje się idealnym środowiskiem do edycji podcastu. Nie tylko interfejs Reapera zmienia się wraz z rozszerzeniem, ale każda funkcja jest zmieniana, aby przepływ pracy w Reaper był idealny do produkcji podcastów. Tak więc w Reaper wszystko, od nagrywania, przez miksowanie, aż po gotowy eksport jest możliwe.

Licencja na Reapera kosztuje w najtańszej wersji 60 dolarów, ale można z niej korzystać również bezpłatnie. Rozszerzenie Ultrasound.fm jest bezpłatne.

Video – pobieraj muzykę bez tantiem

W każdym dobrym podcaście jest muzyka. Czy to we wstępie, zakończeniu, czy w odcinkach podcastu. Videovo to idealna platforma, na której możesz pobierać muzykę bez tantiem. Zarówno tytuły muzyczne, jak i dźwięki można znaleźć w katalogu Videvo. Możesz filtrować według kategorii lub nastroju, a masz gwarancję, że znajdziesz muzykę bez tantiem, która najlepiej pasuje do Twojego podcastu.

Najlepsze narzędzia do hostingu podcastów

Po wyprodukowaniu odcinka podcastu nadal musisz przekazać go ludziom, aby mogli ich usłyszeć. Tutaj pojawia się hosting podcastów. Hosting umożliwia publikację podcastu na różnych kanałach, np. Spotify, Apple Music czy Deezer. Platformy hostingowe podcastów mają tę zaletę, że łatwiej jest opublikować podcast na różnych platformach.

Tranzystor

Platforma hostingowa podcastów Transistor umożliwia publikowanie podcastów na różnych platformach, takich jak Spotify, Apple Podcasts, Google Play, Overcast i wiele innych, a także oferuje dedykowaną stronę internetową dla podcastów. Jest to aktualizowane z każdym nowym odcinkiem podcastu.

Cena korzystania z tranzystora wynosi 19 USD miesięcznie.

BuzzSprout

BuzzSprout jest szczególnie przyjazny dla początkujących i oferuje różne wydajne narzędzia, aby w pełni wykorzystać podcast. Dostawca hostingu oferuje bezpłatne konto z nieograniczoną liczbą użytkowników, a także możesz skorzystać z bezpłatnego 90-dniowego okresu próbnego, aby poznać BuzzSprout.

Publikowanie 2 godzin audio miesięcznie przy 90 dniach hostingu jest bezpłatne Publikowanie 3 godzin audio miesięcznie przy nieograniczonym hostingu kosztuje 12 USD miesięcznie Publikowanie 6 godzin audio miesięcznie przy nieograniczonym hostingu kosztuje 18 USD miesięcznie Publikowanie 12 godzin audio miesięcznie z nieograniczony hosting kosztuje 24 USD miesięcznie

Kotwica

Platforma hostingowa Anchor pochodzi od Spotify i oferuje bezpłatne i wydajne narzędzia do publikowania podcastów. Z łatwością twórz i zarządzaj swoim wyglądem podcastu za darmo. Anchor umożliwia publikowanie podcastów tylko na różnych platformach, ale wszystkie funkcje są bezpłatne i nie ma limitu miejsca.

Wniosek: Wypróbuj, co Ci pomaga

Podcasty to bardzo popularny i świetny sposób tworzenia i edytowania treści. Podcasting jest obecnie skutecznym narzędziem marketingowym, a coraz więcej użytkowników i firm podąża za modą. Na rynku dostępnych jest wiele różnych narzędzi zaprojektowanych, aby pomóc Ci przejść przez proces tworzenia podcastu. Musisz jednak sam przekonać się, jakich narzędzi naprawdę potrzebujesz i z czym najlepiej się dogadujesz. Przetestuj wszystkie możliwe narzędzia i zobacz, co jest dla Ciebie dobre i warte zachodu. Jeśli szukasz muzyki bez tantiem, to w Videvo trafiłeś we właściwe miejsce!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android